Bluszcz - jak się pozbyć

Drzewa ozdobne
chiara
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 3 mar 2013, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Bluszcz - jak się pozbyć

Post »

Archiwalny post, ale w moim przypadku niestety aktualny! Czy ktoś może polecić skuteczny sposób na zredukowanie bluszczu? Błagam o pomoc.
witek6
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 20 maja 2021, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Pozbycie się bluszczu na trawniku

Post »

Witam,

dostałem w spadku ogród, który od przeszło 10 lat nie był pielęgnowany. Jako, że był mocno zacieniony to zamiast trawy na ziemi pojawiło się pełno bluszczu, który zajął całe podłoże oraz pnie drzew. Próbowałem w tamtym roku jak i w tym spryskać go środkiem na chwasty (roundup), ale bluszcz nic sobie z tego nie robi. Czy jest jakiś środek który będzie sobie w stanie poradzić z nim? Czy pozostaje mi ręczna robota i przekopywanie wszystkiego łącznie z korzeniami?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1668
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: Pozbycie się bluszczu na trawniku

Post »

A może zostawić, jak już rośnie. Co tam w tym cieniu chcesz uprawiać?
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
witek6
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 20 maja 2021, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Bluszcz - jak się pozbyć

Post »

Docelowo cienia nie będzie za wiele, bo korony drzew będą przycięte aby wpuścić do ogrodu światło. Ogród ma być podzielony na strefę z trawnikiem i taką z uprawą warzyw. Bluszcz chciałbym zostawić jedynie na ścianie budynku gospodarczego.
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Bluszcz - jak się pozbyć

Post »

witek6,
oczywiście to jest Twój ogród i Twoja wizja.
Ale zastanów się, proszę, czy warto przycinać, tj. okaleczać stare drzewa i niszczyć bluszcz, który razem z drzewami stworzył naturalny biotop.
Może warto pójść za tym i na tej bazie stworzyć coś niepowtarzalnego, naturalnego i nie wymagającego dużych nakładów pracy?
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”