Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 5, 6, 7, 8, 9  
Autor Wiadomość
Misiek98
 Tytuł: Re: Podkładki wegetatywne - samodzielnie
PostNapisane: 26 mar 2018, o 23:18 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

0 szt.
A u mnie jest taka sytuacja, że zeszłej zimy umroziło mi 2 śliwy (świeżo nasadzone), zasadziłem w ogródku i z podkładek powybijało kilka pędów. I pytanie, jakie szanse na ukorzenienie mają takie odrosty, gdybym obwiązał grubym drutem jak radzi Lex i okopczykował. Nie wiem dokładnie co to za podkładki, jedna to chyba zwykła ałycza, a druga to coś innego. Śliwa dużo trudniej od jabłoni się ukorzenia?

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Lex
PostNapisane: 26 mar 2018, o 23:39 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Misiek98 napisał(a):
A u mnie jest taka sytuacja, że zeszłej zimy umroziło mi 2 śliwy (świeżo nasadzone), zasadziłem w ogródku i z podkładek powybijało kilka pędów. I pytanie, jakie szanse na ukorzenienie mają takie odrosty, gdybym obwiązał grubym drutem jak radzi Lex i okopczykował. Nie wiem dokładnie co to za podkładki, jedna to chyba zwykła ałycza, a druga to coś innego. Śliwa dużo trudniej od jabłoni się ukorzenia?

Trudno tutaj cokolwiek prorokować, jak nie wiadomo nic o podkładce. Mam siewki ałyczy, co bardzo ładnie się ukorzeniają, mam tez takie, gdzie za cholerę nie da się ukorzenić. Druga podkladka może być węgierka wangenhaima, wiec powinna się ukorzenić. Spróbować zawsze można.

Pozdrawiam serdecznie

Totalnyamator
PostNapisane: 19 paź 2018, o 20:17 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
A ja mam takie pytanie: kupiłem jabłoń antonówkę. W zasadzie długi pęd. Na dole jest wyraźnie pogrubiony i zakładam ze tam jest miejsce szczepienia. Ale jakby nie było jest to antonówka wiec po co to szczepienie? Czy antonówkę tez sie szczepi? Wszędzie piszą a antonówce jako podkładce. W każdym razie chciałbym z tego uzyskać kilka pędów. Czy jeżeli zakopie środkowa cześć pędu to uzyskam w ten sposób dobre podkładki? Czy jednak musiałbym to pogrubienie uciac, podkopać i czekać aż pędy wyjdą?

Lex
PostNapisane: 20 paź 2018, o 03:16 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Totalnyamator napisał(a):
A ja mam takie pytanie: kupiłem jabłoń antonówkę. W zasadzie długi pęd. Na dole jest wyraźnie pogrubiony i zakładam ze tam jest miejsce szczepienia. Ale jakby nie było jest to antonówka wiec po co to szczepienie? Czy antonówkę tez sie szczepi? Wszędzie piszą a antonówce jako podkładce. W każdym razie chciałbym z tego uzyskać kilka pędów. Czy jeżeli zakopie środkowa cześć pędu to uzyskam w ten sposób dobre podkładki? Czy jednak musiałbym to pogrubienie uciac, podkopać i czekać aż pędy wyjdą?

Nie antonowka, ale siewka antonowki jest uzywana jako podkladka.

Pozdrawiam serdecznie

KamilK02
PostNapisane: 14 lis 2018, o 19:51 
500p
500p

0 szt.
W sobotę poodejmowałem M26 i M27, łącznie wyszło wszystkiego 9 sztuk i okazało się, że znalazłem królową renet, a większość z tej 9 zaokulizowana, te które nie są, są za małe i trzeba szkółkować. Muszę podkładki kupować, najgorsze że wegetatywnych ofert nie znalazłem, a na dawnej tablicy nie chcę kupować.

szukacz
PostNapisane: 14 lis 2018, o 23:01 
200p
200p

0 szt.
Mało kto zdaje sobie sprawę że na olx zawieramy taką samą umowę jak w sklepie. Musimy mieć jednak dokumentację w postaci maili, przelewu oraz strony z ofertą. Jak sprzedawca się nie wywiąże z udokumentowanej umowy, można go podać na policję.

Lex
PostNapisane: 14 lis 2018, o 23:21 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
KamilK02 napisał(a):
W sobotę poodejmowałem M26 i M27, łącznie wyszło wszystkiego 9 sztuk i okazało się, że znalazłem królową renet, a większość z tej 9 zaokulizowana, te które nie są, są za małe i trzeba szkółkować. Muszę podkładki kupować, najgorsze że wegetatywnych ofert nie znalazłem, a na dawnej tablicy nie chcę kupować.

Rozumie ktos o co chodzi?

Pozdrawiam serdecznie

KamilK02
PostNapisane: 15 lis 2018, o 06:57 
500p
500p

0 szt.
Wyprodukowałem łącznie 9 podkładek wegetatywnych. 7 zostało zaokulizowanych latem, natomiast 2 są za małe i muszą być szkółkowane. Dodatkowo znalazłem królową renet zwaną inaczej złotą renetą i chce ją pozyskać do kolekcji. Dlatego muszę kupić dodatkowe M26 ponieważ moich było za mało żebym mógł zaszczepić sobie i właścicielowi, tej wiekowej już jabłoni.

dedert
PostNapisane: 14 mar 2019, o 22:57 
500p
500p

1 szt.
A dlaczego na olx nie chcesz kupować podkładek? Często ogłaszają się tam szkółki.
Czy orientuje się ktoś w jaki sposób rozmnażana jest podkładka Popiel? Z nasion?

KamilK02
PostNapisane: 15 mar 2019, o 06:39 
500p
500p

0 szt.
Na dawnej tablicy nie chcę kupować, ponieważ koleżance podszyli się pod konto i miła dużo problemów.
Antypki to siewki zazwyczaj, ale podejrzewam, że da się przez odklady poziome jak F12/1.

mathun
PostNapisane: 15 mar 2019, o 11:46 
100p
100p

0 szt.
KamilK02 napisał(a):
Na dawnej tablicy nie chcę kupować, ponieważ koleżance podszyli się pod konto i miła dużo problemów.
Antypki to siewki zazwyczaj, ale podejrzewam, że da się przez odklady poziome jak F12/1.

Wszędzie się mogą włamać... na OLX, na Allegro, na Amazona.

dedert napisał(a):

Czy orientuje się ktoś w jaki sposób rozmnażana jest podkładka Popiel? Z nasion?

a co do antypki Popiel to cytuję:
" Obecnie mamy dwa wyselekcjonowane w Instytucie Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach typy antypki (Piast i Popiel), natomiast selekcja czereśni ptasiej nie przyniosła takich efektów praktycznych. "
http://szkolkarstwo.pl/article.php?id=251

z tego zdania wnioskuję że skoro jest to wyselekcjonowana antypka, więc w grę wchodzi tylko rozmnażanie wegetatywne (nasiona odpadają). Jeśli źle rozumuję to proszę mnie poprawić.

Sokrates

dedert
PostNapisane: 15 mar 2019, o 16:50 
500p
500p

1 szt.
Na stronie szkółki Jędrzejewski jest napisane że jednak z nasion:

Kod:
Antypka – WW (POPIEL) oraz CAC - generatywne.

Co oznacza WW oraz CAC?

mathun
PostNapisane: 15 mar 2019, o 17:13 
100p
100p

0 szt.
dedert ale jeśli jest to wyselekcjonowana antypka, to jakie są szanse że z nasion będzie taka sama?
dla mnie to trochę bez sensu tak jak w tym ogłoszeniu:
https://www.olx.pl/oferta/sadzonki-orzecha-generatywne-cosford-i-wloski-kowalskiszkolka-pl-CID757-IDgLQrZ.html
niby Cosford a nie Cosford :D

Sokrates

KamilK02
PostNapisane: 15 mar 2019, o 17:20 
500p
500p

0 szt.
Myślę, że chodzi tutaj o mniej więcej podobne cechy czyli pokrój i typ wzrostu, jak to ma się w kaukaskich BELIA, DORIA, ELIA jak i w ałyczach AMELIA, AGATA, ANNA.
http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=2188

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 120 ]  Idź do strony nr...        1 ... 5, 6, 7, 8, 9  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: cin160, Jarzab, newrom i 61 gości