Tuje uschły w gliniastym podłożu

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
bejronix
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 13 kwie 2015, o 08:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Tuje uschły w gliniastym podłożu

Post »

Witajcie, zeszłego roku posadziłem 40 sztuk tui przy granicy działki. Część z nich wiosną tego roku już wyglądała nieciekawie, pomyślałem, że może użycie nawozu może poprawić ich wygląd. Niestety nie pomogło, tuje niemal uschły, postanowiłem je wykopać no i moim oczom ukazała się ciężka zbita glina, co na 100% zabiło je. Niestety rok temu nie pomyślałem i przykryłem glebę nie tylko grubą agrotkaniną, jak i kamieniem ozdobnym.

Około 10 sztuk musiałem wykopać, być może z 2-3 jeszcze też to czeka, reszta wygląda OK, niektóre nawet bardzo dobrze.

Agrotkaninę już zdjąłem, kamień również, planuję przysypać to grubą warstwą kory.

W jaki sposób rozrzedzić i odpowiednio użyźnić glebę tak by następne tuje, które posadzę, rosły zdrowo? Póki co rozkopałem i wymieszałem z piaskiem, zastanawiam się czy wymieszanie tego jeszcze z torfem pomoże? Czy mogę zrobić coś co poprawi jakość gleby pod tujami, których nie wykopałem, tak by rosły dalej? Jakiś nawóz? Kompost? Gdzie coś takiego kupić?

Jak już opanuję sytuację to jak dużo i jak często podlewać tuje? Mam wąż nawadniający "pocący", którego zużycie wody to około 15l/h na mb.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21720
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Tuje uschły w gliniastym podłożu

Post »

Polecam tematy na forum

Ziemia gliniasta - pytania,porady
Żywotniki - wymagania glebowe

Oraz wiele innych tematów stąd
i stąd pod hasłem np.przygotowanie,ściółkowanie,użyźnianie
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”