Żywopłot-zakładanie.

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
Rysiul
100p
100p
Posty: 198
Od: 14 maja 2006, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość

Post »

Hehe ok, dziękuje za wszystkie porady.
Awatar użytkownika
livia
200p
200p
Posty: 300
Od: 6 cze 2007, o 00:47
Lokalizacja: małopolska

Post »

mam pytanie:ile trzeba czekać, żeby z ligustru powstała zwarta ściana o wys. ok.1,7m?
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

Ja swój sadziłam z patyczków jak już wcześnie pisałam mój ma w tej chwili po 5-6 latach ok 2 m.ale pewno byłby jeszcze wyższy ale ja go przycinam 2 -3 razy latem, jest wtedy gesty. Liguster ma duże przyrosty roczne.Niestety warunek jest taki -jeżeli chcesz mieć ładny musisz trochę poczekać. :D Nawet jeśli się kupi sadzonke i tak trzeba od razu przycinać ,bo mimo ze sie u góry rozgałęzi ,to na dole będą prześwity i to nieładnie wygląda :D
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
homer
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 9 lip 2007, o 14:48

Post »

Witam serdecznie. :)
Mam takie pytanie dotyczące żywopłotu z ligustra. Chciałbym go założyć od podstaw, stworzyć sadzonki i wykorzystać do tego gałązki od znajomego. I tu mam wątpliwości czy mogę wsadzić je do doniczek teraz w lipcu, czy koniecznie trzeba czekać do września czy października. Czy może lepiej bezpośrednio do ziemi?
Nie mogłem znaleźć żadnych konkretnych informacji.
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

Możesz wsadzić bezpośredno do ziemi patyczki,ale jeżeli chcesz to robić teraz musisz często i dużo podlewać .nie dopuścić do przsuszenia.Korzonki ligustra są cieniutkie jak nitka i wystarczy że nie podlejesz raz w gorące dni i koniec. Najlepiej sadzi sie na początku wiosny i jesienią.ale skoro jesteś niecierpliwy możesz to zrobić i teraz.Przeczytaj wszystkie moje posty u góry :D .Powodzenia
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

Możesz wsadzić do doniczek i to jest pewniejsze ,będziesz miał lepszą kontrole i tu już nie musisz czekać do jesieni :D
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Grzegorz B

Post »

A ja się zbyt niecierpliwiłem mając za dużo czasu wolnego więc parę dni temu zrobiłem kawałek żywopłotu z lingustru. Zobaczymy, czy się narobiłem na darmo a może będzie sukces i większość z patyczków się ukorzeni :D Oby się przyjęły, bo na jesień mam jeszcze wielki opszar do obsadeznia. Miał bym mniej gdyby mi się ten przyjął :wink:
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

Grzesiu przyjmą sie na pewno ,deszczu w całej Polsce dostatek.Pamietaj jednak żeby sadzić stosunkowo gęsto i na przemian, zawsze możesz wyrwać jak będzie za gęsto ,.gorzej jak posadzisz rzadko i sie nie przyjmą to będziesz dosadzał, a przyjęte bedą już rosły i będzie rożnica :D
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Grzegorz B

Post »

Grażynko wydaje mi się, że posadziłem dość gęsto. Zaprezentuję efekt w moim wątku to się wszystko okaże :wink: Oby było dobrze.
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

No to wszystko ok .Ja też sadziłam gesto i efekt był widoczny szybko,nie ma co żałować wszak patyczki są za darmo :D :D :D a zawsze można dosadzić .Czekam na zdjecie :oops:
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
homer
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 9 lip 2007, o 14:48

Post »

grazyna56 dziękuję za pomoc :)
Awatar użytkownika
anu-la
200p
200p
Posty: 248
Od: 19 cze 2007, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

W sprawie żywopłotu - dwa zdanka. Przed posadzeniem radzę dobrze przemyśleć, bo jak już się go wsadzi i parę lat będzie rósł to trudno się go pozbyć. Wiem coś o tym bo wycinałam taki ponad 10 letni. Zalety to na pewno ściana zieleni, chociaż tylko sezonowo, cena bo sadzonki są niedrogie a można je też dostać np od sąsiada. Ale wad jest dużo więcej, trzeba go przycinać, żeby był ładny przynajmniej 2-3 razy w sezonie, trzeba zakupić nożyce do żywopłotu najlepiej elektryczne, a jeszcze dochodzi grabienie ściętych gałęzi i coś z nimi trzeba zrobić, a jak rośnie w granicy to trzeba przycinać od strony sąsiada, a to nieraz stanowi problem. Wszystko zależy jeszcze od tego jaki duży a właściwie długi ma być ten żywopłot bo jak parę metrów to można się "pobawić" ale jak więcej to odradzam. Mój miał 120 m długości. Polecam tuję szmaragdową.
Pozdrawiam
Anu-La

Proszę pisać poprawną polszczyzną. Dziękuję ! Błędy POPRAWIONO kolorem czerwonym.
Ufff M6
Awatar użytkownika
anu-la
200p
200p
Posty: 248
Od: 19 cze 2007, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Ale mi się dostało. Obiecuję poprawę.
Anu-La
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”