Świerk kłujący, świerk srebrny (Picea pungens) jaki,jak sadzić , pielęgnować ?

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
momo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 22 kwie 2007, o 17:46

Świerk kłujący, świerk srebrny (Picea pungens) jaki,jak sadzić , pielęgnować ?

Post »

Witam poszukuje informacji na temat tegoż drzewka, a mianowicie jak posadzić, pielęgnować no i podobno tez "hartować"
Z góry BARDZO DZIĘKUJĘ
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Witaj!
Akurat z tym iglakiem co do warunków uprawy nie ma dużo roboty.Mój rosnie na trawniku i tak jak wszystkie iglaki lubi kwaśną glebę.Wsadz tam ,gdzie chcesz i nawoż nawozem do iglaków.Pamiętaj o podlewaniu bo iglaki trzeba podlewać tak ,aby miały mokro.Nawet w zimie ,gdy nie ma śniegu też co jakiś czas trzeba podlać.Korzenie obsyp korą.
Najwazniejsz rzecz to opryski na przedziorka.Niestety te świerki często chorują z powodu tego pajęczaka.Na wiosnę całe drzewko opryskujemy Talstarem i powtarzamy do końca czerwca co 2 tyg. :lol:
Poszukaj jeszcze w jakiejś wyszukiwarce
momo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 22 kwie 2007, o 17:46

Post »

a nasionka mozna kupic w ogrodniczym? chodzi mi głownie o okres w ktorym sie sadzi, zanim cokolwiek wykielkuje, jak trzeba sie tym zając, podobno trzeba trzymac w wilgotnym miejscu przez 2 miesiace. Dziękuje Anulka :)
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Ja momo nie wysiewałam iglaków :cry: Dla mnie to za duzo roboty.Co prawda iglaki same mi się sieją w ogrodzie-tuje,cyprysy i świerki.Mam kilka takich małych sadzonek ,ale czy nasiona zimowały a potem wyrosły to nie wiem?Poszukaj sobie wysiewanie nasion iglaków w wyszukiwarce :D
momo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 22 kwie 2007, o 17:46

Post »

jeszcze jedna niewiadoma, byłem w ogrodniczym i były nasiona, swierka klujacego srebrzystego, ale na opakowaniu pisało, ze wzrost to tylko 100-150 cm. ja chcem swierka 15 metrowego. Jak to zrobić?
Awatar użytkownika
Anku
100p
100p
Posty: 120
Od: 15 lip 2006, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Zamościa

Post »

Jeżeli chcesz mieć takiego świerka http://www.pinus.net.pl/foto/picea_pungens_glauca_h.jpg który wyrośnie do kilkunastu metrów to kup sobie gdzieś sadzonkę z siewu za kilkanaście złotych (wys. 50-60 cm) świerka kłujacego 'Glauca' i nie baw się w w wysiewanie nasion.
Możesz też kupić świerki kłujace szczepione np. odmiany 'Koster' lub 'Hoopsii' ale te są droższe.
..
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post »

Moje swierki tez rosna bez problemu.Nawoze je nawzem do iglakow.Pwiem szczerze ze mam ich kilka, sa juz duze(ok 5-6 m) i praktycznie wgle sie nimi nie zajmuje.Same sobie rosna.Nie podlewam, nie przycinam.
A co do nasion to radze Ci kupic gotowe drzewko, ladnie uformowane.Mozesz sprobowac wysiac ale dlugo bedziesz czekac, az uformuje sie z niego "choinka".A tak wybierzesz ladny, gesty, z prostym wierzchlkiem, z przyrostami:).A swierki mozna znalezc w kazdym sklepie ogrodniczym z iglakami:).
radzioboss22
50p
50p
Posty: 70
Od: 4 kwie 2009, o 09:08

Świerk niebieski!

Post »

Witam. Poszukuje prawdziwej nazwy świerku niebieskiego. Jest wiele odmian, a mi chodzi o taką co dorasta do przynajmniej 20m wysokości, posiada igły niebieskie, grube. Pomóżcie! Wysoki przyrost rocznie około 50cm. pozdrawiam
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Świerk niebieski!

Post »

Awatar użytkownika
dorota1007
200p
200p
Posty: 299
Od: 26 wrz 2009, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Świerk niebieski!

Post »

Proponuję Picea pungens 'Hoopsii' lub 'Glauca', odmiana 'Koster' dorasta do około 10m wysokości :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=63996" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam- Dorota
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Świerk niebieski!

Post »

Hoopsii jest bardzo ładny.
Ale tak przeglądają c link Który dał Mirek jest ciekawy okaz ale nie ma nic w sieci o nim(albo słabo szukam) chodzi o Picea pungens 'Blue Select'
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Świerk niebieski!

Post »

http://web1.msue.msu.edu/imp/modzz/00001096.html

Ładna lista odmian, bez fotek, te można sobie szukac.
Awatar użytkownika
dorota1007
200p
200p
Posty: 299
Od: 26 wrz 2009, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Świerk niebieski!

Post »

Zaciekawiła mnie ta odmiana, ale tak jak mówisz nie ma na jej temat konkretnych informacji w sieci, sprawdziłam też na stronie Związku Szkółkarzy Polskich i również nic... Być może to jakaś amerykańska odmiana, nowo wprowadzona ;:218
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=63996" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam- Dorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”