Iglaki i inne drzewa i krzewy w donicy- uprawa, ZIMOWANIE

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Na obecną chwilę można użyć do podlewania biosept i to będzie najskuteczniejsze. :wink:
Awatar użytkownika
LeNka
1000p
1000p
Posty: 4675
Od: 23 sie 2008, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Jałowiec w donicy - schnie

Post »

Witam, kilka dni temu zauważyłam że dzieje się coś z moim iglaczkiem, od spodu zaczął schnąć :cry: i nie wiem co mam z nim zrobić, nie chciała bym go stracić. Stoi w orginalnej doniczce jeszcze nie przesadzony. Podlewam codziennie.
Obrazek Obrazek Obrazek
DarekRz

Post »

Może go przelałaś - to jałowiec przecież. Lubi raczej sucho w nogi. Można sprawdzić stan zdrowia bryły korzeniowej wyjmując z doniczki.
Awatar użytkownika
LeNka
1000p
1000p
Posty: 4675
Od: 23 sie 2008, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Hmmm to jest jałowiec :oops:, w nazwie miało coś srebrnego.
DarekRz

Post »

Wydaje mi się, że to Jałowiec Chiński Stricta - podstrzyżony do formy kulistej.
Awatar użytkownika
LeNka
1000p
1000p
Posty: 4675
Od: 23 sie 2008, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Masz rację, to jak często mam go podlewać, raz w tygodniu :? , płożący ma się lepiej, ale też go podlewam często bo rośnie między kwiatami jednorocznymi.
DarekRz

Post »

A czy on musi być w tej donicy? W gruncie czułby sie duzo lepiej i nie byłoby mozliwości przelania. Ten płożący też trzymasz w donicy? Pewnie podlanie raz w tygodniu by starczyło. Ja doniczek nie podlewam na czas - mam metodę palucha :wink: - wsadzam palec i jak rozgrzebie ziemie i jest sucha to podlewam.
Awatar użytkownika
LeNka
1000p
1000p
Posty: 4675
Od: 23 sie 2008, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Niestety musi :oops: , na razie nie mam możliwości posadzenia go na działce.
szafirka_ns
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 6 wrz 2009, o 15:19

Post »

Witam! Jestem nowa na forum i chciałabym uzyskać pewnej pomocy od bardziej doświadczonych ;) Otóż chcę zakupić sadzonki Sosny czarnej Świerka pospolitego oraz Thuji, mniej więcej po około 100 sztuk. Jedno badź dwuletnie.. Chcę je posadzić w doniczkach gdzieś 12 na 12cm i czy doniczki ze świeżo posadzonymi drzewkami można zostawić na dworze, przez zimę? osłonięte od wiatru, ewentualnie czy trzeba doniczki zabezpieczyć żeby korzenie nie poumarzały? Czy może lepiej w szklarni trzymać? A może w domu w cieple? Z góry dziękuję za wszelką pomoc ;) Pozdrawiam! :)
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Absolutnie nie w domu. Wsadź wszystko do doniczek, podlewaj. Na zimę wszystkie doniczki zestaw obok siebie i zasyp korą lub trocinami - wystarczy! Aby doniczki łatwo zestawić powsadzaj rośliny do doniczek kwadratowych ( nie okrągłych) :D
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
szafirka_ns
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 6 wrz 2009, o 15:19

Post »

Ok tak zrobię :) A jak często należy je podlewać? Jeśli nastaną mrozy to podlewać tylko przy odwilżach? Czy po prostu mam dbać by ziemia była stale wilgotna i sama tego doglądać? I jeszcze odnośnie jakiś nawozów bądź środków ochrony? Czy przy tak młodych roślinkach należy coś stosować czy na początek wystarczy tylko do nich mówić by się dobrze przyjęły i pięknie rosły :lol: :) dziękuje za szybką i bardzo pomocną odpowiedź :)
Janusz 61
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 602
Od: 26 lip 2009, o 19:22
Lokalizacja: Kraków

Post »

Szafirka jak cię zrozumiałem chcesz posadzić teraz jesienią 2-letnie sosny , świerki i thuje z gołym korzeniem do litrowych doniczek. Myślę że o ile przyjąć się może thuja i świerk to będzie kłopot z sosną. Sosny zgołym korzeniem generalnie źle się przyjmują jesienią (poza może Pinus contorta która wytwarza korzenie można powiedziec cały rok).
Radzę ci wstrzymać się z sadzeniem sosny do wiosny (pozostałe dwa gatunki również moga słabo ukorzennić się do zimy i mróz może wypchać je z doniczek.).
Pozdrawiam Janusz
szafirka_ns
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 6 wrz 2009, o 15:19

Post »

dziękuje za rade :) może faktycznie przemyśle to jeszcze :) ale gdybym się jednak zdecydowała to będę pytać :):) pozdrawiam serdecznie! Natalia ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”