Przesadzanie dużych iglaków

Drzewa ozdobne
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Jak duze ryzyko przesadzania tuj?

Post »

Trochę może pójdzie w boki, ale za bardzo na to nie licz.Tendencja tej odmiany zawsze jest bardziej wzwyż.Jak masz formę z natury kulistą, to owszem, idzie również na boki.
Szwedzio
50p
50p
Posty: 79
Od: 29 kwie 2013, o 11:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak duze ryzyko przesadzania tuj?

Post »

Czyli ciąć? Nie zniszcze ich cięciem teraz?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Jak duze ryzyko przesadzania tuj?

Post »

Teraz nie, bo rosną, robi się to przed wegetacją, albo koniec czerwca i tylko część młodych odrostów.
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Jak duze ryzyko przesadzania tuj?

Post »

Byłam zmuszona przesadzić dobrze już ukorzenione ok. metrowe tuje. Samo przesadzenie zniosły dobrze, obyło się bez strat. Natomiast od dwóch sezonów stoją praktycznie w miejscu. Nie widać przyrostów. Potrzebują dużo czasu na ukorzenienie. Na przyszłość już wiem, żeby przed sadzeniem młodych sadzonek trzy razy się zastanowić nad stanowiskiem, żeby potem nie trzeba było robić roszad :) Oprócz tego sadziłam już duże tuje brabant - miały od 1,5 metra do 1,8 m. Już trzeci sezon w gruncie i dalej czekam na spektakularny przyrost. Teraz myślę, że lepiej było wsadzić mniejsze rośliny.
bietka1964
200p
200p
Posty: 288
Od: 19 mar 2013, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury

Re: Jak duze ryzyko przesadzania tuj?

Post »

Ja jutro muszę przesadzic swoje 2 metrowe.Zaryzykuję -wiem że pora nie ta ale podejmę ryzyko.Mam nadzieję że przeżyją przeprowadzkę.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak duze ryzyko przesadzania tuj?

Post »

Jak nie będzie upałów tylko od czasu do czasu kapnie / mały / deszczyk to będzie ok. Nie wal nawozów tylko woda.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Szwedzio
50p
50p
Posty: 79
Od: 29 kwie 2013, o 11:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak duże ryzyko przesadzania tuj?

Post »

Dużo wody! I od razu troszke przyciąć jeżli teraz je przesadzacie. Mi się udało.
Szwedzio
50p
50p
Posty: 79
Od: 29 kwie 2013, o 11:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przesadzanie dużych tui?

Post »

Tym postem chciałbym zamknąć mój temat. Wszystko pięknie rośnie i tujki są przycięte. Z każdej strony.
Wszystkim którzy mi pomogli przesyłam serdeczne podziękowania.
jolantai
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 4 lis 2016, o 03:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

20 letnie tuje muszą zmienić miejsce ( rozsadzają schody )

Post »

:oops: mam 20 letnie tuje, bardzo się rozrosły 5 m x 1,5 m szer. chciałabym je przesadzić ( z 20 szt 3 szt) . Czy mam w ogóle szansę czy je po prostu od razu wyrzucić. Czy ktoś ma doświadczenie z takimi przesadzeniami. Mogę to ew. zlecić fachowcom ale czy jest sens płacic gruba kase jak i tak mogą nie przeżyć. Bardzo by mi zalezało na takich egzemplarzach bo sąsiad zagląda mi w okno po wycieciu 16 m. orzecha włoskiego. Jestem wręcz chora po tej pustce co została. Dziękuję za każdy odzew
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Duże iglaki - przesadzanie

Post »

;:185 szkoda zachodu.Lepiej pomyśl o innym zasłonięciu okna, np. sadząc szybko rosnące krzewy liściaste np. pęcherznice, albo zrób jakąś podporę i posadź pnącze, albo postaw kawałek płotu lamelowego, nie wiem jak tam wygląda.Ja bym wolała mieć z okna widok na młode, rozwijające się z roku na rok rośliny niż stary, sypiący się i degradujący się żywotnik po przesadzeniu.Starych drzew się nie przesadza.
Szwedzio
50p
50p
Posty: 79
Od: 29 kwie 2013, o 11:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: 20 letnie tuje muszą zmienić miejsce ( rozsadzają schody )

Post »

jolantai pisze::oops: mam 20 letnie tuje, bardzo się rozrosły 5 m x 1,5 m szer. chciałabym je przesadzić ( z 20 szt 3 szt) . Czy mam w ogóle szansę czy je po prostu od razu wyrzucić. Czy ktoś ma doświadczenie z takimi przesadzeniami. Mogę to ew. zlecić fachowcom ale czy jest sens płacic gruba kase jak i tak mogą nie przeżyć. Bardzo by mi zalezało na takich egzemplarzach bo sąsiad zagląda mi w okno po wycieciu 16 m. orzecha włoskiego. Jestem wręcz chora po tej pustce co została. Dziękuję za każdy odzew

Oczywiście ze się da! Wystartowałem parę lat temu watek o przesadzaniu dużych tuj. Co prawda Brabant, ale to prawie to samo.
jolantai
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 4 lis 2016, o 03:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Duże iglaki - przesadzanie

Post »

Dziękuję, już je odseperowałam blachą falistą . Ruszę wiosną. Mam nadzieję że docenia nowa glebe i zasilanie . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
asiazak555
50p
50p
Posty: 78
Od: 1 cze 2015, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Duże iglaki - przesadzanie

Post »

witam
a czy ktoś przesadzał dorosłą jodłę koreańską?? Mam potrzebę jej przesadzenia, ale obawiam się, jak to zniesie. Przesadzić jeszcze teraz, czy może wczesną wiosną?? Proszę o poradę.
Pozdrawiam
---------------------------
Pozdrawiam serdecznie
Joanna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”