Sekwoja wieczniezielona(Sequoia sempervirens) wymagania,pielęgnacja

Drzewa ozdobne
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 945
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekwoja wieczniezielona(Sequoia sempervirens)

Post »

Gdybyś trochę pojeździł po naszym pięknym kraju, to spotkał byś znacznie więcej rosnących w gruncie sekwoi.
sebdar
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 5 maja 2013, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sekwoja wieczniezielona(Sequoia sempervirens)

Post »

Witam serdecznie!
Bardzo ciekawie się czyta o waszych eksperymentach z sekwojamii. Ostatnio kupiłem 2 okazy martin, mam w planie wysadzić je na wiosnę do gruntu na działce obok rosnących tam cedrów libańskich i mamutowców. Mam pytanie jakie najniższe spadki temperatur wytrzymały wasze sekwoje.
pozdrawiam
sebdar
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 945
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekwoja wieczniezielona(Sequoia sempervirens)

Post »

Co do moich to masz relacje na bieżąco. Nie tylko temperatura zabija rośliny, wpływ mają również wilgotność gleby i powietrza, nasłonecznienie, rodzaj gleby, wiatr i jeszcze pewnie sporo innych można by wymienić. A jak już piszesz o sekwojach, to wrzuć jakieś fotki, niech ludzie oczy pocieszą.
sebdar
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 5 maja 2013, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sekwoja wieczniezielona(Sequoia sempervirens)

Post »

Witam!
Załączam dwa zdjęcia Sequoia sempervirens Martin.
pozdrawiam
Obrazek

Obrazek
lukasz79
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 4 gru 2016, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. łódzkie

Re: Sekwoja wieczniezielona(Sequoia sempervirens)

Post »

Jak będziemy mieć takie zimy jak teraz, to i w gruncie możliwa będzie amatorska uprawa sekwoi.
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 945
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekwoja wieczniezielona(Sequoia sempervirens) wymagania,pielęgnacja

Post »

Na pytanie jak Sekwoje po zimie, odpowiadam: niczym Modrzewie na jesień :wink:
Tradycyjnie igły oberwały. Jeśli chodzi o porównanie uprawy sadzonek na różnych stanowiskach, to ta na stanowisku słonecznym ma prostszy pień i szybciej rośnie, ale za to igły mocniej obrywają na stanowisku słonecznym.


Obrazek Obrazek
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1053
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Sekwoja wieczniezielona(Sequoia sempervirens) wymagania,pielęgnacja

Post »

Można wiedzieć ( tak z ciekawości) po co Wam drzewo, które będą oglądać w sensownej wielkości Wasze prapraprawnuki? W dodatku pierwsza ostrzejsza zima je skasuje.
jjdj

Re: Sekwoja wieczniezielona(Sequoia sempervirens) wymagania,pielęgnacja

Post »

A ja swoją wywaliłem na kompost. Szkoda zachodu. Posadziłem cyprysik Imbricata Pendula.
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 945
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekwoja wieczniezielona(Sequoia sempervirens) wymagania,pielęgnacja

Post »

dziad_Jag osoba sadząca drzewo faktycznie nie zobaczy swojego "dzieła", jednakże wiele osób zostawia coś po sobie oprócz długów. Natomiast kwestia ostrzejszej zimy to już inna bajka. Kiedyś mi śliwy i czereśnie nie przetrwały zimy, ale czy to znaczy że nie powinienem ich sadzić? Przecież taka zima może się kiedyś powtórzyć... W moim przypadku to tylko eksperyment. Gdy eksperyment się nie uda (a było takich wiele), to mam więcej drewna na opał i tyle.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1053
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Sekwoja wieczniezielona(Sequoia sempervirens) wymagania,pielęgnacja

Post »

Wymarznięcie śliw i czereśni to jednak przypadek. Za mego długiego życia pamiętam tylko dwie zabójcze dla pospolitych drzew owocowych zimy. Natomiast sequoia jest rośliną klimatu ciepłego i załatwi ją przeciętna europejska zima. Zgadzam się że sadząc drzewa sadzi się je dla wnuków...Ale w tym wypadku sadzi się je dla pra do 5 potęgi wnuków. Sequoia zaczyna wyglądać sekwojowato jak ma 5 tysięcy lat. Sorry jeśli nudzę w stylu dziadowatym. ;:219
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 945
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekwoja wieczniezielona(Sequoia sempervirens) wymagania,pielęgnacja

Post »

No i kolejny rok za nami. Sekwoje tradycyjnie przeżyły. Ta na stanowisku zacienionym ma jakieś 1,5m, a ta na słonecznym jest prawie 40 cm wyższa...


ObrazekObrazek
zubuff007
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 29 lis 2018, o 22:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekwoja wieczniezielona(Sequoia sempervirens) wymagania,pielęgnacja

Post »

Cześć

mam w domu sekwoje wieczniezieloną, ma około 6 miesięcy i zaczyna mi usychać i nie mam pomysłu dlaczego?

Podłoże wpierw trochę do storczyków i ziemi a teraz dosypalem mix: keramzyt torf i nawóz.

Na tym pierwszym rosła dobrze. Teraz dość długo stała na parapecie kaloryfer był odkręcony i było dość ciepło.

Obecnie od kilku dni przebywa na ziemi, niekoniecznie w super oświetlonym miejscu. Uruchomiłem też dyfuzor ze zwykłą wodą żeby nawilżyć powietrze wokół niej.

Podlewał m ją 3 dni temu i na dole podstawka pod doniczką jest mokra. W związku z tym raczej nie będę jej teraz podlewać.

Czy ktoś ma jakiś pomysł, co można z nią zrobić żeby się poprawiło?
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 945
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekwoja wieczniezielona(Sequoia sempervirens) wymagania,pielęgnacja

Post »

Zapomniałeś, że takim roślinom trzeba zafundować zmianę pór roku... U ciebie było tylko lato.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”