Przesadzanie dużych iglaków

Drzewa ozdobne
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Duże iglaki - przesadzanie

Post »

Otóż to, lepiej patrzeć jak z roku na rok są większe i piękniejsze niż na sypiące się i szybko starzejące po przesadzeniu przekształcające z roku na rok drapaki.Szybkość wzrostu nie od nawożenia zależy, ale od rodzaju gleby, na lżejszej, przepuszczalnej, aczkolwiek wilgotnej idą jak burza.Jeżeli sadzi się na miejsce po jakichś wykarczowanych (krzewach, drzewie), to dobrze robi kompost na start i niewielkie zasilenie wiosną.
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Duże iglaki - przesadzanie

Post »

Przesadzałem koreankę (ok. 1,6 m wys). Zrobiłem to z końcem marca , 2 lata temu. Obkopałem dookoła i przeciągnąłem (bo za ciężka,żeby podnieść) na drugi koniec działki. Nawet nie pamiętam , żebym mocno podlewał po przesadzaniu, bo gleba była mocno wilgotna. Żadnych problemów do dzisiaj
Awatar użytkownika
asiazak555
50p
50p
Posty: 78
Od: 1 cze 2015, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Duże iglaki - przesadzanie

Post »

Dziękuję ! Zatem też poczekam do marca, może to dla niej będzie najlepszy termin. Moja ma też ok. 1,60 cm wysokości i muszę ją przesadzić, bo zaczyna mi zasłaniać widok z okna.
Pozdrawiam serdecznie
---------------------------
Pozdrawiam serdecznie
Joanna
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Duże iglaki - przesadzanie

Post »

Zapomniałem zaznaczyć , ze wykopałem ze sporą brylą korzeniową (dlatego była taka ciężka)
xrob
100p
100p
Posty: 118
Od: 21 sie 2010, o 06:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Czy można jeszcze przesadzać tuje które maja wysokość ok 1. 50 cm ? Czy raczej poczekać do jesieni ?
Pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Duże iglaki - przesadzanie

Post »

Ja bym przesadzał , z jak największą ilością ziemi ,bo jesienią urośnie jeszcze większa i trudniej z przyjęciem :wink: pamiętaj o wodzie szczególnie w upały i susze
Karol_99
200p
200p
Posty: 288
Od: 9 lis 2013, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Duże iglaki - przesadzanie

Post »

Teraz jest jeszcze dobry czas, przy odpowiednim wykopaniu, a potem podlewaniu przyjmie się z pewnością.
Szwedzio
50p
50p
Posty: 79
Od: 29 kwie 2013, o 11:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re:

Post »

xrob pisze:Czy można jeszcze przesadzać tuje które maja wysokość ok 1. 50 cm ? Czy raczej poczekać do jesieni ?
Śmiało przesadzaj. Pamiętaj tylko aby sporo wody dostarczać to się przyjmą.
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Duże iglaki - przesadzanie

Post »

Ostatnie dni były mokre , więc spokojnie można przesadzać. Ważne żeby bryła korzeniowa była spora
Frate
50p
50p
Posty: 76
Od: 26 mar 2017, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Duże iglaki - przesadzanie

Post »

Witajcie :)
Mam do Was prośbę/pytanie. Moglibyście mi doradzić, czy ten krzew, nadaje się do przesadzenia? Ma około 5 lat, przy sadzeniu nie uwzględniłem tak dużego rozrostu ;)
Z góry dziękuje :)
Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Duże iglaki - przesadzanie

Post »

Jałowce nie lubią przesadzania, szczególnie starsze po przesadzeniu choć jakoś żyją to często już nie zdobią.
somnambulik
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 5 paź 2007, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Swierki przesadzanie - czy warto?

Post »

Witam zimowo:)
Mam zagwostkę więc liczę na opinie ekspertów.
Otóż miła pani będzie robić ogrodzenie i musi usunąć 3-4 m swierki /foto/
Zawsze marzyłem o takich na działce.
Mogę je sobie zbrać tylko?.
Czy jest szansa że się przyjmą?
Nie ukrywam iż myślę o wynajmie jakiegoś samochodu, owinięcia folią stretch choinek, podkopania ich z nadmiarem.
Co z korzeniem głównym tak sporego drzewka?
Zapewne nie dam rady wziąć świerków z bryłą korzeniową a profesjonalny transport nie jest opłacalny.
Czy ktoś z Was coś takiego robił z powodzeniem
Dziękuję za podpowiedzi

Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Przesadzanie dużych iglaków

Post »

Takich dużych nie ma sensu się mordować.Ostatnio jest ogólnie pomór świerka, kornik czy choroba nie wiem dokładnie, ale zasychają, a po przesadzeniu znacznie obniżą się ich walory ozdobne, bo cudów nie ma, duży iglak przesadzony obsycha i cherla.
Można jednak podciąć dolne gałęzie i zrobić ogrodzenie, moi sąsiedzi mieli taką sytuację, a obcięte gałęzie wykorzystali na choinkę bożonarodzeniową i okrycie zimowe.
Musisz jednak wiedzieć, że długo nie będą takimi uroczymi choineczkami jakie chcesz mieć na działce, szybko wyrosną wysokie drzewa z którymi, które potem mogą być problemem i na niewielkiej działce nie sadzić więcej jak jeden, dwa świerki. Kup sobie w doniczce, szybko urośnie, zamiast szarpać się, przesadzać i patrzeć potem na ich wątpliwą urodę, albo usychanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”