Piwonia drzewiasta cz.2

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2075
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Piwonia drzewiasta cz.2

Post »

Też mi się wydaje, że ten odrost piwonii Norbiego to będzie odmiana szlachetna.
Szczepione piwonie drzewiaste powinno się sadzić głęboko, żeby miały szansę ukorzenić się na części szlachetnej, spora szansa, że tak się stało w tym przypadku.
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Piwonia drzewiasta cz.2

Post »

Cieszę się Jurku, że masz podobne zdanie, ja się oczywiście nie kłócę i nie upieram :wink: ale jak dla mnie to jest piwonia drzewiasta, która mocno różni się od bylinowych :wink: więc ta 'dziczka' to albo odmiana macierzysta, albo ewentualnie jakaś rewersja (co się u odmian szlachetnych zdarza). Wystarczy tylko informacja od Norbiego 007, czy te pędy wyrastają ze starych, zdrewniałych części bo wtedy nie ma nawet pola do pomyłki :wink:
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2075
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Piwonia drzewiasta cz.2

Post »

Poza tym te zwykłe piwonie bylinowe nie są jeszcze w takim stadium rozwoju, jak drzewiaste, pomijając nawet fakt, że wygląd tej piwonii ze zdjęcia sugeruje, że to bedzie drzewiasta.
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Piwonia drzewiasta cz.2

Post »

Wczoraj posadziłem dwie piwonie drzewiaste kwitnące na żółto. Wszędzie pisze, że jeżeli dostanie się sadzonkę w doniczce to należy je posadzić na głębokość jaką miały w doniczce. Po sprawdzeniu okazało się, że miejsce szczepienia jest tylko 2 cm pod ziemią w związku z czym posadziłem głębiej. Zarówno z podkładki, jak i ze zraza wyrastały gałązki. te z podkładki oberwałem.
Na kwiaty zaczekam do następnego roku. Nawet gdyby się pojawiły w tym to je usunę, ponieważ osłabiałyby młode rośliny.

Obrazek Obrazek
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2075
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Piwonia drzewiasta cz.2

Post »

Czasami trafiają się w handlu drzewiaste na własnych korzeniach. Kilka lat temu kupiłem czerwono-białą odmianę na własnych, nie była to chyba siewka, bo zakwitła w następnym roku.
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Piwonia drzewiasta cz.2

Post »

Piwonie drzewiaste można rozmnażać przez podział bulw.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Piwonia drzewiasta cz.2

Post »

Mój krzaczek w tym roku będzie miał 3 kwiaty. Prawdopodobnie jak pogoda dopisze to jutro zakwitnie pierwszy.
Obrazek
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Piwonia drzewiasta cz.2

Post »

Jolek, Twoja piwonia kwitnie pierwszy raz dopiero?

Moje piwonie wyglądają tak:
Obrazek
Może w końcu po tylu latach czekania zobaczę jak ona kwitnie :wink:

Obrazek
Ta piwonia w tym roku nie zakwitnie - niestety musiała zostać przesadzona a jesienią przez pomyłkę moja mama przycięła jej wszystkie pędy myśląc, że to stare pędy piwonii bylinowej :wink:
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Piwonia drzewiasta cz.2

Post »

Moja piwonia kwitnie corocznie ale zazwyczaj ma parę kwiatów. Jak nie przypilnuję to kaczuchy namiętnie rozkoszują się skubaniem liści :wink: To jest pierwszy kwiatek w tym sezonie :D Inna oskubana w tym roku nie zakwitnie :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Piwonia drzewiasta cz.2

Post »

Ale masz wczesną odmianę :wink: I widocznie smaczną skoro kaczki gustują w niej :wink:

Na kwiaty mojej jeszcze trochę sobie poczekam ponieważ pąki są małe
Obrazek
Na zdjęciu widać, że są tylko 2 przekrzywione, zdrewniałe pędy - ale nowe, tegoroczne przyrosty są już wysokości tych pędów więc za rok będzie się lepiej prezentować :wink: Choć ogólnie nie jestem fanem takich odmian piwonii, zdecydowanie wolę typ mojej drugiej odmiany, która ma gęsty, krzaczasty pokrój.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Piwonia drzewiasta cz.2

Post »

A ja myślałam że wszystkie drzewiaste są wczesne i kwitną przed piwoniami tradycyjnymi ;:173
Ta ma w pełni już ulistnienie.Wieczorem znajdę nazwę ale pamiętam że nabyłam ją kiedyś w Praktikerze na wyprzedaży.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Piwonia drzewiasta cz.2

Post »

U mnie drzewiaste pąki mają ale do kwitnienia jeszcze muszę poczekać. Cieszę się, że trafiłam do tego wątku wiele się dowiem.
Awatar użytkownika
norbi007
200p
200p
Posty: 280
Od: 15 sty 2016, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Niski, Podkarpacie, Dukla

Re: Piwonia drzewiasta cz.2

Post »

Panowie i panie apropos mojej piwonii "drzewiastej" lub bylinowej - jednak nie sadzę by była to zwykła bylinowa - choć kilka takich opinii się pojawiło.
Wyrosła poniżej miejsca szczepienia - ale wytworzyła pień - zrobiłem lepsze foto na którym go widać. Fakt, ma zupełnie inne liście niż druga drzewiasta. A może to itoh - bo, też takie głosy były - chyba, że itoch nie wytwarza pnia...?
Dodam, że ma dwa pąki niesamowicie duże - 5 razy większe niż druga drzewiasta - ciut mniejsze niż piłeczka do tenisa ziemnego.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”