Borówka amerykańska - 10 cz.

Drzewa owocowe
Zablokowany
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

Jak tam u was borówki? U mnie sezon w pełni.
Toro który dojrzewał jako jedna z pierwszych borówek od trzech tygodni objadany przez trzy osoby a nadal ma dużo owoców:

Obrazek

Następna najczęściej obżerana odmiana to Bluejay ale jeszcze dużo zostało. Jeden z krzaczków a właściwie jego dolna część:

Obrazek

Tutaj kolejny przykład pomieszania. Bluecrop okazał się być odmianą wielkoowocową z czego się cieszę :) tak wygląda:

Obrazek

Co to za odmiana? Nie wiem, tutaj porównanie do popularnych odmian:

Obrazek
Adas11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 620
Od: 22 mar 2012, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnicy

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

U mnie ostatnie jagody zbieram z Chanticleera a obecnie owocują Duke , Darrow ale wkrótce pojawią się pierwsze owoce Elliot tylko Lateblue nie przebarwia się .
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3716
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

U mnie praktycznie po zbiorach. Zostały tylko niskie. Urodzaj średni. Zapasy na zimę w słoikach stoją już w piwnicy.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Awatar użytkownika
Jarowo
200p
200p
Posty: 267
Od: 9 maja 2016, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

Według etykiety Darrow, posadzony na jesieni.

Obrazek

Ciekawe jak będzie wyglądał bonus :D
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

U mnie urodzaj w tym roku. Jedne już dojrzałe choć drobne ale, bardzo słodkie.


Obrazek

Kolejne dopiero się szykują.
Obrazek
Pozdrawiam. Jacek :uszy
ploplus
50p
50p
Posty: 65
Od: 30 wrz 2016, o 22:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centrum lubelskiego

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

U mnie niestety już po sezonie.. chyba źle zrobiłem, że nie posadziłem sobie z jednej średnio późnej... ;:14
tmf30
200p
200p
Posty: 432
Od: 17 cze 2013, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

U mnie ilości nie do przejedzenia. Chandler wybitny (dużo i duży), coś co ma być Patriotem: średnia ilość owoców (ciąłem krzaki), ale za to są ogromne, Bluegold i Bluecrop to masa owoców, ale drobnieją więc pozwalam powisieć, następnie obrywam te większe (słodkie) i stale nawadniam te krzaki i reszta owoców powoli powiększa swoje rozmiary. Wg mnie te odmiany wymagają jednak głębszego cięcia aby redukować ilość owoców. Zaskoczył pozytywnie Northland - owoce słodkie i dość duże i jest ich dużo. Pogoda wybitnie sprzyja dojrzewaniu. Zerwałem już z 8 kilo z 9 krzaków i nie widać tego. Mam posadzone około 25. Strach się bać jak wszystkie zaczną owocować. Miałem dosadzać jeszcze 6 ale, chyba zrezygnuje.
danter
100p
100p
Posty: 169
Od: 11 kwie 2018, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wyszków

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

Witam,
Chciałbym się zapytać w jakim miesiącu powinno się sadzić borówkę ? Chodzi mi o porę jesienna.
miroslawiec
50p
50p
Posty: 54
Od: 24 kwie 2014, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: jelcz laskowice

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

Witam
Tomala3d ta borówka wygląda na Denis Blue
Awatar użytkownika
patryk10015
500p
500p
Posty: 537
Od: 1 maja 2015, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

danter pisze:Witam,
Chciałbym się zapytać w jakim miesiącu powinno się sadzić borówkę ? Chodzi mi o porę jesienna.
Można cały rok dopóki ziemia nie zamarznie. Ja jednak wsadzam do końca października, raczej wsadzałem,
bo lekko ponad 50 krzewów wystarczy dla mnie i dla rodziny.
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

danter pisze:Witam,
Chciałbym się zapytać w jakim miesiącu powinno się sadzić borówkę ? Chodzi mi o porę jesienna.
Wrzesień-listopad.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
malopolanin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 774
Od: 7 mar 2018, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

Sadzonki doniczkowe sadzić można cały rok w okresie, kiedy ziemia nie jest zamarznięta. Gołokorzeniowe sadzimy w okresie spoczynku roślin - późna jesień do wczesnej wiosny. Ponieważ uważam, że rośliny duszą się w doniczkach, zawsze stosuję zasadę, że wysadzam rośliny z doniczki tak szybko, jak to tylko możliwe. Dotyczy to również borówki amerykańskiej. Nie ma sensu czekać z sadzeniem do jesieni, chyba, że teraz nie ma odpowiednich warunków w miejscu docelowym. Im wcześniej wysadzimy borówkę do gruntu, tym wcześniej i lepiej rozwiną się korzenie. Każda roślina wysadzona na nowe miejsce musi się zaaklimatyzować. Lepiej, by aklimatyzacja przebiegała w czasie, kiedy pogoda jeszcze sprzyja, a nie wtedy, kiedy zimno, deszczowo i występują już pierwsze przymrozki.
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

miroslawiec pisze:Witam
Tomala3d ta borówka wygląda na Denis Blue
Wyglądem pasuje ale ta moja ma bardzo duże owoce porównywalne do Bonusa tyle że to nie Bonus. Odnośnie Bonusa to uważam go za najbardziej atrakcyjną odmianę Borówki jeśli chodzi o całokształt. Ma bardzo duże owoce i wyraźnie lepsze w smaku od Chandlera, przynajmniej tak jest u mnie od dwóch sezonów. Najlepszy smak wg mnie: Darrow, Bluejay, KazPliszka, Nelson, Bonus.

tmf30 u mnie coś co ma być Patriotem dopiero dojrzewa i ma sporo owoców żeby nie powiedzieć dużo. Owoc wybitnie spłaszczony, bardzo duży i bardzo dobry w smaku.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”