Thuja Szmaragd przesadzanie,nawożenie,pielęgnacja,porady

Drzewa ozdobne
Kornas sca
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 9 wrz 2018, o 10:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Problem ze szmaragdami.

Post »

Witam.
Mam problem z szmaragdami cześć z nich wygląda idealne piękny kolor itd. Ale kilka sztuk zaczęło podsychać i ma oklapnięte gałązki. Nie brązowieją lecz podsychają, pieska na posesji nie ma. Czym je podratować.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
najutta
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 23 wrz 2018, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Thuja Szmaragd przesadzanie,nawożenie,pielęgnacja,porady

Post »

Dzień dobry ;:7 ,

trzy tygodnie zasadziłam wzdłuż ogrodzenia 12 tuj. Kupowałam je w dwóch miejscach. Dziś zauważyłam, że jedna część krzewów wygląda inaczej, niż druga.

Obrazek

Obrazek

Pozostałe są w pełni zielone i nie brązowieją. Proszę o informację czy to normalne po przesadzeniu z doniczki, czy też mam powody do zmartwień.
goslawa_c
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 8 mar 2011, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wiotka Tuja Szmaragd

Post »

Mam problem z tujami szmaragd - stały się wątłe, ich czubki pochyliły się - tuje są mają od 60 cm do 80 cm. Mam ich 160 i jakieś 5-6 taki wygląd, nie są one położone blisko siebie. Gdzieś czytałam że to może być nadmiar jakiegoś składnika w nawozie - a jeśli tak jest to co dalej robić? Nie jest to problem wiosenny bo już jesienią takie się stały, nie są zbrązowiałe a żywo zielone i ładne :/. Może coś ktoś poradzi?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Thuja Szmaragd przesadzanie,nawożenie,pielęgnacja,porady

Post »

Kornas sca Może jakieś prace ziemne były wcześniej wykonywane, bo widać tuje są słabsze na tym odcinku, no i trawnik przy tych słabszych drzewkach też dobrze nie wygląda.
najutta nie widać całych drzewek, ale daj im czas, kupowane w różnych miejscach mają prawo nieco inaczej wyglądać i parę gałązek też ma prawo uschnąć, najlepiej je usunąć.
MarcinB86
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 maja 2022, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Tuje szmaragd - choroba czy szkodnik?

Post »

Witam
Jesienią założyłem niewielka plantację szmaragdów, dość dobrze przezimowały ale wiosną na części drzewek pojawiły się uschnięte gałązki czy też całe pędy. Zauważyłem, że są one uschnietę powyżej uszkodzenia kory pojawiającego się zarówno po całym obwodzie pędu jak i po części. Nie wiem co to jest, trochę wygląda to na obgrryzioną korę ale żadnego szkodnika nie znalazłem, może to jest jednak choroba grzybowa? Zamieszczam zdjęcia uszkodzonych gałązek i proszę o rady.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
rafalt1717
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 12 maja 2022, o 21:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Thuja Szmaragd przesadzanie,nawożenie,pielęgnacja,porady

Post »

Mam problem z tujami - proszę o podpowiedź.
Tuje od dołu jak widać zaczynają przysychać, ich wybarwienie nie jest za dobre.
Po podlaniu wężem dolne gałązki kładą się i już nie podnoszą.
Tuje podlewane raz dziennie każdego wieczora - "na oko" przez kilkanaście minut 60 sztuk.
Obecnie podsypane trochę nawozu florovit i znowu podlane.

Sadzone na początku maja, z donic ok. 3 litry, wysokość ok. 60cm.
Ziemia pod tuje wymieniona na czarnoziem, przy sadzeniu stosowana ziemia do tuj, moczone z donicami przed sadzeniem.
Czarne na zdjęciu to agrowłóknina.

W czym problem? Za mało czy może za dużo wody? Mam wrażenie, że zaczynają usychać.
xdpa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 4 paź 2022, o 07:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Thuja Szmaragd przesadzanie,nawożenie,pielęgnacja,porady

Post »

Można już wysiewać nawóz pod thuje? Mam takie na 1.2m thuje ile nawozu pod krzak sypać Yara mila complex?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”