Sekwoja wieczniezielona(Sequoia sempervirens) wymagania,pielęgnacja

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
zubuff007
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 29 lis 2018, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekwoja wieczniezielona(Sequoia sempervirens) wymagania,pielęgnacja

Post »

ok, w takim razie jakaś porada?

Co mam z nią zrobić ? W chłodniejsze miejsce jakos przelożyc, czy jak ?
mazursky
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 27 lip 2016, o 06:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Sekwoja wieczniezielona(Sequoia sempervirens) wymagania,pielęgnacja

Post »

wstaw gdzieś do garażu, czy piwnicy czy inne nieogrzewane miejsce gdzie sobie odpocznie. Nie musi być wcale jakieś mega jasne. U siebie tak chowam młode sekwoje jak zapowiadają większy mróz niż -10. Jedną sztukę mam większa około 2 m, którą do -15 zostawiam w gruncie i mrozy jej nie uszkadzają, ale przymrozki wiosenne już tak, chociaż ten gatunek się mega regeneruje i łatwo odbudowuje straty. Kiedyś małe mi zmarzły ale po ścięciu górnej części i tak odbiły ładnie z korzenia- "pnia".
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Sekwoja wieczniezielona(Sequoia sempervirens) wymagania,pielęgnacja

Post »

W Wodzisławiu zachwycił mnie ten widok. Jak się dowiedziałam od właściciela który prowadzi szkółkę krzewów, że jest to sekwoja ok 25 letnia :D która na zimę gubi igły.
Obrazek
Tomek_MM
500p
500p
Posty: 528
Od: 6 mar 2009, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Sekwoja wieczniezielona(Sequoia sempervirens) wymagania,pielęgnacja

Post »

Sekwoja wieczniezielona a metasekwoja to jednak całkiem inne rośliny. Kiedyś myślałem że nie ma szans na sekwoję ale w Wojsławicach co roku odbijała z coraz wyższego pułapu i zaczęła wyglądać całkiem spoko, chociaż w zeszłym roku nie byłem ani razu zobaczyć czy się trzyma. Na podstawie jednak tego co się naoglądałem to jest sens jeśli kto wytrwały. Okrywać przez kilka lat ile się da a po przekroczeniu 4-5 metrów nie powinna zmarznąć. Jednak jest cięższa od mamutowców w uprawie ale ma nieporównywalnie lepsze zdolności regeneracyjne.
ros
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 476
Od: 11 gru 2007, o 15:33
Lokalizacja: opolskie/ Warszawa

Re: Sekwoja wieczniezielona(Sequoia sempervirens) wymagania,pielęgnacja

Post »

Kilka lat temu wysiałem kilka nasion sekwoi z czego 2 skiełkowały. Jedna siewka była szybko rosnąca i ta nie przeżyła zimy. Druga siewka okazała się wolno rosnąca, i już prawie trzecią zimę rosnąc w Warszawie przeżyła, choć czasem trochę igieł przemarza. Ogólnie ładne igły, wydaje się ładniejsza od cypryśnika i metasekwoi. Na zdjęciu roślina w grudniu 2023 r., wys. ok. 25 cm.

Obrazek
Roman
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”