Cis - ziemia

Drzewa ozdobne
Atomek44
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 23 lip 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: gleba po wykarczowaniu świerków

Post »

No właśnie z tym odczynem gleby to mam sprzeczne informacje. Na wielu stronach dotyczących hicksii jest, że lubi glebę kwaśną. Znalazłem też w internecie fotografie tego cisu rosnącego dorodnie (w ciągu 7 lat urósł z małego krzaczka w wielki, piękny krzew) wyściółkowany obficie dookoła korą, która przecież zakwasza glebę. Czy hicksii nie jest przypadkiem wyjątkiem wśród cisów, tzn. lubi lekko kwaśną glebę?
A jaki nawóz zastosować? Czy mówisz o nawiezieniu dobrej gleby ogrodowej? Generalnie mam u siebie gliny piaszczyste. Woda raczej nie stoi. Inny cis (niestety nie znam odmiany) rośnie sobie w innej części działki zdrowo od paru lat (również okorowany...).
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: gleba po wykarczowaniu świerków

Post »

Lekko kwaśna to jest gleba w większości kraju :lol:

http://zszp.pl/?id=30&nid=541&lang=1

Najlepsze okazy rosną na żyznej ,przepuszczalnej glebie.
Glinę tam masz to może być problem.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Atomek44
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 23 lip 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: gleba po wykarczowaniu świerków

Post »

Chyba jednak zaryzykuję. Wcześniej zawapnuję a pod sadzonki dam trochę lepszej gleby zmieszanej z rodzimą. Nie chcę być skazany na oklepane tujki... To że rośnie inny cis chyba świadczy o tym, że gleba nie jest najgorsza
damianzd
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 18 maja 2022, o 07:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Ściółkowanie żywopłotu z cisa

Post »

Dzień Dobry,

Bardzo proszę o sugestię na temat ściółkowania cisa hicksii. Cała działka dookoła obsadzona ponad 500 szt cisa.
Sadziłem w poprzednim roku, wysokość sadzonki około 60 cm. Problemem jest zarastanie trawą spotęgowane przez linię kroplującą.
Nie mogę znaleźć konkretnych informacji co byłoby najlepsze aby zniwelować trawę i chwasty zagłuszające sadzonki.
Najprościej byłoby rozciągnąć na całej długości agrowłókninę, pytanie natomiast czy nie zaszkodzi ona drzewkom.

Dziękuje za pomoc.
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1196
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Ściółkowanie żywopłotu z cisa

Post »

Rozłóż pasy tektury (bez taśm foliowych) - przytnij na szerokość wg potrzeb i przysyp korą.
Z czasem tektura się skompostuje, a korę i tak trzeba uzupełniać co zezon. Ściółka przy okazji zatrzyma wilgoć w glebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”