Wierzby

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Smerfy
100p
100p
Posty: 193
Od: 18 kwie 2020, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kalety ( woj. Śląskie )

Re: Problem z drzewkiem

Post »

U mnie był podobny przypadek z tym że drzewko zaczęło nagle usychać a potem zaczął się przewracać.
Okazało się że gryzoń obgryzł większość korzeni ( mama walczy z karczownikiem ).
Obcięła właśnie prawie wszystkie gałęzie, obkopała dużu dół i wołożyła go dookoła i od spodu siatką i tak posadziła.
Wyglądał okropnie ! Ogołocony pień.
Ale... Przyjął się bo wypuszcza nowe listki na tych paru gałązkach.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Problem z drzewkiem

Post »

tak na oko, to jest wierzba szczepiona na pniu. Wierzby są żywotne ale lubią też mieć dosyć mokro. Przytnij tą koronę możliwie blisko miejsca szczepienia, tak na ok 3 oczka i mocno podlej. Jeśli jeszcze ma wolę życia to może ruszy.
Pozdrawiam Lucyna
damianero
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 28 cze 2021, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wierzby

Post »

Mam pytanie dla osób, które mają doświadczenie z wierzbami sadzonymi z gałęzi.

Czy powinienem usuwać na bieżąco młode boczne pędy, w sytuacji gdy zależy mi na tym, aby gałązka jak najszybciej osiągnęła docelowe ok 200 cm wysokości, gdzie zaczynałaby się przyszła korona?

I jak wygląda wzrost takiego drzewka - gałązka będzie rosła, czy powinienem liczyć raczej na to, że drzewo ukształtuje się na jednym z młodych pędów rosnącym względnie pionowo?

Ukorzeniłem kilka gałązek od 30 do 80 cm, część najpierw w wodzie, część od razu wsadziłem do ziemi - wszystkie żyją, wszystkie wypuściły już liście. Teraz pytanie - co dalej ;)
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Wierzby

Post »

Takie małe sadzonki niestety mi zamierały. Sąsiad mój w tym roku zasadził porządną lagę wierzbową, taką 1,5 m o średnicy około 10 cm prosto w ziemię na podwórzu i już ma sporą koronkę ;:333
Pozdrawiam Lucyna
asaledr
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 5 sty 2023, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Wierzba płacząca Salix

Post »

Witam,

Mam wierzbę płaczącą Salix, posadzona w zeszłym roku na wiosne ale już ma tak około 2 metrów wysokości.

Mam pytanie czy dać jej teraz jakiś nawóz? Jeśli tak to jaki? Gleba gliniasta więc pewnie dla wierzby jakaś cudowna nie jest.

A druga sprawa, pękł mi pień pionowo. Jest czego się bać, coś z tym zrobić? Jeśli tak to co? Czy nic się nie dzieje złego.
Obrazek

Wierzba - uszkodzenie pnia - viewtopic.php?f=17&t=88116 /K
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”