Hortensja ogrodowa ( Hydrangea macrophylla ) wymagania,pielęgnacja - dyskusje

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Balbina72
100p
100p
Posty: 199
Od: 22 maja 2018, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Hortensja ogrodowa ( Hydrangea macrophylla ) wymagania,pielęgnacja - dyskusje

Post »

:wit
Pączki na gałązkach przemarzły a kwiatki odbijają od korzeni. Prawdopodobnie w tym roku nie zakwitną ale na drugi rok na pewno.
Pozdrawiam.
Agnieszka.
Awatar użytkownika
Ganesh
200p
200p
Posty: 217
Od: 25 kwie 2012, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Hortensja ogrodowa ( Hydrangea macrophylla ) wymagania,pielęgnacja - dyskusje

Post »

Obrazek
Witam. Tak wygląda moja hortensja, którą przyniosła z kościoła z dekoracji wielkanocnej w zeszłym roku. Nie mam pojęcia jak poprawić jej kondycję bo wygląda okropnie. Wsadzona byle jak w byle jaką ziemię i tak sobie ( durna , że jeszcze żyje) rośnie. Czytałam jak ją pielęgnować, ale jakoś nie możemy się zegrać. Nie mam pojęcia co jej dać i w jakiej ilości pod nogi, żeby chociaż była ładna zielona . Proszę o pomoc ,bo nie potrafię jej pomóc.
Pozdrawiam serdecznie:)
Sylwia
Awatar użytkownika
rozmalinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 7 sty 2013, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Hortensja ogrodowa ( Hydrangea macrophylla ) wymagania,pielęgnacja - dyskusje

Post »

Moja hortensja ogrodowa chyba zaczęła chorować... tylko co to może być ... :roll: Liście zaczęły żółknąć i pojawiły się brązowe rozległe plamy.
Czy zetknęliście się z taką przypadłością?
Pozdrawiam. Ania
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Hortensja ogrodowa ( Hydrangea macrophylla ) wymagania,pielęgnacja - dyskusje

Post »

Jeśli w gruncie trzeba zacząć od rodzaju podłoża, stanowiska, bo to najczęściej jest przyczyną problemów z hortensją.Jeśli w doniczce to może być zalana.
Awatar użytkownika
rozmalinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 7 sty 2013, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Hortensja ogrodowa ( Hydrangea macrophylla ) wymagania,pielęgnacja - dyskusje

Post »

Jest w doniczce, ziemia do hortensji.. Stosuję nawóz "Niebieska hortensja". Stanowisko - półcień.
Pozdrawiam. Ania
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Hortensja ogrodowa ( Hydrangea macrophylla ) wymagania,pielęgnacja - dyskusje

Post »

Moja bidula kupiona w ub. roku za grosze, prawie całkowicie zwiędnięta, odbiła:)
https://naforum.zapodaj.net/ec03e3107140.jpg.html
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Hortensja ogrodowa ( Hydrangea macrophylla ) wymagania,pielęgnacja - dyskusje

Post »

Moja niestety też umarzła i wygląda tak jak wasze. Ale odbija z ziemi. Gorzej martwię się o patyczki które już się zieleniły...
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Hortensja ogrodowa ( Hydrangea macrophylla ) wymagania,pielęgnacja - dyskusje

Post »

Niby hortensje są trwałe ale mi wymarzła duża nowo kupiona sadzonka z ubiegłego roku - z korzeni zostało próchno. Choć nie jestem do końca pewna czy zima jej po prostu nie dobiła bo od razu była nijaka, niby duża sadzonka w dużej donicy ale mało z niej odbiło - już przyszła podmarznięta. Ciężko mi było na początku ocenić i reklamować bo była wczesna wiosna i sadzonka była pozbawiona liści, byłam pewna, że odbije z korzenia a potem jakoś mi schodziło, że ostatecznie jest za późno na reklamację. A szkoda bo była droga. Kiedyś też mi nie przetrwała Miss Saori, w pierwszym roku pięknie kwitła, w drugim trochę słabiej a na trzeci nie przetrwała wiosny. Pozostałe mają się dobrze chociaż też jestem zawiedziona bo znów wiosna dobiła pąki kwiatowe. Nie okrywałam w tym roku niczego, przez całą zimę ładnie wyglądały, miały sporo pączków zachowanych dość wysoko na gałązkach i jak to zwykle bywa wiosna okazała się gorsza dla roślin niż zima. Przez te wahania temperatury rośliny za wcześnie zaczęły się budzić do życia.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Hortensja ogrodowa ( Hydrangea macrophylla ) wymagania,pielęgnacja - dyskusje

Post »

Jak bardzo okrywacie na zimę hortensje?

Mam jedną niebieską już kilka lat i rok w rok jest to samo - to co urośnie mi pada po zimie a odrasta nowa od ziemi
Czy tak ma być czy ja coś robię nie tak? Oczuwiscie w listopadzie jej robie kopczyk z lisci, traw, kartonów i agro.
A po zimie zawsze wygląda tak - to jest teraz odgrzebane.
Obrazek
Masele
200p
200p
Posty: 231
Od: 4 lis 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 100 km na wschód od Wawy

Re: Hortensja ogrodowa ( Hydrangea macrophylla ) wymagania,pielęgnacja - dyskusje

Post »

Skoro puszcza z podłoża czyli przemarzła. Wiec albo nie okrywasz albo za wcześnie zdejmujesz okrycie. Okryj przed mrozami a zdejmij kiedy skończą sie przymrozku bo i w maju jak mrozem walnie to bedzue to samo. Kapryśna roślina
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Hortensja ogrodowa ( Hydrangea macrophylla ) wymagania,pielęgnacja - dyskusje

Post »

Mam wrażenie że zakrywam i odkrywam ją dobrze. A ona rok w rok tak samo. Jeszcze odkąd ją kupiłam to nie było tak że patyk urosł i z niego poszły nowe pędy, zawsse leci od nowa od ziemi. To miała być ponoć odmiana której noe trzeba wcale przykrywać.
Masele
200p
200p
Posty: 231
Od: 4 lis 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 100 km na wschód od Wawy

Re: Hortensja ogrodowa ( Hydrangea macrophylla ) wymagania,pielęgnacja - dyskusje

Post »

Może wydawać się dobrze w nocy maly mrozik i po kwiatach. Im bardziej przeszkadza -1 w marcu niż -20 w styczniu
vikii
200p
200p
Posty: 216
Od: 15 wrz 2013, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Hortensja ogrodowa ( Hydrangea macrophylla ) wymagania,pielęgnacja - dyskusje

Post »

W tym roku z tą pogodą to już całkowita porażka - w lutym +12miałam, porządki na ogrodzie zaczęłam robić ... a potem jak przyszło zimno... to do tej pory nie odpuszcza :(
Foxowa - piszesz że co roku masz nią problemy. Ona na 100% ma w pewnym momencie za zimno i przemarza. Może znajdziesz dla niej miejsce bardziej osłonięte od wiatru - jakieś zacisze.
Kiedyś kupiłam 2 hortensje - jedną podarowałam mamie, drugą sobie zostawiłam. Moja była posadzona przy ścianie domu - w zaciszu- kwitła co roku. Mama posadziła na środku rabaty - kwitła tylko w roku zakupu a potem tylko same liście :roll:
Pozdrawiam, Aneta:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”