Wiciokrzew (Lonicera) - przegląd gatunków,odmian,dyskusje

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
Agnieszka83
200p
200p
Posty: 470
Od: 8 maja 2010, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Wiciokrzew (Lonicera) - przegląd gatunków,odmian,dyskusje

Post »

Czy Wiecie jak nazwywa sie mój wiciokrzew?

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Jak nazwywa sie mój wiciokrzew?

Post »

Mi to wygląda na Wiciokrzew Heckrotta "American Beauty".

To są zdjęcia z tego roku z maja?
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
Agnieszka83
200p
200p
Posty: 470
Od: 8 maja 2010, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jak nazwywa sie mój wiciokrzew?

Post »

Tak, wczoraj mi zakwitł:)
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Jak nazwywa sie mój wiciokrzew?

Post »

Hmm.. to trochę wczęsnie jak na Heckrotta... one tak w czerwcu startują z kwiatami .
Sam mam zreszta właśnie "American Beauty" i ten jest zupełnie w tyle za innymi wiciokrzewami (jeszcze nie ma pąków, podczas gdy inne zaczynją kwitnąć).

Tym niemniej kolorystycznie najbardziej mi pasuje włąsnie do "American Beauty" - zobacz:
Obrazek

Więc
* albo sadziłaś w tym roku i był popędzony w szklarni
* albo ma wyjątkowo dobre i ciepłe miejsce (bedzie tam super kwitł i się rozrastał)
* albo to jakaś odmiana której w ogóle nie znam ;)
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
baderka
50p
50p
Posty: 52
Od: 1 cze 2010, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Piła

Re: Jak nazwywa sie mój wiciokrzew?

Post »

u mojej córki przed przedszkolem rosną wicikrzewy American Beauty i też już pięknie kwitną...
fakt, że rosną w bardzo slonecznym i zacisznym miejscu...
Awatar użytkownika
Agnieszka83
200p
200p
Posty: 470
Od: 8 maja 2010, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jak nazwywa sie mój wiciokrzew?

Post »

Tego wiciokrzewa kupiłam w zeszłym roku, od ,, ogrodnika,, -ktory kończył swoją działalność za dosłownie kilka złotych, a miał z 3 metry jak go wsadzałam.
Po tym jak próbowałam wepchnąc go między kratki pergoli, wyglądał strasznie, cały zwiędniety itd(nawet prosiłam o rade czy przezyje, na forum)
Gdy zakwitł dwa dni temu , nie mogłąm uwierzyć, że ma tak piękne kolory, pomarańczowo-żółte kwitaty,a przed otwarciem są ciemno pomarańczowo-czerwonawe.
Mam cztery wicokrzewy, ale ten zdecydownie jest dla mnie najpiękniejszy jaki widziałam, aż trudno uwierzyć, że kosztował 4zł:)
lesioc czy możesz mi napisaćc zy twój A.Beauty pachnie? bo mój nie pachnie- i to jest chyba tylko jeden malutki minus tej odmiany.
Napisz mi również, proszę jak często go nawozisz oraz czym, bo ja mam kłopot czym nawozić pnącza. Nie wiem czy zwykłym florovitem wystarczy( tak zrobiłam) czy nawozem do powojników bo taki mam, nie wiem czy jest osobny do pnączy, czy powjniki i pnącza maja te same wymagania?

Dodam ,że rośnie w dość słonecznym miejscu.
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Jak nazwywa sie mój wiciokrzew?

Post »

Wiciokrzewy Heckrotta ponoć nie pachną... choć ja osobiście mam problem to stwierdzić, bo mój rośnie obok w. "Gracham Thomas" (wiciokrzew pomorski) który pachnie za dwa ;). Do tego jeszcze zaczyna kwitnąć wczesniej i kończy później niż A. Beauty.... więc tam generalnie dookoła wszystko pachnie ;:108 .

Cechy w. Heckrotta: liście pod kwiatostanem zrośnięte w jeden kulisty talerzyk, liście lekko niebieskawe od spodu, kwiaty bez zapachu, kwiaty w pąkach karminowe, po rozwinięciu różowe na zewnątrz i żóławe od środka.

Wiciokrzewy nawożę azofoską (nawóz uniwersalny), ale myślę, ze nawóz do clematisów bedzie również dobry.
baderka pisze:u mojej córki przed przedszkolem rosną wicikrzewy American Beauty i też już pięknie kwitną...
fakt, że rosną w bardzo slonecznym i zacisznym miejscu...
Może coś w tym jest, ze wtym roku tak szybko zaczynają. Mnie na przykłąd zaskoczył w. Tellmana bo już tez ma kwiatki.
Poprosimy zdjęcie jezeli to mozliwe!
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
x_o-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1060
Od: 30 mar 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak nazwywa sie mój wiciokrzew?

Post »

Ja też nie wiem, jak się nazywa mój - czy to ten sam?
Obrazek
Awatar użytkownika
Agnieszka83
200p
200p
Posty: 470
Od: 8 maja 2010, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jak nazwywa sie mój wiciokrzew?

Post »

lecios ,
Mam pytanie odnośnie twojego wicokrzewu Graham Thomas, wydaje mi się , że to może być drugi którego posiadam, czy mógłbys powiedzieć mi czy to jest własnie on.
Zdjęcie słabej jakości , nie mam innego:(
Pachnie cudnie, w pąku jasno rózowy, pożńiej kremowo-żółty lub biało-żółty.
Kwitł tylko dwoma kwiatkami, więc sie nie napatrzyłam , jest mlodziutki i malutki.
Kwitł w połowie maja. Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Spacja
500p
500p
Posty: 500
Od: 28 kwie 2009, o 15:14
Lokalizacja: Z południa..., z południa Warszawy

Re: Jak nazwywa sie mój wiciokrzew?

Post »

Miałam taki wiciokrzew - chyba taki, jak ten Agnieszki83

Obrazek

Prawdę powiedziawszy rósł u mnie jako wiciokrzew Tellmana. Długo rósł. ok. 10 lat.
W trakcie kwitnienia wyglądał ślicznie. Trwało to jakieś 1,5 do 2 tygodni, czasem nieco dłużej. Nie powtarzał kwitnienia, nie pachniał. Podatny na mszyce. Jak dla mnie kiepski. Ale jak ktoś ma dużo miejsca...
W zeszłym roku powiedzieliśmy sobie do widzenia.
Posadziłam Serotinę i mam już krzew obsypany pąkami. Wiem z zeszłego roku, że kwitł aż do mrozów, wciąż ponawiając kwitnienie i ten zapach...
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Jak nazwywa sie mój wiciokrzew?

Post »

Agnieszka83 pisze:Mam pytanie odnośnie twojego wicokrzewu Graham Thomas, wydaje mi się , że to może być drugi którego posiadam, czy mógłbys powiedzieć mi czy to jest własnie on.
Mało prawdopodbne. Wydaje mi sie, że u wiciokrzewu pomorskiego te liscie tuż przed kwatostanem nie zrastaja się w talerzyk.
Przynajmniej u "Graham Thomas" się nie zrastają. Ten różowy odcień pąków też niespecjalnie pasuje, moje są biało-zielonkawe, potem - po rozbiciu - zupełnie białe i żółkną z biegiem czasu.
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Jak nazwywa sie mój wiciokrzew?

Post »

Agnieszka83 pisze:Prawdę powiedziawszy rósł u mnie jako wiciokrzew Tellmana. Długo rósł. ok. 10 lat
Tellmana ma takie kwiatki:

Obrazek
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
Spacja
500p
500p
Posty: 500
Od: 28 kwie 2009, o 15:14
Lokalizacja: Z południa..., z południa Warszawy

Re: Jak nazwywa sie mój wiciokrzew?

Post »

Tellmana ma takie kwiatki:

Czyli dokładnie takie jak ten mój na zdjęciu.
Czy ten twój po przekwitnięciu zawiązuje czerwone owocki? Czy pachnie? Czy powtarza kwitnienie?
Twoje zdjęcie chyba nieco przekłamuje kolor, może robiłeś je w promieniach zachodzącego słońca, dałbyś zdjęcie robione w naturalnym oświetleniu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”