Piwonia drzewiasta cz.2

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ihasia
500p
500p
Posty: 600
Od: 19 maja 2008, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bawaria

Post »

Czym zasilacie Peonie? Byly u mnie pod oknem juz jak sie wprowadzilam na pewno maja kilka lat - w zeszlym roku mialy moze z szesc kwiatow w tym roku tylko 4 paki. Sasiedzi ktorzy maja taras zaraz obvok mojego powiedzieli mi ze poprzedniczka dostala od nich te peonie i sadzili je w tym samym czasie- tyle ze u sasiadow to jest ogromny krzak z mnostwem kwiatow. Nie znam sie na uprawie tych kwiatow czy moglibyscie laikowi troszke sprawe z opieka nad peonia naswietlic tak.. lopatologicznie?
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7505
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Przeczytaj cały wątek a zwłaszcza link, który podał raistand http://rkmk.cyberdusk.pl/artykuly/piwonie.html .
Ja sobie wydrukowałam cały ten artykuł
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

To ja też wam pokażę moją piwonię.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Magda :)
alnis
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 3 maja 2008, o 12:02

Po przekwitnieniu...

Post »

Posiadam młodą piękną piwonię krzaczastą /drzewiastą/, którą zakupiłem 2 lata temu. Po posadzeniu w tym samym roku zakwitła i posiadała 2 śliczne kwiaty. Na zimę otuliłem ją wułkniną, lecz na następny rok /2007r/ nie pojawił się żaden kwiatek i niewiele podrosła. Podejrzewam, niepotrzebie zasiliłem ją nawozem do piwonii. Wyczytałem że początkowo nie należy tego robić. W tym roku po ładnym przezimowaniu znowu pojawił się 1 piękny kwiat i widać, że posiada ładne przyrosty, /nie będe jej niczym zasilał/. Mam jednak istone dla mnie pytanie: czy z tego gatunku piwonii zrywa się przekwitłe kwiatostany czy też pozostawia je na roślinie. Pytam, ponieważ przy wielu kwiatach przekwitłe kwiatostany powinno sie usunąć. Za informację będę bardzo wdzięczny. Pozdr. :roll:
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 384
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Post »

Moja sasiadka, ktory ma piekne kwitnace co roku piwonie drzewiaste nigdy ich nie przycina po kwitnieniu.

Wiec tylko z oberwacji powiedzilabym, ze nie trzeba, chociaz ogolnie jest tendencja to przycinania przekwitlych kwiatow.
Awatar użytkownika
Kalmia
1000p
1000p
Posty: 1434
Od: 15 maja 2007, o 14:19
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post »

Alnis, ja osobiście usuwam przekwitłe kwiaty p.d. od razu po przekwitnieniu. Na razie nie mam zamiaru siać, więc nasionka nie są mi potrzebne, a roślinka nie traci siły na zawiązywanie nasion.

Karolcia,
masz piękną żółtą p.d., po prostu śliczna :D
Moja żółta w tym roku znowu nie zakwitła :(

Alnis, a jaki nawóz do peonii stosujesz?
Awatar użytkownika
Daisy
1000p
1000p
Posty: 1757
Od: 11 lut 2008, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

To i ja przedstawię moja pięknotkę :) Trzeci sezon, mam 5 kwiatów w tym roku. Na zime nie okrywam, podsypuję tylko azofoską wiosną :)

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam serdecznie :) Ewa
Ogródek Daisy, cz.1, cz.2, cz.3,
aktualny
atchame
100p
100p
Posty: 127
Od: 31 sty 2008, o 14:38
Lokalizacja: Kielce

Post »

Mam jedną piwonię drzewiastą, ma mieć różowy kolor. Dostałam ją w jesieni 2007. Przezimowała ładnie, przyrosty ładne, oczywiście nie kwitła.....po tym co tutaj zobaczyłam, bedę czekała z niecierpliowścią na pierwszego pąka. :D
Pozdrawiam
Kasia S
gabi12
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 21 lip 2008, o 15:46
Lokalizacja: kamienica

Post »

Jestem tu "zielona" i dlatego proszę was o pomoc. Mam malutkie pytanko czy piwonia krzewiasta to to samo co drzewiasta? Za odpowiedź z góry dziękuję . Podobają mi się strasznie właśnie mam zamiar nabyć jedną. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Tak, w powszechnym użyciu są to synonimy.
Ale tak na prawdę to jest krzew, a nie drzewo :lol:
Awatar użytkownika
mag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4381
Od: 20 mar 2008, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pod Wrocławiem

Post »

No niestety, nie było co fotografować, upały bardzo źle wpłynęły na jakość kwiatów
Pozdrawiam cieplutko. Magda
Spis treści.Wizytówka.
Awatar użytkownika
iwciach
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1476
Od: 18 sty 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Re: Kiedy zakwitnie moja piwonia?

Post »

A tak kwitła piwonia w 2009 roku, posadzona w 2008 ( wstyd się przyznać, ale niczym nie nawożona, trzeba nadrobić w 2010) Obrazek
Awatar użytkownika
MalaRybka
1000p
1000p
Posty: 1352
Od: 22 mar 2007, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 3 km od Bydgoszczy

Re: Piwonia drzewiasta

Post »

Oszalałam i kupiłam dziś dwie piwonie krzewiaste. Mają pąki!! Wiem, że potrzebują dobrej, żyznej ziemi, słonka i wody, na zimę okryć. Jak głęboko mam je posadzić?
Pozdrawiam serdecznie. MałaRybka.
Ogród Rybki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”