Opryski czeresni

Drzewa owocowe
tmf30
200p
200p
Posty: 432
Od: 17 cze 2013, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Opryski czeresni

Post »

NOWY83. U mnie brzoskwiń była cała masa. Trafiłem z opryskiem na kędzierzawość to drzewa były zdrowe a owoce dorodne. Losowo zerwane 4-5 sztuk dawało około kg. Borówek tez było mnóstwo. Natomiast czereśni, wiśni i śliw nic stad moje pytanie o robale i ich cykl życia przy braku inkubatora w postaci owocu.
Dareku
200p
200p
Posty: 336
Od: 14 lut 2018, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Opryski czeresni

Post »

Ten sam robak żeruje na wiśniach więc bez problemu może się przemieścić nawet z wiatrem, nawet jak nie było u ciebie a były u sąsiada.
tmf30
200p
200p
Posty: 432
Od: 17 cze 2013, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Opryski czeresni

Post »

Tak, tylko że u nas w "regionie" nigdzie nie było. Nie to że u mnie a u sąsiada się gałęzie łamały pod ciężarem owoców. Nigdzie, wszystko zmarzło wtedy wiosną.
Dareku
200p
200p
Posty: 336
Od: 14 lut 2018, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Opryski czeresni

Post »

Sam jestem ciekaw takiej obserwacji. U mnie nie było jeszcze takiej sytuacji że wszystkie owoce wiśni i czereśni wymarzły.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7499
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Opryski czeresni

Post »

Wylot much nasionnicy trześniówki występuje w okresie kwitnienia robinii (akacji). Przepoczwarzają się one z larw, które spadły z owocami z czereśni, bądź wiśni w ub. roku. Muchy przelatują jednak i na inne czereśnie lub wiśnie rosnące w pobliżu. Niektórzy wykładają pod czereśnią włóknine by uniemożliwić im wydostanie się :roll:
Pozdrawiam! Gienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”