Borówka amerykańska - 10 cz.

Drzewa owocowe
Zablokowany
Adas11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 620
Od: 22 mar 2012, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnicy

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

Ja swoje wszystkie borówki posadziłem jesienią w workach 160 l ale u dołu wyciąłem dziury .
Przed sadzeniem ziemię wymieszałem z 25 l torfu , 30 l trocin świeżych i siarki ok.150 g jesienią ale rok wcześniej dawałem ok. 250 g siarki ale teraz wiem, że za dużo .
Ze względu że mam 1 wczesną borówkę ( na etykiecie Bluejay) która zaowocowała ok. 25 czerwca to dokupiłem Earlyblue i posadziłem w worku 160 l ziemie wymieszałem 50 l trocin świeżych i ok.70 g siarki .
danter
100p
100p
Posty: 169
Od: 11 kwie 2018, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wyszków

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

Wykopałem już dołki i teraz chciałbym Was się zapytać , czy do tych dołków najlepiej wsypać sam torf ? A może dodać łyżkę nawozu ? A może dodać trociny ? Ewentualnie wymieszać z polną ziemią. Czekam na wasze wypowiedzi.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

chmielu11 pisze:Borówki dostały nowa kołderkę
Zrębki drzewa iglastego i trochę igieł.
Jak długo kompostowałeś te trociny? W nieprzekompostowanych trocinach dobrze czują się myszy i nornice.
Nieprzekompostowane trociny wymagają podwojonej, a czasami nawet potrojonej dawki nawozu azotowego.
snorlaks
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 5 kwie 2018, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

Jakie sadzonki polecili byście do zakupu rozmnażane -- in vitro czy --wegetatywnie ???

Można jakoś odróżnić krzak in vitro od wegetatywnego ??? Jest jeszcze jakiś inny sposób rozmnażania borówek ???
Adas11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 620
Od: 22 mar 2012, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnicy

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

Co do odmian proponowałbym odmiany o różnym terminie owocowania od lipca do października .
- najwcześniejszą Earliblue (pocz. Lipca) lub Duke (Poł. Lipca ) .
- średnim terminie Bluecrop i Chandler (koniec Lipca ? pocz. Sierpnia ) .
- późne Darrow (śr.późne poł. Sierpnia ) , Lateblue (2 połowa sierpnia) , Aurora ( od września nieraz później zależy od rejonu ).
danter
100p
100p
Posty: 169
Od: 11 kwie 2018, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wyszków

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

A jak borówka reaguje na zimno ? Ja jeszcze nie posadziłem ale u mnie dziś było nad ranem 0 stopni.
tmf30
200p
200p
Posty: 432
Od: 17 cze 2013, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

Witam. Przez odkład rozmnożywszy mi się NORTHLAND (nieplanowana "ciążą"). Muszę mu zrobić dołek. Dzisiaj w Castoramie zobaczyłem korę mieszaną iglastą po 6 zł -80 l o pH w roztworze 1:5 (v/v) 4,5-6. Czy to nadaje się do wypełnienia dołka, czy jednak pH jest za duże i lepiej załatwić trociny.
Awatar użytkownika
Arii
50p
50p
Posty: 82
Od: 2 wrz 2015, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

danter pisze:A jak borówka reaguje na zimno ? Ja jeszcze nie posadziłem ale u mnie dziś było nad ranem 0 stopni.
Nie ma na co czekać, możesz spokojnie posadzić :D
tmf30 pisze:Witam. Przez odkład rozmnożywszy mi się NORTHLAND (nieplanowana "ciążą"). Muszę mu zrobić dołek. Dzisiaj w Castoramie zobaczyłem korę mieszaną iglastą po 6 zł -80 l o pH w roztworze 1:5 (v/v) 4,5-6. Czy to nadaje się do wypełnienia dołka, czy jednak pH jest za duże i lepiej załatwić trociny.
Wypełnienia dołka ? Przecież będziesz tą korę mieszać z ziemią o mniejszym pH
snorlaks
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 5 kwie 2018, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

Ktoś z was ma posadzoną odmianę duke, earliblue, chanticler w większej ilości i może się coś o nich wypowiedzieć ???

Czy da się jakoś zbadać w piorinie itp sadzonki czy dana odmiana nie jest oszukana i ile to trwa i ile kosztuje ???
tmf30
200p
200p
Posty: 432
Od: 17 cze 2013, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

Nie wiem jeszcze z czym będę mieszał, ale się zastanawiam czy takie pH tej kory nie obniży mi kwasowości. Nie po to daje torf i zakwaszam aby uzyskane efekty zniweczyć.
rafik175
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 20 lip 2017, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

Witam.

Niedawno zakupiłem następny krzak borówki. Zauważyłem że ma czerwone liście. Czy to dobrze czy źle? Jako nawozu do borówki używam siarczanu potasu.

Co robię źle?
Awatar użytkownika
toolpusher
500p
500p
Posty: 543
Od: 5 maja 2017, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło - winne klimaty

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

Może zmarzła trochę bidula.
x-G-h
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 131
Od: 10 mar 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

Ekspertem od borówek nie jestem ale czy siarczanu potasu nie stosuje się jesienią by pędy borówek zdrewniały i odpowiednio przygotowały się do zimy? Wiosną pod borówki to raczej siarczan amonu.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”