Zabezpieczenie drzew przed sarnami

Drzewa owocowe
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zabezpieczenie drzew przed sarnami

Post »

Na drzewka posadzone wiosną 2014 nałożyłam uszyte przez siebie worki z włókniny,a na pnie osłonki z dziurkami.
Niestety worki ktoś od razu ukradł. Obeszłam sąsiednie alejki,ale nie znalazłam nigdzie owiniętych drzewek i krzewów.
Mam nadzieję,ze sarny i zające zajmą się drzewami w pobliskim lasku,a moim dadzą spokój.W przyszłym roku spróbuję z mydłem.Może nie trafi się amator-czyścioszek.
bundes
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 12 mar 2015, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Biesko-Biała
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie drzew przed sarnami

Post »

Witam mam pytanie odnośnie siatki . mam nie ogrodzony sad, na drzewkach wsadzonych na jesień dałem siatkę dokoła i przywiązałem do bambusowego pala . Zastanawiam się czy teraz na wiosnę można tą siatkę już zdjąć czy aż do jesieni czy tak powinna być przez cały rok. Z góry dziękuje za odpowiedz Pozdrawiam Jacek
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zabezpieczenie drzew przed sarnami

Post »

Też się nad tym zastanawiam.
Nie zdejmuję siatek z drzewek - są cały czas, jak podrosną to założę osłony leśne na pnie (26 drzewek 2-3 letnich).

Ale chyba można zaryzykować zdejmowanie po zimie - na części borówek zdjęłam w zeszłym roku i nic się nie stało przez lato,
ale na zimę założyłam i to co było powyżej siatki zostało w zimie zjedzone :). (34 borówki)
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
Lukas99
100p
100p
Posty: 134
Od: 22 paź 2013, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie drzew przed sarnami

Post »

bundes Ja też mam tak usytuowany sad i chyba bym zbankrutował jakbym go chciał ogrodzić nawet siatką leśną. Ale znalazłem w miarę tanie rozwiązanie wymagające troszkę czasu. Mam posadzoną wierzbę energetyczną z której uformuję sobie żywopłot :wink:
Śmierć ogrodnika w niczym nie zagraża drzewu. Ale jeśli drzewo będzie zagrożone, ogrodnik umiera dwukrotnie...
Głupiec i mędrzec nie widzą tego samego drzewa.
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zabezpieczenie drzew przed sarnami

Post »

Już raczej żywopłot z dzikiej róży ;) i w drugim rzędzie rokitnik. Rokitnik podsadzony dziką różą.
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zabezpieczenie drzew przed sarnami

Post »

Nie łatwiej było by ogrodzić siatką chociaż by od leśnej zwierzyny koszt mały efekt 100%
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Zabezpieczenie drzew przed sarnami

Post »

Niestety, ale zwierzyna przychodzi cały rok.
Szczególnie wiosną, potem w lecie, młode pędy, listki są dla tej gadziny :twisted: bardzo atrakcyjne.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Zabezpieczenie drzew przed sarnami

Post »

Widzieliście kiedyś jak przechodzi zwierzyna leśna przez nasze "zapory" ? Te kłujące - wg nas, żywopłoty są czasem przyjemne do podrapania i przeczesania sierści, w celu usunięcia pasożytów skórnych. :wink:
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zabezpieczenie drzew przed sarnami

Post »

Na mojej rolnej działce nie można grodzić, jest zakaz w planie zagospodarowania przestrzennego. A to nie jest sad towarowy. Pozdrawiam.
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
bundes
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 12 mar 2015, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Biesko-Biała
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie drzew przed sarnami

Post »

Na początek chciałbym podziękować za szybka reakcje. Co do ogrodzenia to tak, działka będzie ogrodzona w tym roku słupki juz postawilem zastanawiał się tylko czy na wiosnę po przecięciu drzewka mogą być osłonięte tą siatką. Czy to jakos nie wpłynie negatywnie na ich rozwoju. No ale zrobię tak ze do czasu założenia siatki dookoła drzewka będą chronione ta plastikową. Jeszcze sporo muszę się nauczyć bo temat roślin i działki to zaczyna się dopiero i całkowicie jestem zielony w tym temacie. Biorę się za wędrowanie forum pozdrawiam
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zabezpieczenie drzew przed sarnami

Post »

Lyanna pisze:Na mojej rolnej działce nie można grodzić, jest zakaz w planie zagospodarowania przestrzennego. A to nie jest sad towarowy. Pozdrawiam.
Budować ogrodzenia tak, a chronić rozkładając siatkę od zwierzyny leśnej to dwie różne sprawy. Siatka leśna nie należy do ogrodzenia stałego.
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zabezpieczenie drzew przed sarnami

Post »

Alfamixi - dzięki za użyteczną wiadomość.
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zabezpieczenie drzew przed sarnami

Post »

Ogrodnik Polski. 1899 R.21 nr 23 ..taką ciekawostkę wykopałem :wink: Tylko teraz nafta już chyba nie jest śmierdząca??
'Dla zabezpieczenia .. jest jeszcze jeden sposób, t. j. smarowanie pni aż do koron mieszaniną z 10 f. starego sadła przetopionego na ogniu i 5 f. nafty. W roku 1895-6 przeszło 200 drzew w ten sposób zabezpieczyłem.'
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/plain-content?id=183053

http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/publication?id=161743
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”