Borówka amerykańska - 10 cz.

Drzewa owocowe
Zablokowany
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

Z tą jasnością to też się zgadza. U mnie od dłuższego czasu owoce są takie jasno-żółto zielonkawe jakby miały lada chwila się wybarwić na docelowy kolor.
Bea_znad_morza
200p
200p
Posty: 301
Od: 10 gru 2014, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kaszuby, 6b

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

Bea_znad_morza pisze:
Czy to Bluecrop? Długie pędy; mało liści :cry:; dużo, jak na kaszubskie piaski, małych owoców; wytrzymała na suszę
Borówka NN, podejrzana o bycie Bluecrop, zaczęła dojrzewać.

Potwierdzicie identyfikację?

Obrazek

Obrazek

Zależy mi na potwierdzeniu identyfikacji bo dobrze sobie radzi nawet gdy nie zostanie podlana wystarczająco.
Pozdrawiam
Beata
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

Jest to na pewno Bluecrop.
Tutaj owoce Bluecropa do porównania:

Obrazek

Swoją droga późno u Ciebie dojrzewają borówki. U mnie już na Darrow i Nelsonie jest dużo dojrzałych owoców.
tmf30
200p
200p
Posty: 432
Od: 17 cze 2013, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

Bea_znad_morza: Moje Bluecropy tak własnie wyglądają jak twoje. Dużo drobnicy. A jak w pełni dojrzałe to wyglądają jak u T3D
Bea_znad_morza
200p
200p
Posty: 301
Od: 10 gru 2014, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kaszuby, 6b

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

Tomala, Tmf30, dziękuję za identyfikację.

Faktycznie owoce drobne ale za to krzak naprawdę bezproblemowy co w weekendowym ogrodzie jest najważniejsze.

Dosadzę jeszcze parę bo posadzone są w rządku za daleko od siebie i miejsce pod siatką się marnuje.

Tomala, u mnie wegetacja jest mocno opóźniona, zwykle o jakieś 2-3 tygodnie. Za to jesień przychodzi szybciej :( bo zazwyczaj po 15 sierpnia.

Nelson jeszcze zielony. Inne borówki NN też zielone lub dopiero dojrzewają. Pierwsze dojrzały kanadyjskie.
Pozdrawiam
Beata
miroslawiec
50p
50p
Posty: 54
Od: 24 kwie 2014, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: jelcz laskowice

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

Witam
Tomala tak wygląda mój Denis Blue
https://www.fotosik.pl/zdjecie/878fe771d60e400f
https://www.fotosik.pl/zdjecie/9c92030e6317915e

a to kupiona w 2016 r miała być "KazPliszka", w Plumeri.pl twierdza,że to wina tegorocznej AURY.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/e12c166dd9c2fe28
https://www.fotosik.pl/zdjecie/b72a8e421b209edb

pozdrawiam Kazik
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

To to moje n/n to raczej nie jest Denise Blue bo ma owoce wyraźnie większe i spłaszczone. Podobne do Bonusa ale to nie bonus bo ma jednak trochę inny smak i no i owoce różnią się detalami. Na pewno jest to któraś z odmian o największych owocach bo średni owoc jest bardzo duży.

Co do KazPliszka to wygląd krzewu pasuje ale owoce już trochę mniej. Może jeszcze bym znalazł jakieś owoce na moim KazPliszka ale już dawno dojrzał i w większości jest objedzony. Owoc w pełni dojrzały jest chyba najbardziej dziko smakujący ze wszystkich odmian które jadłem. Podobny do jagody leśnej tylko słodziutki. Prawdopodobnie najlepsza odmiana na przetwory.
Nie w pełni dojrzałe owoce tej odmiany maja taki dziwny cukierkowy aromat niepodobny do żadnej innej odmiany która próbowałem.
Kształt owocu wybitnie kulisty z dużą i rozwiniętą "gwiazdką" po stronie przeciwnej do szypułki. Właśnie tego nie widzę na Twoich zdjęciach. Tutaj fotka jak to wyglądało na moim:

Obrazek
areks90
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 24 mar 2017, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

Witam. Czym nawozić borówke do jesieni. Do końca czerwca nawożone siarczanem amonu co dwa tygodnie a co teraz? Pozdrawiam
ploplus
50p
50p
Posty: 65
Od: 30 wrz 2016, o 22:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centrum lubelskiego

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

Siarczanem potasu.
berthold61
200p
200p
Posty: 443
Od: 3 lis 2017, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kędzierzyn -koźle

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

Panowie przygotowuję obecnie kwaterę na ok 12 następnych krzaków a że rów trochę za głęboki to mam pytanie czy na dno rowu mogę dać gnój z trawy ? trawa koszona od ponad 10-ciu lat i pewnie dobrze przegnita a dopiero na to torf zmieszany z korą trocinami i czym tam popadnie iglastymi .
Sadzone będzie na drugi rok.
Przepraszam za moją pisownię ale nie jestem czystym Polakiem i mam trudności.
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

berthold61 możesz dać gnój z trawy na dno, ale to moim zdaniem czysta strata, zanim korzenie dotrą tak głęboko jeżeli w ogóle dotrą to nie będzie tam już nic. Natomiast gdybyś dał zrębki drewna i wymieszał z ziemią poprawiło by to potencjał wodny podłoża i jak rozumiem uzupełniło brakującą objętość.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
areks90
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 24 mar 2017, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

ploplus pisze:Siarczanem potasu.
od kiedy tym siarczanem potasu nawozić? jakie dawki na krzak?
Mary90319
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 7 maja 2018, o 11:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

Kochani poradzcie:) w tym roku posadze swoje pierwsze krzaki borowki. Odmiany mam juz wybrane, wstepnie wybralam bluecorp i jersey. Problem polega na tym ze ziemie mam bardzo ciezka, slonca bedzie duzo. Kolejna kwestia to wydajnosc dojrzalych juz krzakow, moja cora i maz maja faze na borowke i sezonie jak teraz potrafia zjesc nawet pol kg borowki dziennie. Czy trzy krzaki dadza taka ikilosc? Bo szkoda sie bawic w mala ilosc skoro miejsca starczyloby na wiecej krzaczkow.



Prosimy o poprawną pisownię na forum.
Posty takie jak ten będą usuwane.
bab...
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”