Tuje- żywotniki - rozmnażanie od podstaw

Drzewa ozdobne
Ewelina_1989
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 10 sie 2014, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Czyli najlepiej nad paletkami zrobić taki mini tunelik np z wygietego drutu i na drucie położyć włóknie i dodatkowo na palikach zacieniowac? Czy dobrze zrozumiałam?
kr756
50p
50p
Posty: 86
Od: 6 mar 2012, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Tak, może tam być, że na tym drucie może się opierać siatka cieniująca. Piszesz cały czas o włókninie, nie wiem jaką masz na myśli. Ale popularna czarna nie przepuszcza wcale światła więc nie będzie najlepsza. Co do białej to już lepiej, choć ta wydaje mi się że może za słabo cieniować, sprawdzę to jutro u siebie i dam znać.
Ewelina_1989
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 10 sie 2014, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Myślałam o zwykłej białej wlokninie bo czytałam na forum żeby nią przykryć sadzonki i utrzymywać pod nią wilgoć czesto zraszajac i do tego jeszcze cos co zacieniuje, ale teraz to już sama nie wiem....
kr756
50p
50p
Posty: 86
Od: 6 mar 2012, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

No to próbuj z białą skoro tak przeczytałaś, chodzi tylko aby nie padało na sadzonki bezpośrednie światło słoneczne. Musisz sama spróbować co się sprawdza a co nie w praktyce.
Ewelina_1989
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 10 sie 2014, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Kr756 dziękuję za pomoc :D to będzie eksperyment metoda prób i błędów :) może cos mi się uda z tego wyhodować. A jeżeli to nie kłopot to proszę sprawdź u siebie czy sama biała daje wystarczający efekt cienia?
kr756
50p
50p
Posty: 86
Od: 6 mar 2012, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Ok, jutro sprawdzę i dam znać.
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5043
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Jest specjalna mata cieniująca,żadnych białych włóknin w szkółkach nie stosują.
kr756
50p
50p
Posty: 86
Od: 6 mar 2012, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Sprawdzałem tą białą agrowłókninę, ja mam taką zimową do osłaniania roślin i daje trochę cienia więc taka moim zdaniem jak na początek może być. Zobaczysz jak rośliny będą się zachowywać. Że jest specjalna cieniówka to wiem, bo sam taką mam, jednak nie wiem czy sprzedają taką na metry i nie wszędzie można taką dostać. Więc nie wiem czy jest sens kupować od razu sporo cieniówki skoro koleżanka chce na ukorzenianie poświęcić dość małą powierzchnię. Piszę to co sam bym zastosował - zrobisz z tym co zechcesz. Wiadomo, że na początku nie ma się co spodziewać nie wiadomo jakich efektów w dodatku amatorsko, trzeba testować w praktyce i będzie coraz lepiej. :)
master231
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 17 paź 2013, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Witam, z racji tego iż próbuję rozmnażania tuj dopiero pierwszy raz chciałbym się was zapytać o przyczynę tego jakby zagniwania wierzchołków, tuje sadzonkowane były mniej więcej od połowy sierpnia do 3 tygodnia sierpnia, do tej pory było ok. po sadzonkowaniu opryskane były topsinem zgodnie z zaleceniem na ulotce, i regularnie spryskiwane wodą w ciepłe dni nawet 3 razy dziennie ponieważ inspekt stoi na na słońcu pokryty jest folią a na niej cieniówką 60 % i nad nią agrowłukniną, a w bardzo ciepłe dni wietrzony tak żeby temperatura nie przekraczała 30 stopni.

http://zapodaj.net/5b0a64f5908ef.jpg.html
http://zapodaj.net/71b76fb2ac1e0.jpg.html
http://zapodaj.net/2dbca87ade433.jpg.html
http://zapodaj.net/8a72a79136ba0.jpg.html
ptak25
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 25 wrz 2014, o 19:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

:D :D Witam - pozdrawiam. Ja polecam tuje szmaragdowe- są piękne zawsze- w zimie i w lecie. Podcinałem górę tui, aby rosły na boki- teraz już nie podcinam. Zakryły mi cały płot- w przeciągu 6 lat.. Jak zrobię zdjęcie - to pokażę.++++++ ;:167
AgnieszkaG.
200p
200p
Posty: 274
Od: 12 wrz 2008, o 13:24

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Podpowiedzcie mi proszę. Mam wsadzone w P9 sporo sadzonek tuji. Sadziłam w marcu, bardzo ładnie się ukorzeniły i przyjęły w 100%. Czy je przykrywać na zimę, bo w sumie to nie zamierzałam ich nigdzie wnosić do tunelu, ale siatkę cieniującą mogę na nie rzucić. Sporo urosły od wiosny, mają około 30cm. Musiałabym zrobić jakis daszek z drutu ewentualnie, bo mi się powyginają. Co wy robicie z takimi w P9 sadzone w tym sezonie. Podepnę się jeszcze w tym wątku, bo może ktoś przy okazji odpowie, co zrobić na zimę z jodłą koreańską, kaukaską, świerkiem Kaibab sadzone w tym roku wiosną w P9. Wystarczy narzucić kilka warstw siatki cieniującej. Martwi mnie troche Kaibab bo on jakoś dużo urósł, ale ewentualnie mogę mu zrobić tunelik z drutu i przykryć na zagonie.
lucas84
200p
200p
Posty: 209
Od: 7 lis 2010, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Pomocy, czym to spryskać?

Obrazek

Obrazek

-- 3 wrz 2016, o 10:09 --

A tutaj starsza tuaja, czy to rdza?
Obrazek
Proszę o pomoc... :(
Awatar użytkownika
dawid214
200p
200p
Posty: 235
Od: 16 lip 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Tuje - rozmnażanie od podstaw

Post »

Witam, polecam zastosować ogólnodostępne środki. Co do dopiero posadzonych sadzonek tuji polecam - FALCON 460 EC firmy (BAYER) w formie koncetratu do sporzadzania emulsji wodnej. Do roślin ukorzenionych - "Proplant Fytoftoroza" (SUBSTRAL) lub zamienniki. A od wiosny lub zgodnie z upływem "karencji" podanej w etykietach środków powyżej zastosowanych polecam stosowanie - SAPROL THUJA (SUBSTRAL).
Co do przyczyn, mogą one być różne, popełnione w trakcie któregoś z etapu produkcji.

Zmoderowano post,zapraszam do przypomnienia sobie regulaminu forum/Administrator KaRo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”