Trzmielina Fotrune'a

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
sulex
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 16 kwie 2007, o 12:26

Trzmielina Fotrune'a

Post »

Witam, posadziłem 2 tyg. temu krzewy. Przyciołem je, podlewam ok co 3 dni i niestety widze ze mi chyba usychają. Czy są za mało podlewane a może za dużo, a może tak powinno być, jaka może byc tego przyczyna. Jestem zupełnie zielony jeśli chodzi o uprawe czegokolwiek, proszę o pomoc.
Z góry dziekuje
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Napisz czy wysadzałeś je z doniczek czy były kopane z ziemi?
Podlewasz prawidłowo , ale listki mogą sie pojawić później-chociaż moja ma je cały czas :)
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

A jak podlałeś je zaraz po posadzeniu? Jaką masz ziemię? (piaszczysta, gliniasta)
Podejrzewam, że za słabo podlałeś po posadzeniu i teraz woda nie dochodzi do głębiej połozonych korzeni, które pozostały suche.
sulex
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 16 kwie 2007, o 12:26

Post »

Wysadzałem z doniczek, wkopałem je na taką głębokość jak były w doniczkach. Podlałem je od razu po posadzeniu. Ziemia jest chyba dobra bardziej gliniasta, jak sie kopie to az sie klei do szpadla, ponadto w otwory w ktore wysadzałem krzewy wsypałem dobrej ziemi zakupionej razem z krzewami. To nie jest tak ze mi uschły ale obserwuje ze na niektórye końcówki listków zaczynają obsychać.
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Posadziłes prawidłowo-ziemia glinisasta jest bardzo dobra.Poczekaj aż pojawią sie młode listki i wtedy te zeschnięte przytnij .Myslę ,ze będzie dobrze :lol:
Pyzdra
100p
100p
Posty: 129
Od: 8 mar 2007, o 19:53
Lokalizacja: okolibydgoszcz

Post »

Być może będąc w doniczce nie były dobrze przekorzenione ,bo handlowców cudotwórców jest ciągle dużo.
Trzmielina to nie jest wymagająca roślina ,a po tegorocznej prawie-zimie to nawet mają się wyjątkowo dobrze.
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

sulex pisze: .....Ziemia jest chyba dobra bardziej gliniasta, jak się kopie to aż się klei do szpadla, ponadto w otwory w które wysadzałem krzewy wsypałem dobrej ziemi zakupionej razem z krzewami.....
Trzmielina nie lubi zalanych korzeni wodą, piszesz, że ziemia kleiła się do szpadla, może woda nie odpływa i korzenie zaczynają gnić? (proponuję odkopać z boku i to sprawdzić). :wink:
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
agaha
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 22 maja 2007, o 13:24

Post »

witam, a ja mam problem z trzmieliną w piennej formie, której końce listków zaczęły robic się biało-szarawe i takie przyschnięte. Drzewko nie usycha, bo równocześnie wypuszcza duzo nowych listków. Co to może być?
Pyzdra
100p
100p
Posty: 129
Od: 8 mar 2007, o 19:53
Lokalizacja: okolibydgoszcz

Post »

To jest dla trzmielin typowe na początku sezonu. Stare zmrożone lub uschnięte listki spadają ,a w tym samym czasie wybija nowe. Normalne.
Milena
50p
50p
Posty: 80
Od: 21 sie 2007, o 11:47
Lokalizacja: Gryszczyn k/Poznania

Post »

Czy powinnam przyciąc teraz trzmieliny zamieszczone na zdjęciach, żeby je zagęścic?
Obrazek
Milena
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21661
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Tak,wg mnie koniecznie należy je skrócić co najmniej o jedna trzecią.
Obcięte gałązki pozbaw w dolnej części listków i wsadź obok rośliny matecznej lub w innym miejscu.
Podlewaj a uzyskasz dużo nowych sadzonek jeśli oczywiście na takowych Ci zależy. :D
Ja mam taki zwyczaj ,robię kępkę i wsadzam do jednego wspólnego dołka,zasypuję,przydeptuję nogą i już... :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Teresa600
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 10 mar 2008, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Witam serdecznie.Ostatnio kupiłam w LEROY MERLIN Trzmieline japonską..... zdjecie poniżej ...mam zamiar trzymać ją na balkonie.Czy powinnaam ją już przesadzic do większej doniczki? Jak pstępowac dalej z tą roslinką.
Obrazek

Pozdrawiam Teresa Obrazek
warsawyak
200p
200p
Posty: 299
Od: 4 wrz 2006, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Łacinska nazwa tej odmiany to Euonymus japonicus 'Aureo-marginatus'.

Euonymus ln Sorten to "trzmielina w odmianach" po niemiecku (i po holendersku również, zdaje się).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”