Gdzie kupić?

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
babcia52
100p
100p
Posty: 177
Od: 21 wrz 2014, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gdzie kupić?

Post »

Szukam pięknego krzewu Cotoneaster cornubia :) Czy ktoś wie gdzie go można kupić ?










----------------------
pozdrawiam :) Lucyna
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Żywopłot z Wiązu turkiestańskiego (Ulmus pumila celer)

Post »

Emilia pisze:Bardzo proszę o podpowiedź, gdzie kupić sadzonki tego wiązu turkiestańskiego (Ulmus pumila celer)? Znalazłam tylko nasiona w sprzedaży.
Ja w ubiegłym roku kupiłam w Starkl, przyszły ładne nawet trochę więcej niż zamawiałam.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Gdzie kupić?

Post »

LadyK, bardzo dziękuję. Już wiąz w koszyku :D
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1064
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Gdzie kupić?

Post »

Szukam dwóch roślin.
1. Jabłonka John Downie - jest nie tylko ozdobna ale i całkiem smaczna - jabłuszka 3-4 cm średnicy. ( stara angielska
średniowieczna odmiana na cydr. )
2. Jeżyna pachnąca - złamałem świętą zasadę żeby kupować co najmniej trzy rośliny!; kupiłem dwie i jedna nie przyjęła się.
Zostałem z samym zapachem - na owoce nie ma szans. ;:223
Niestety Konieczko już nie ma tych gatunków, i nie znalazłem żadnej szkółki która by je miała. ;:145
majka111
100p
100p
Posty: 156
Od: 28 mar 2014, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gdzie kupić?

Post »

Kochani !!! Mam wielką prośbę. Bardzo mi zależy na milinie amerykańskim. Chciałam go dać na pergolę. Przeczytałam, że milin kwitnie dopiero po trzech latach. Nie będę więc siać z nasion. Może ktoś wie gdzie mogę kupić. Zakochałam się w nim jak zobaczyłam. Proszę pomóżcie ;:196
jjdj

Re: Gdzie kupić?

Post »

Chyba w każdej szkółce, czy dobrym sklepie ogrodniczym jest dostepny. Lepiej nie sadź. Raz się rozrośnie i nie pozbędziesz się go z ogrodu.
majka111
100p
100p
Posty: 156
Od: 28 mar 2014, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gdzie kupić?

Post »

No, właśnie teraz o tym przeczytałam i się wystraszyłam. Dziękuję za ostrzeżenie :) Szukam czegoś na pergolę co długo kwitnie i szybko rośnie i pomyślałam o milinie. Chyba to był zły pomysł. Jestem debiutantką i jeśli mogę prosić o radę, co na pergolę? Będę bardzo wdzięzcna za podpowiedzi ;:196
agniesz-ka
200p
200p
Posty: 264
Od: 16 kwie 2013, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Re: Gdzie kupić?

Post »

Poradzcie, proszę, gdzie kupić hortensje. Co znajdę jakąś szkółkę to opinie na jej temat są, delikatnie mówiąc, podzielone. A zależy mi na ładnych sadzonkach, żeby szybko był efekt.
"Drobiazg nieraz, a ślady jak w śniegu" W. Myśliwski
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Gdzie kupić?

Post »

Najlepiej jechać do szkółki lub dobrego sklepu ogrodniczego. Takich roślin nie kupuję przez internet.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Gdzie kupić?

Post »

Agnieszka, a może warto śledzić nasz forumowy wątek sprzedażowy. Ja kupiłam swoje hortensje bukietowe właśnie na forum. Sadzonki nie były może duże, ale wsadzone jesienią - wiosną pokazały po kilka kwiatów. Jestem bardzo zadowolona.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
agniesz-ka
200p
200p
Posty: 264
Od: 16 kwie 2013, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Re: Gdzie kupić?

Post »

Tak sobie właśnie pomyślałam? Że to będzie najlepsze wyjście.
Choć tutaj na forum też kupowałam wiosną przecięte rośliny i szybko się rozbujaly.
"Drobiazg nieraz, a ślady jak w śniegu" W. Myśliwski
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Gdzie kupić?

Post »

U mnie milin kilkunastoletni rozrósł się do imponujących rozmiarów jeśli chodzi o wysokość ale zimą zazwyczaj część przemarza i na wiosnę mocno go obcinam. Fakt, że obok odbijają nowe sadzonki -tak gdzieś w okolicy pół metra wystarczy je wykopać więc nie jest to aż tak strasznie ekspansywna roślina. Znam bardziej uciążliwe.
Jedyna wada jak dla mnie to, żeby nie wiem jak przycinać rosną mu długie pędy i to na końcach tych pędów są kwiaty, więc efekt na zdjęciach a na żywo jest nieco inny no ale na fotografiach nasion, sadzonek itp. rośliny zawsze są oblepione kwiatami, równiutkie itd. mimo to roślina całkiem interesująca i nie mam zamiaru się jej pozbywać. To taka moja sugestia dla kupujących,
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
jjdj

Re: Gdzie kupić?

Post »

To masz szczęście, że Ci podmarza. Mój powędrował kilka metrów i ładnie obrósł obrzydliwy słup wysokiego napięcia. Wykopywanie nie daje nic, odrasta go jeszcze więcej.

Na zdjęciach wszystko ładnie wygląda, szczególnie w katalogach, gdzie bez photoshopu nie wstawia się zdjęć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”