Trzmielina Fotrune'a

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Trzmielina Fotrune'a

Post »

coron3r pisze:Niektóre z moich trzmielinek mają całe żółte liście. Pytanie czy mam już zacząć się martwić. Są u mnie posadzone od ok 2 miesięcy i mają za sobą mszycę na którą dawałem oprysk. Może jakiś nawóz by się przydał albo jakieś częstsze podlewanie? Albo w ogóle jakieś podlewanie? A czy gnojówka z pokrzywy nadaje się do podlewania trzmieliny?
Obrazek Obrazek Obrazek
Według mnie mają za mokro. Pamiętam, że czerwiec był strasznie deszczowy, może dodatkowo jeszcze podlewałeś rośliny. Tak z ciekawości zapytam, przeżyły?
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2333
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzmielina Fotrune'a

Post »

Wygląda zjawiskowo, zwłaszcza że nowe przyrosty pięknie przewiesiły się po deszczu.

Obrazek
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2333
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzmielina Fotrune'a

Post »

Architektura ogrodu nie może obyć się bez trzmieliny.
Tutaj trzmielina Interbolwi. Niewysoka - 20-30 cm, ale przy podporze już 2 m.

Obrazek
Awatar użytkownika
coron3r
50p
50p
Posty: 83
Od: 9 paź 2010, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trzmielina Fotrune'a

Post »

corazonbianco pisze:
coron3r pisze:Niektóre z moich trzmielinek mają całe żółte liście. Pytanie czy mam już zacząć się martwić. Są u mnie posadzone od ok 2 miesięcy i mają za sobą mszycę na którą dawałem oprysk. Może jakiś nawóz by się przydał albo jakieś częstsze podlewanie? Albo w ogóle jakieś podlewanie? A czy gnojówka z pokrzywy nadaje się do podlewania trzmieliny?
Obrazek Obrazek Obrazek
Według mnie mają za mokro. Pamiętam, że czerwiec był strasznie deszczowy, może dodatkowo jeszcze podlewałeś rośliny. Tak z ciekawości zapytam, przeżyły?
Przeżyły, zastanawia mnie tylko dlaczego w jednym miejscu pięknie przyrastają (głównie zacienione miejsca) a w innych bardzo wolno (czy jakiś nawóz wskazany?)
Postaram się jutro wrzucić fotę.
Awatar użytkownika
majmaj
200p
200p
Posty: 421
Od: 20 kwie 2017, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Trzmielina Fotrune'a

Post »

Cześć :)
Muszę zrobić ok 400szt sadzonek trzmieliny coloratus na żywopłot.
Powiedzcie mi wielodoniczke z sadzinkami w jakich warunkach trzymać, mogę w piwnicy z małą ilością światła aż do wiosny?
Badanie gleby 2019:

pH?7,64 ** g NaCl/l?0,15 ** N-NO3?23 ** P?319 ** K?226 ** Ca?2029 ** Mg?225 ** Cl?< 10 ** N-NH4?20,1
EwaReb
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 12 cze 2023, o 20:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pomoc dla laika w/s trzmieliny

Post »

Witajcie, jestem nowa a dodatkowo kompletny laik ogrodowy. Mam niziutki żywopłocik z trzmieliny (sadzony w maju, łącznie 48 krzaczków). I ona, ta trzmielina, chyba coś choruje - listki ma w plamy, usychają i w ogóle kiepsko wygląda. Załączam zdjęcia listków, które namiętnie obrywam. Co to może być i czym pryskać?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”