Magnolia - jaką wybrać?

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
amator27
100p
100p
Posty: 145
Od: 23 lut 2018, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia - jaką wybrać?

Post »

Również jestem ciekawy takiej magnolii, pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
manuel
100p
100p
Posty: 164
Od: 4 maja 2010, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Magnolia - jaką wybrać?

Post »

Magnolia Soulange?a (magnolia pośrednia) tworzy piękne rozłożyste drzewa, choć rośnie powoli.
Odmiany 'RusticaRubra', `Alexandrina`,`Lennei`.
Na zdjęciu z Kluczborka najprawdopodobniej jest właśnie ta magnolia.
Skala
50p
50p
Posty: 50
Od: 23 maja 2017, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia - jaką wybrać?

Post »

Ma ktoś Cleopatrę? Jak się ona sprawdza, szybko rośnie, kwiaty nie przemarzają i nie bledną na Słońcu?
amator27
100p
100p
Posty: 145
Od: 23 lut 2018, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia - jaką wybrać?

Post »

Ja już określiłem jakie magnolie chciałbym u siebie posadzić, te gwiaździste mi nie odpowiadają ze względu na kształt całego kwiatu, to samo z tego co już zdążyłem się zorientować, dotyczy Susan, Nigra itp. - kolor jest ładny, ale płatki nie tworzą tego kształtnego kielichu, zamiast tego są to płatki w formie takich roztrzepanych "pasków", nie bardzo mi się to podoba. Tak samo planowałem dawać Blue Opal, bo naczytałem się o ich rzekomo niebieskich kwiatach - jak się okazuje, jest to swego rodzaju mrzonka - kwiaty są żółto-niebieskie a właściwie kto zna się na kolorach wie że takie połączenie daje zielonkawą, nijaką barwę kwiatu. Dodatkowo na niekorzyść tej odmiany jest to, że kwiaty rozwijają się w tym samym czasie co liście - więc gdzie tam jest niebieski ja się pytam?? Przecież to wszystko się zlewa.
Jedyne dwie odmiany, które mnie już w tym momencie interesują to pośrednia Soulengeana i Genie. One powinny mieć kwiat w postaci domkniętego kielichu. Zastanawiam się czy nie kupić przez szkółkę w Internecie bo na ile wiarygodne i wytrzymałe są te marketowe? Czy można dodać im pokruszone czerwone cegły pod ziemię które podobno powodują gliniastą ziemię jeśli taką magnolie potrzebują, dobrze zrozumiałem plus do tego lekko kwaśną??
P.S. Sprawdziłem Cleopatrę, jest to coś ciekawego, to ew. ona jako trzecia jeszcze do tych dwóch ww.
Awatar użytkownika
Plumbum
50p
50p
Posty: 58
Od: 7 kwie 2008, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sheffield

Re: Magnolia - jaką wybrać?

Post »

Czy posiada może ktoś Magnolię Mag's Pirouette ? Pierwszy raz spotkałem się z Magnolią o pełnych kwiatach. Jestem ciekawy do jakiej wysokości rośnie. Jedne źródła podają jako maksymalną wielkość 250 cm, drugie zaś nawet 400

Obrazek
Pozdrawiam Marcin
Skala
50p
50p
Posty: 50
Od: 23 maja 2017, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia - jaką wybrać?

Post »

amator27 pisze:Ja już określiłem jakie magnolie chciałbym u siebie posadzić, te gwiaździste mi nie odpowiadają ze względu na kształt całego kwiatu, to samo z tego co już zdążyłem się zorientować, dotyczy Susan, Nigra itp. - kolor jest ładny, ale płatki nie tworzą tego kształtnego kielichu, zamiast tego są to płatki w formie takich roztrzepanych "pasków", nie bardzo mi się to podoba. Tak samo planowałem dawać Blue Opal, bo naczytałem się o ich rzekomo niebieskich kwiatach - jak się okazuje, jest to swego rodzaju mrzonka - kwiaty są żółto-niebieskie a właściwie kto zna się na kolorach wie że takie połączenie daje zielonkawą, nijaką barwę kwiatu. Dodatkowo na niekorzyść tej odmiany jest to, że kwiaty rozwijają się w tym samym czasie co liście - więc gdzie tam jest niebieski ja się pytam?? Przecież to wszystko się zlewa.
Jedyne dwie odmiany, które mnie już w tym momencie interesują to pośrednia Soulengeana i Genie. One powinny mieć kwiat w postaci domkniętego kielichu. Zastanawiam się czy nie kupić przez szkółkę w Internecie bo na ile wiarygodne i wytrzymałe są te marketowe? Czy można dodać im pokruszone czerwone cegły pod ziemię które podobno powodują gliniastą ziemię jeśli taką magnolie potrzebują, dobrze zrozumiałem plus do tego lekko kwaśną??
P.S. Sprawdziłem Cleopatrę, jest to coś ciekawego, to ew. ona jako trzecia jeszcze do tych dwóch ww.
Magnolia pośrednia oraz jej stare odmiany jak np. "Lennei", "Aleksandrina" są bezproblemowe w uprawie, wystarczy posadzić i tyle. Wymagają za to sporo miejsca. Co do Genie to nie wiem jak się sprawuje bo jej nie posiadam.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2086
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Magnolia - jaką wybrać?

Post »

U mnie na Genie lubią przemarzać pąki nawet pomimo niewielkich mrozów. Zobaczymy jak będzie w tym roku :wink: ?

Blue Opal na pewno nie jest niebieska ale mimo to jest moim zdaniem dosyć fajna, bo kwitnie później niż inne magnolie, nawet pod koniec maja i ma niewielkie ale kontrastowe bo jasnożółte kwiaty i w dodatku lekko pachnie. Ma też ładne liście z jasnym kutnerem od spodu co w sumie daje niezły efekt. U mnie rośnie na tle zieleni lasu i jak kwitnie to ją widać :wink:
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2086
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Magnolia czerwona GALAXY i 'Vulcan'

Post »

Uległam dziś pokusie i zakupiłam magnolię Vulcan :wink: . Czytam o jej słabej wytrzymałości na mróz. Czy ma Ktoś ją u siebie i może napisać jak ona faktycznie zimuje? Czy przy obecnych lekkich zimach rośnie u nas bez problemu?
Jeszcze kwestia pokroju. Czy jest zbliżony do pokroju Galaxy, czy może węższy?
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
kamil_kluczbork
200p
200p
Posty: 450
Od: 19 mar 2018, o 07:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Re: Magnolia - jaką wybrać?

Post »

Moja MAGNOLIA - zamierzam ją o połowę przyciąć i formować by była bardziej rozłożysta, niż wysoka... dziadkowie posadzili i sobie rosła.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1724
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Magnolia - jaką wybrać?

Post »

Kupiona i zasadzona magnolia Yellow Bird w zeszłym roku jesienią.
U mnie w tym roku wyglądała tak (pierwsze kwiatki).

Obrazek
Awatar użytkownika
piekara114
200p
200p
Posty: 354
Od: 29 sty 2016, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sucha Besk./Maków Podh.

Re: Magnolia - jaką wybrać?

Post »

Jaki gatunek magnolii polecacie, która nie będzie bardzo wysoka, raczej niska a szeroka i przede wszystkim szybko osiągnie stan dojrzały z dużą ilością kwiatów.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2086
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Magnolia - jaką wybrać?

Post »

Satisfaction
Pozdrawiam Lucyna
magdalenca
100p
100p
Posty: 197
Od: 26 paź 2011, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Magnolia - jaką wybrać?

Post »

Czy możecie mi polecić konkretną odmianę magnolii, która będzie dość szybko rosła, będzie dość wysokim drzewem (min. 5 m), o różowych (im bardziej intensywnych, tym lepiej) kwiatach? I jeszcze żeby kwitła niezawodnie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”