Borówka amerykańska - 10 cz.

Drzewa owocowe
Zablokowany
noka
200p
200p
Posty: 310
Od: 2 lis 2011, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

U mnie oprócz Duke i Patriota zaczyna dojrzewać Goldtraube,posadzona wiosną 2017.
Obrazek
Mam nadzieję,że tu nie będzie pomyłki z odmianą.
pozdrawiam
Kazik
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

barjed5251 pisze:Randaup ,na swojej działce,a wystarczy trawę wyrywać jak z najdłuższymi korzeniami.Dziwimy się rolnikom,że oni na hektarach stosują hektolitry chemii,jak działkowcy do pięciu chwascikow posiłkują się chemią i tą jaką.Montanto nie zbankrutuje!
--nazwa zastrzeżona1-- już się przerebrandowało a dokładnie wchłonął je Bayer bo firma miała fatalny PR po wielu pozwach o zbrodnie przeciwko ludzkości. Z ciekawostek to niejaki generał Jaruzelski spotkał się z włodarzami --nazwa zastrzeżona1-- po swojej wizycie na Kubie w 1985 roku. Do dzisiaj roundup w Polsce ma się dobrze. O ile się nie mylę to po mimo że w wielu krajach EU jest zakazany to u nas przedłużono zezwolenie na jego używanie o pięć kolejnych lat.
Kolejna ciekawostka jest taka że w usa mają właśnie miejsce działania rolników o przywrócenie możliwości stosowania glifosatu. Niedawno zakazano jego stosowania ze względu na negatywny wpływ na zdrowie ludzi i zwierząt. Teraz się okazało że rolnicy nie mogą bez niego żyć :)
Właśnie wróciłem z wyrywania perzu spod borówek przy okazji prostowania niektórych krzewów po wichurze która dzisiaj przeszła przez moje tereny.
barjed5251
200p
200p
Posty: 219
Od: 12 lut 2013, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Na równi i do Łomży i do Ostrołęki.

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

kaLo pisze:Może byś tak przeczytała ze zrozumieniem wcześniejsze posty Beaty i obejrzała załączone zdjęcie. Potem posty po nich następujące i ew. odrobinę pomyślała zanim napiszesz takie bzdury.Sory ale mam alergię na ekologów, antyszczepionkowców itp. grupy, które bez względu na wszystko są zaprogramowane na "nie".
Owszem przeczytałam,zdjecie obejrzałam i stwierdzam ,że to trawa jednoroczna proso,bardzo łatwa do wyrwania,bo ma plytki system korzeniowy,wiec nie widze potrzeby strzelania do niej z armaty.Co do Ciebie kaLo,to mnie nie obchodzi Twoja alergia,ty z tych ludzi co ,,po mnie bodaj potop'',ja nie,chociaz do fanatykow ekologicznych nie zaliczam się.To tyle w temacie.
Kwiat zyje,kocha i przemawia cudownym językiem.
(Peter Rosegger )
Z pozdrowieniami BARBARA
Bea_znad_morza
200p
200p
Posty: 301
Od: 10 gru 2014, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kaszuby, 6b

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

Hm, mówisz trawa jednoroczna? Ciekawe, urosła 2 lata temu, była w zeszłym roku i jest obecnie wrośnięta w te same borówki :roll: . Jeśli potrafisz ją wyrwać bez uszkodzenia borówek, a przypominam, ze korzenią się na maksymalnie 5 cm, to zapraszam na działkę.

Ekaterina, dziękuję za opinię. Gdyby nie ta szalona trzymiesięczna karencja to wolałabym Fusilade bo jednak oprysk jest wygodniejszy w stosowaniu niż pędzelek. No, ale to dopiero na przyszłą wiosnę a problem narasta już teraz.

Kalo dziękuję za pomoc i wiedzę, którą się dzielisz z laikami. Jeśli pogoda pozwoli to akcja malarska z Roundupem będzie w weekend. Na razie prognoza zapowiada DESZCZ.

Nie macie pojęcia jak się cieszę :heja
Automatyczne podlewanie borówek miękką wodą. :heja :heja :heja :heja
DESZCZ :heja :heja :heja :heja :heja
Pozdrawiam
Beata
akacjowa
200p
200p
Posty: 220
Od: 24 mar 2016, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

Dzisiaj spróbowałam kilku borówek. Zaczynają owocować Bluecrop, Bluegold i Chandler. Polecam Chandlera - owoce ogromne i bardzo słodkie, Bluecrop smakuje jak błoto przy Chandlerze.
Awatar użytkownika
Arii
50p
50p
Posty: 82
Od: 2 wrz 2015, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

Kurczę a ja u siebie mam większość Bluecrop.. :( W tym roku posadziłem dopiero trzy Chandlery i jednego Bonusa (ale ten coś chorował za bardzo). A poza tym to Toro i Darrow ;)
gazela
100p
100p
Posty: 127
Od: 29 maja 2008, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.małopolskie

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

U mnie zaczynają dojrzewać Duke, Bluecrop, oraz Spartan (na zdjęciu)
Obrazek
Pozdrawiam, Małgorzata
czyzu825
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 21 gru 2016, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

Szanowni Państwo, jest jeszcze czas żeby pryskać na pryszczarka ? Myślałem że listki zamierają z gorącą ale wczoraj w "końcu" udało się znaleźć larwy. Na razie borówki jeszcze zielone nie wybarwiają się.
Pozdrawiam
paras
100p
100p
Posty: 144
Od: 22 lip 2012, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

Karencja wynosi dwa tygodnie. Ja bym już sobie dał spokój w tym roku. Zależy jakie odmiany, i który region ale ja bym już ten sezon odpuścił. Chyba, że masz same późne odmiany i masz pewność, że prędko ich jadł nie będziesz.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

Sprawdź czy Karate Zeon ma zastosowanie na borówce.Teraz jest chłodno i będzie działał a karencja na krzewach 7 dni.
Bea_znad_morza
200p
200p
Posty: 301
Od: 10 gru 2014, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kaszuby, 6b

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

Wszyscy się chwalą dojrzewającymi borówkami a u mnie na zimnej ( :wink: ) północy ciągle zielone.

Dla pocieszenia zaczynają zabarwiać się borówki półwysokie i niskie. To i tak szybko w tym roku.


Obrazek

W ogóle to jest dziwny rok. Po raz pierwszy zobaczyłam mszyce na borówce ;:oj i spacerujące do nich mrówki. Pomyślałam, że mrówkom, których jest u mnie zatrzęsienie, też doskwiera susza i zaczęły hodować mszyce na wszystkim co zielone
Pozdrawiam
Beata
Awatar użytkownika
toolpusher
500p
500p
Posty: 543
Od: 5 maja 2017, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło - winne klimaty

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

Bea u mnie też są mszyce ale w ilościach niewpływających na kondycje pędów. Nie tak jak na owocowych. Mam trochę ałyczy wkoło to tam to jest masakra. Wszyskie młode pędy czarne od mszycy.
Tomala3d
500p
500p
Posty: 675
Od: 7 lip 2015, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Borówka amerykańska - 10 cz.

Post »

akacjowa pisze:Dzisiaj spróbowałam kilku borówek. Zaczynają owocować Bluecrop, Bluegold i Chandler. Polecam Chandlera - owoce ogromne i bardzo słodkie, Bluecrop smakuje jak błoto przy Chandlerze.
Ja też tak oceniałem Bluecropa w pierwszych dwóch latach owocowania ale w tym sezonie jak już krzewy są spore smakuje o niebo lepiej niż w poprzednich sezonach. Najbardziej zdziwił mnie Toro. Wcześniej musiał powisieć dobre kilka dni po wybarwieniu żeby nadawał się do jedzenia a teraz nawet jak pół owocu jest jeszcze różowe to już jest słodziutki i pyszny. Tak samo z Nelsonem, smak rewelacja.
Najdłużej musi dojrzewać KazPliszka żeby nadawał się do spożycia. Ma całkiem inny smak i aromat od pozostałych borówek.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”