Thuja Smaragd problemy w uprawie

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Tuja Szmaragd problemy w uprawie

Post »

Latem nie przesadza się iglaków.
miki2225
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 9 wrz 2016, o 12:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuja Szmaragd problemy w uprawie

Post »

Teraz już to wiem. Ale skoro zaistniała taka potrzeba i zostały one przesadzone, a część z nich zaczęła usychać to czy mogę coś zrobić by się odrodziły i rosły sobie dalej?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Tuja Szmaragd problemy w uprawie

Post »

Niestety nie odrodzą się, iglak transpiruje nieustannie i nie znosi gdy mu się ten proces zakłóca przesadzaniem na dodatek w nieodpowiedniej porze.Zalewanie wodą sprawę pogarsza, bo korzeń nie ma powietrza i zaczyna gnić gdy uszkodzony korzeń tej wody nie pobiera, więc usychają nie z braku wody, ale zalania.
Nie chodzi też o jakiekolwiek przeżycie, przecież mają być ozdobą i tu liczy się zdrowy wygląd i ładny pokrój.Zastąp je młodymi krzewami zamiast tracić czas na jakieś starzejące się i cherlające.
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1800
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Tuja Szmaragd problemy w uprawie

Post »

Z mojego doświadczenia wynika, że to loteria, co przeżyje i jak długo, bo to, co przeżyje potrafi wypaść w następnym sezonie. Mam nadzieję, że nie przepłaciłaś, a to, co wyleci powymieniasz. Aga
miki2225
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 9 wrz 2016, o 12:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuja Szmaragd problemy w uprawie

Post »

Dziękuje za odpowiedzi. Przepłacić to nie przepłaciłam bo to była oferta z tzw okazji. A że zakładam mój pierwszy własny ogród to z niej skorzystałam. To teraz muszę zainwestować w nowe drzewka.
blaster
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 1 paź 2016, o 08:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Thuja chyba usycha

Post »

Jako ze to mój pierwszy post to witam wszystkich forumowiczów. Na wiosnę posadziliśmy 9 thuj ok. 1m wysokości , kupione w markecie . Teraz po ok.6 miesiącach wszystkie zaczynają brązowieć i usychać (jak dotknę tych brązowych gałązek to się osypują). Czy to ich koniec , czy może uda się je uratować ?

Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
ERNRUD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2522
Od: 4 lip 2010, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radomsko/Kraków

Re: Thuja chyba usycha

Post »

Trawsko ściąga wodę. Jak tu się zaaklimatyzować? :roll:
Pozdrawiam. Ernest
? Ex historia arbor cognoscitur ?
Linki: Sztuka cięcia drzew Chirurgia drzew
kamilkarpik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 6 cze 2016, o 08:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Thuja chyba usycha

Post »

mam praktycznie taką samą sytuację. Co robić, by je uratować ?
blaster
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 1 paź 2016, o 08:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Thuja chyba usycha

Post »

Wczoraj był u mnie "Stary rolnik" i stwierdził ze tak ma być ;:219 . Zobaczymy na wiosnę możne rzeczywiście te thujki zrzucają cześć igiełek . Dziwnie to wygląda bo cześć gałązek usycha a obok takiej uschniętej z pnia wyrasta nowa zieloniutka gałązka ;:218
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Thuja chyba usycha

Post »

Te tuje się pozbierają, to nie jest usychanie z powodu zamierania i gnicia korzeni (jak często pod włókniną i żwirem), ale takie powiedziałabym bardziej 'adaptacyjne' do nowego środowiska.Trzeba jednak usunąć tę trawę przynajmniej póki są małe, trzeba wokół czyścić, zrobić ściółkę nawet z drobno koszonej trawy.
fantomek
100p
100p
Posty: 125
Od: 9 cze 2010, o 09:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

schnięcia czubków thuji szmaragd pomocy

Post »

Obrazek
Obrazek


Jestem strasznie zaniepokojony stanem schnięcia czubków jak na załączonych zdjęciach. Prośbą o pomoc co to jest? Jaka przyczyną? I jak zaradzić temu?
Czy to coś poważnego?
Kasia1979
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 30 maja 2017, o 20:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Tuja szmaragd brązowieje

Post »

Witam
Błagam o pomoc 2 tygodnie temu posadziłam 90Sżycia tuj szmaragd. Tuje są ze szkółki. Były w doniczkach ukorzenione w dobrym stanie. Włożyłem agrowlokninie nie zdążyłam jeszcze kory sosnowej. Dziś zauważyłam że w ciągu ostatnich 48 godzin strasznie zbrazowialy schna im gałązki pomimoże wieczornego podlewania. Bardzo proszę o pomoc strasznie szkoda mi roślinek. Dziękuję z góry.
Obrazek
justynabristol
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 20 mar 2018, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

tuje choruja - kolumnowe/ szmaragd?

Post »

Witam na forum,

Prosze o pomoc.
Pisze z UK. Tuje majá okolo 10-12 lat. Sadzone przez poprednich wlascicieli, wiéc nie wiem jaki to gatunek, wyglada na szmaragd. Od dwóch- trzech lat choruja - zaczély schnac jak na zdjeciach. Pojawil sié zielony nalot na galázkach - zostaly opryskane roztworem czosnku, nawiezione nawozem do iglakow przywiezionym z Polski, ale tej wiosny wygladajá bardzo zle.
Gleba jest gliniasta, ciezka. Nie sa przykryte niczym od dolu (agrowloknina itd), byly latem regularnie podlewane, Zima nie.
Moze cos Panstwo doradzicie...

https://imageshack.com/a/img922/1770/FYS7DQ.jpg
https://imageshack.com/a/img924/708/IUTafJ.jpg
https://imageshack.com/a/img922/9707/iDf4Dh.jpg
https://imageshack.com/a/img922/8672/r38KRb.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”