Przesadzanie dużych iglaków

Drzewa ozdobne
Karol_99
200p
200p
Posty: 288
Od: 9 lis 2013, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Duże iglaki - przesadzanie

Post »

Teraz jest jeszcze dobry czas, przy odpowiednim wykopaniu, a potem podlewaniu przyjmie się z pewnością.
Szwedzio
50p
50p
Posty: 79
Od: 29 kwie 2013, o 11:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re:

Post »

xrob pisze:Czy można jeszcze przesadzać tuje które maja wysokość ok 1. 50 cm ? Czy raczej poczekać do jesieni ?
Śmiało przesadzaj. Pamiętaj tylko aby sporo wody dostarczać to się przyjmą.
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Duże iglaki - przesadzanie

Post »

Ostatnie dni były mokre , więc spokojnie można przesadzać. Ważne żeby bryła korzeniowa była spora
Frate
50p
50p
Posty: 76
Od: 26 mar 2017, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Duże iglaki - przesadzanie

Post »

Witajcie :)
Mam do Was prośbę/pytanie. Moglibyście mi doradzić, czy ten krzew, nadaje się do przesadzenia? Ma około 5 lat, przy sadzeniu nie uwzględniłem tak dużego rozrostu ;)
Z góry dziękuje :)
Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Duże iglaki - przesadzanie

Post »

Jałowce nie lubią przesadzania, szczególnie starsze po przesadzeniu choć jakoś żyją to często już nie zdobią.
somnambulik
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 5 paź 2007, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Swierki przesadzanie - czy warto?

Post »

Witam zimowo:)
Mam zagwostkę więc liczę na opinie ekspertów.
Otóż miła pani będzie robić ogrodzenie i musi usunąć 3-4 m swierki /foto/
Zawsze marzyłem o takich na działce.
Mogę je sobie zbrać tylko?.
Czy jest szansa że się przyjmą?
Nie ukrywam iż myślę o wynajmie jakiegoś samochodu, owinięcia folią stretch choinek, podkopania ich z nadmiarem.
Co z korzeniem głównym tak sporego drzewka?
Zapewne nie dam rady wziąć świerków z bryłą korzeniową a profesjonalny transport nie jest opłacalny.
Czy ktoś z Was coś takiego robił z powodzeniem
Dziękuję za podpowiedzi

Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Przesadzanie dużych iglaków

Post »

Takich dużych nie ma sensu się mordować.Ostatnio jest ogólnie pomór świerka, kornik czy choroba nie wiem dokładnie, ale zasychają, a po przesadzeniu znacznie obniżą się ich walory ozdobne, bo cudów nie ma, duży iglak przesadzony obsycha i cherla.
Można jednak podciąć dolne gałęzie i zrobić ogrodzenie, moi sąsiedzi mieli taką sytuację, a obcięte gałęzie wykorzystali na choinkę bożonarodzeniową i okrycie zimowe.
Musisz jednak wiedzieć, że długo nie będą takimi uroczymi choineczkami jakie chcesz mieć na działce, szybko wyrosną wysokie drzewa z którymi, które potem mogą być problemem i na niewielkiej działce nie sadzić więcej jak jeden, dwa świerki. Kup sobie w doniczce, szybko urośnie, zamiast szarpać się, przesadzać i patrzeć potem na ich wątpliwą urodę, albo usychanie.
somnambulik
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 5 paź 2007, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przesadzanie dużych iglaków

Post »

Wielkie dzięki za info!!!
Zasugeruję właścicielce podcięcie
Pozdrawiam
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Przesadzanie dużych iglaków

Post »

To jest najlepszy czas i wysokość drzewa, by utworzyć świerka na pniu, miejsce po cięciu odpowiednio się zabliźni i pień będzie ładnie wyglądał w przyszłości.Trzeba tylko jeszcze nieco poczekać, aż minie okres możliwych wyższych mrozów, czyli ok. do połowy lutego.
bendkos
200p
200p
Posty: 328
Od: 13 maja 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Pajęczna

Re: Przesadzanie dużych iglaków

Post »

Pytanie o przesadzanie sosny pospolitej. Poszukuję interesujące mnie krzywe egzemplarze sosny następnie wysadzam do donicy o jak się przyjmą za rok szczepię. Już samo znalezienie interesujących okazów jest trudne, tym bardziej gdy uschną jest to duża strata. Oczywiście staram sie postępować zgodnie z wytycznymi wiadomo z bryłą korzeniowa i jak największa liczba korzonków jednak wiadomo odpowiedni czas przesadzania wiosna znacząco pomoże. Wiec kiedy według waszej wiedzy i doświadczenia jest najlepszy termin, pełny spoczynek czy może jak drzewko zaczyna się budzić i od razu jest gotowe do wypuszczania nowych korzeni?
Nig­dy nie re­zyg­nuj z ce­lu tyl­ko dla­tego, że osiągnięcie go wy­maga cza­su. Czas i tak upłynie.-H. Jackson Brown, Jr.
beata2302
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 6 kwie 2020, o 11:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przesadzanie dużych iglaków

Post »

Przesadzenie tak dużych drzewek jest ciężkie... Wątpię, że dasz radę.
Regulamin
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Przesadzanie dużych iglaków

Post »

Ja sosny sadzę latem. Gdzieś wyczytałam, że to najlepszy termin. Kupione w donicach w dowolnym momencie, jak przesadzałam siewkę sosny pospolitej zza płotu do ogrodu (z dosłownie gołym korzeniem) to robiłam to we wrześniu - 100% przyjęć. Jednak to były młode drzewka, sosna jest trudnym drzewem do sadzenia/przesadzania więc nie wiem, jak to jest w przypadku większych egzemplarzy.
Pozdrawiam Lucyna
komodowar
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 11 paź 2015, o 18:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przesadzanie dużych iglaków

Post »

Bardzo przepraszam za zapewne powtarzajace się pytanie, ale proszę o pomoc bo czas nagli, a mam jeszcze wiele logistycznych spraw do połapania, przy ewentualnej pozytywnej odpowiedzi, otóż: czy mogę jeszcze przesadzić (ze szkółki) 2,5 metrowe tuje szmaragd, szerokie? Przyjmą się gdy pod korzenie i wokół wysypię ziemię do iglaków i lekką domieszkę ukorzeniacza Agrecolu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”