Czeremcha amerykańska,c.późna (Prunus serotina)

Drzewa ozdobne
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 945
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: czeremcha amerykańska - liście żółte i opadają...

Post »

Zatem wydaje mi się że roślina ma "zbyt dobrze". Tak na marginesie to nie nawozi się świeżo posadzonych roślin.
michal_jerzy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 11 paź 2012, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowiecki

Re: czeremcha amerykańska - liście żółte i opadają...

Post »

Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam, Michał
Jednym zdaniem o sobie: Mieszczuch na wsi, który obiecał sobie, że będzie miał sadek owocowy. I właśnie go zakłada. Zatem proszę o wyrozumiałość.
Awatar użytkownika
maszkowa
50p
50p
Posty: 95
Od: 23 kwie 2011, o 13:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Witam, proszę o podpowiedź w sprawie przesadzenia czeremchy z lasu. Zakochałam sie w tym drzewie a w lesie gdzie mieszkam jest ich bardzo dużo. Znalazłam na brzegu lasu 3 małe sadzonki pod starszym okazem. Nie mam pojęcia czy maja rok czy 2 lata.. są małe ok 80 cm. Chciałabym sobie dwie przesadzić na brzeg ogrodu gdzie mam trochę różnych drzew. Jednak zastanawiam się kiedy to zrobić czy teraz czy poczekać i na wiosnę. Może ktoś mi doradzi :)
Twórczość i pasja http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=63&t=82818" onclick="window.open(this.href);return false;
Tu mnie trafia szlag ! http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=3&t=82946" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: PROŚBA O PODPOWIEDŹ W PRZESADZANIU CZEREMCHY

Post »

Teraz. Przesadź jak opadną liście.
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
Awatar użytkownika
maszkowa
50p
50p
Posty: 95
Od: 23 kwie 2011, o 13:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czeremcha amerykańska,c.późna (Prunus serotina)

Post »

Dzięki śliczne :)
Twórczość i pasja http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=63&t=82818" onclick="window.open(this.href);return false;
Tu mnie trafia szlag ! http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=3&t=82946" onclick="window.open(this.href);return false;
Karol_99
200p
200p
Posty: 288
Od: 9 lis 2013, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Czeremcha amerykańska,c.późna (Prunus serotina)

Post »

A jak sprawdziłby się formowany żywopłot z tej czeremchy?
Pisze o tym pomyśle, gdyż potrzebuje czegoś na warunki dość ekstremalne przy dużych brzozach.
Awatar użytkownika
Galadriela
500p
500p
Posty: 926
Od: 22 wrz 2009, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kotlina Warszawska

Re: Robinia akacjowa

Post »

mirzan pisze:
Tomek_MM pisze: Dziwna sprawa, ale chcę przez to powiedzieć jedną rzecz. Jeśli to rośnie u nas od tak dawna i mimo że często gałęzie się uginają do ziemi od ciężaru owoców to jednak fakt że nikt tego nie zrywa powinien zastanowić.
Półki w księgarniach uginają się od książek o roślinach,drzewach, dzikich owocach i innych takich,a nikt tego nie czyta,to nie jest zastanawiajace,ale tragiczne. Może zapaliłeś na głodniaka. Od lat
opycham się czeremchą, nawet pestki zjadam w wielkich ilościach, wino robię,nalewki i nigdy żadnych kłopotów nie miałem.Oraz nikt, kto próbował.Można pomylić szakłak z kruszyną,ale
z czeremchą? A buk z dębem da się pomylić?
No właśnie ciekawostka:

Poczytałam sobie o czeremsze (bo po długich deliberacjach doszłam o wniosku, że właśnie to rozpanoszyło mi się na działce) i:
niektóre opracowania mówią o odmianach owocowych wykorzystywanych między innymi na nalewki a inne że to roślina której wszystkie części (liście, kora, drewno, pestki) są trujące...
Więc jak to w końcu z nią jest???
Pozdrawiam Anna Galadriela
Lilie Galadrieli
Rosynant
200p
200p
Posty: 491
Od: 24 wrz 2020, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ciut nad Kalwarią Zebrzydowską

Re: Czeremcha amerykańska,c.późna (Prunus serotina)

Post »

Pestki są trujące. Jak wiele innych pestek w owocach.
Robiąc przetwory należy je oddzielić - i tyle.
Zawierają glikozydy cyjanowe, amygdaliny itp. Nieznaczne ilości nasz owocożerny organizm potrafi zneutralizować.

Są owocowe odmiany czeremchy amerykańskiej, jak kto chce to warto takie sobie kupić.
Dzika żaden cud, w istocie chwast. :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”