Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3
Autor Wiadomość
tomek krosno
 Tytuł:
PostNapisane: 6 sty 2016, o 11:07 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

0 szt.
Witam jestem na forum nowym więc dzien dobry wszystkim :) Posiadam tuje szmaragd ok 50 cm 30 szt i ok 1m ok 25 szt oraz tuje danice odkupione od innego wlasciciela podobno maja 4 lata . Chcialbym zapytac czym najlepiej nawozic tuje ktore posiadam . poniewaz od lutego wyjezdzam na ok 7 miesiecy chcialbym zapytac jak je pielegnowac , czy dobrym rozwiazaniem bylo by je podsypac kora prosze o wasze rady

Zobacz profil Wyślij e-mail      

PiotrekP
 Tytuł: Re: Tuje szmaragd i danice
PostNapisane: 6 sty 2016, o 11:14 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Dobrze posadzić w ziemi, podlać solidnie i o nich zapomnieć :wink: od dawna wiadomo że żywotniki rosną najlepiej bez nawozów sztucznych. Chyba że masz lity piach to sprawa wywraca się o 180*.

tomek krosno
PostNapisane: 6 sty 2016, o 11:20 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

0 szt.
ziemie mam dobra bo dawniej byla to dzialka uprawna czyli przez okres letni nie trzeba ich nawozic tylko podlewac , a czy jest sens zeby je podsypac kora w celu trzymania wilgoci

PiotrekP
PostNapisane: 6 sty 2016, o 11:23 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Kora oczywiście, jest bardzo dobrym wyjściem. W upały podlewać raz w tygodniu. Jeżeli temp. utrzymuje się na poziomie 20-25*C to deszczyk wystarczy.

tomek krosno
PostNapisane: 6 sty 2016, o 11:43 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

0 szt.
Mam pytanie jaka najlepiej bylo by kore kupic ? i czy jak tuje posadzielm w pazdzierniku lipcu bylo bu juz widac ze sie nie przyjeły

PiotrekP
PostNapisane: 6 sty 2016, o 11:54 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Jak poznać czy się przyjęła... po miesiącu ciągniesz jedną do góry, jeżeli cieżko ją wyciągnąć to znaczy że sie ukorzeniła. Mają intensywny kolor i przyrosty. Pędy są sztywne i proste. Teraz w ziemie mogą mieć ciemno brązowy kolor ale są elastyczne i widać że pędy nie są suche jak papier. Kora... najtańsza jaka jest. Tylko nie szukaj zrębków farbowanych.

Miki256
 Tytuł: Re: Obgryzione tuje szmaragd
PostNapisane: 6 sty 2016, o 13:29 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

więcej niż 1 szt.
Jak na razie nie było powtórnej wizyty saren. Widać na razie smalec działa :)

Chciałem spytać jeszcze o inną kwestię a mianowicie o odległości od granicy. Wiem już, że nie ma przepisów jeśli chodzi o sadzenie drzew na działce dlatego sądy robia dziwne akcje z adoptowaniem prawa budowlanego (ale wiadomo, ze nie wystąpię o pozwolenie na sadzenie tuj do nadzoru budowlanego), trudno też stosować regulamin działkowców no bo równie dobrze ja też mogę sobie swój regulamin zrobić i sąd powinien go respektować.

Ale do rzeczy, posadziłem tuje w odległości 75 cm od granicy, martwię sie tylko o strone północną bo ta strona dla przyszłego sąsiada będzie południową, za tujami jest działka budowlana i jeśli sie ktoś tam wybuduje to może mieć pretensje o wysokość tuj w przyszłości. Wiadomo, że 2 metry od granicy to za dużo bo stracę sporo placu ale chce przesadzić małe tuje do odległości 1,1m od granicy żeby się zabezpieczyć przed przyszłymi kłopotami. Wysokość tuj chcę utrzymać na poziomie 3-3,5 metra ze wzgledu na to, że sąsiedzi mają pietrowe domy a ja chcę mieć prywatność. Myslę, że to OK jeśli chodzi o przyszłego sąsiada. Jakie macie doświadczenia z odległościami od granicy?

PiotrekP
 Tytuł: Re: Obgryzione tuje szmaragd
PostNapisane: 6 sty 2016, o 22:09 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Miki256 napisał(a):
Jakie macie doświadczenia z odległościami od granicy?

Zazwyczaj nie ma z tym problemu. Ważne aby nic nie wchodziło w strefę powietrzną sąsiada.
Zawsze ludzie sadzą żywopłot przy żywopłocie, a między nimi jest siatka. Każdy chce mieć własny.

Kornas sca
 Tytuł: Problem ze szmaragdami.
PostNapisane: 9 wrz 2018, o 10:19 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Witam.
Mam problem z szmaragdami cześć z nich wygląda idealne piękny kolor itd. Ale kilka sztuk zaczęło podsychać i ma oklapnięte gałązki. Nie brązowieją lecz podsychają, pieska na posesji nie ma. Czym je podratować.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

najutta
 Tytuł: Re: Thuja Szmaragd przesadzanie,nawożenie,pielęgnacja,porady
PostNapisane: 25 wrz 2018, o 22:22 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Dzień dobry ;:7 ,

trzy tygodnie zasadziłam wzdłuż ogrodzenia 12 tuj. Kupowałam je w dwóch miejscach. Dziś zauważyłam, że jedna część krzewów wygląda inaczej, niż druga.

Obrazek

Obrazek

Pozostałe są w pełni zielone i nie brązowieją. Proszę o informację czy to normalne po przesadzeniu z doniczki, czy też mam powody do zmartwień.

goslawa_c
 Tytuł: Wiotka Tuja Szmaragd
PostNapisane: 10 maja 2019, o 10:03 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Mam problem z tujami szmaragd - stały się wątłe, ich czubki pochyliły się - tuje są mają od 60 cm do 80 cm. Mam ich 160 i jakieś 5-6 taki wygląd, nie są one położone blisko siebie. Gdzieś czytałam że to może być nadmiar jakiegoś składnika w nawozie - a jeśli tak jest to co dalej robić? Nie jest to problem wiosenny bo już jesienią takie się stały, nie są zbrązowiałe a żywo zielone i ładne :/. Może coś ktoś poradzi?

selli7
 Tytuł: Re: Thuja Szmaragd przesadzanie,nawożenie,pielęgnacja,porady
PostNapisane: 10 maja 2019, o 17:53 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Kornas sca Może jakieś prace ziemne były wcześniej wykonywane, bo widać tuje są słabsze na tym odcinku, no i trawnik przy tych słabszych drzewkach też dobrze nie wygląda.
najutta nie widać całych drzewek, ale daj im czas, kupowane w różnych miejscach mają prawo nieco inaczej wyglądać i parę gałązek też ma prawo uschnąć, najlepiej je usunąć.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 40 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości