Hortensja(Hydrangea) - którą wybrać?

Drzewa ozdobne
malgoska141
500p
500p
Posty: 522
Od: 5 mar 2011, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kańczugi, Podkarpackie

Re: Niebieska hortensja - którą wybrać?

Post »

Piękne te hortensje ja zakupiłam sobie w auchanie niebieska i jestem ciekawa czym j dokarmi aby dalej taka była
ania-maria
50p
50p
Posty: 79
Od: 30 maja 2010, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Niebieska hortensja - którą wybrać?

Post »

przepiękne są Twoje hortensje...
ja mam w ogrodzie kilka różnych gatunków i co roku staram się im nadać fioletowy i niebieski kolor - niestety z różnym, raczej marnym skutkiem.
W zeszłym roku kupiłam nawóz do niebieskich hortensji Agrecol - niestety na początku robiłam zbyt małe stężenie w konewce i niektóre krzaki były w połowie różowe, w połowie fioletowe, ale jakoś niebieskie - wcale :/ ja wiem że różowe się przebarwiają na niebiesko a czerwone na fioletowo - ale jakoś w moim ogrodzie to się nie sprawdza :) (a oryginalnie kupiłam te krzaki w centrach ogrodniczych jako niebieskie i fioletowe).
W tym roku zamierzam regularnie co dwa tygodnie nawozić tym agrecolem w odpowiednim stężeniu wszystkie krzewy - tak jak jest podane na opakowaniu. Zaczęłam prawie miesiąc temu i liczę że moja wytrwałość przyniesie w tym roku efekty w postaci intensywnie przebarwionych kwiatostanów.
Poza tym rosna na lesnej działce, są posadzone w torfowej ziemi, wyściółkowane korą sosnową, a nadal się jakoś nie stosują do moich upodobań...
trzymajcie za mnie kciuki.
krufka
200p
200p
Posty: 210
Od: 1 lip 2009, o 21:18
Lokalizacja: Sudety

Re: Niebieska hortensja - którą wybrać?

Post »

Dzień dobry. Zawsze marzyłam o niebieskiej hortensji... W tym roku kupiłam sobie taką, miała piękne ciemnofioletowe, prawie niebieskie kwiaty. Minęły dwa miesiące, pierwsze kwiatostany wciąż utrzymują się na roślinie, wyglądają zdrowo .....ale zmieniły/zmieniają barwę na zieloną ;:202 Czy to normalne?Chciałam zasuszyć te kwiatostany w pięknym niebieskim kolorze, a tu taka niezbyt miła niespodzianka. Czy to jest naturalne, że kolor przekwitających kwiatów zmienia się na zielony??? Podlewam hortensje nawozem zakwaszającym, ale nie widzę efektów....
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Niebieska hortensja - którą wybrać?

Post »

Tak, przekwitające hortensje zielenieją, czasem z bordowym rumieńcem.Masz szczęście, bo niektóre brązowieją, albo więdną i gniją.Zasuszone zielone moim zdaniem równie ładne jak kolorowe i bardzo trwałe.
krufka
200p
200p
Posty: 210
Od: 1 lip 2009, o 21:18
Lokalizacja: Sudety

Re: Niebieska hortensja - którą wybrać?

Post »

Tak, w sumie cieszę się, bo zielone też mi będą pasowały. Chyba do suszenia zetnę je wcześniej, wtedy, gdy są intensywnie kolorowe :) Dziękuje za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4204
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Hortensja- Vanilla Fraise, czy Pinky Winky?

Post »

Która praktycznie sprawia się lepiej- czyściej wybarwia, mniej brązowieją na deszczu itp. walory użytkowe- którą lepiej oceniasz?
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
PUMA72
200p
200p
Posty: 383
Od: 2 maja 2011, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Hortensja(Hydrangea) - którą wybrać?

Post »

Moja ciocia ma hortensję ogrodową posadzoną przy lesie iglastym i przez kwaśne podłoże hortensja kwitnie pięknie niebiesko.
akacjowa
200p
200p
Posty: 220
Od: 24 mar 2016, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hortensja(Hydrangea) - którą wybrać?

Post »

Mam dwie hortensje, Vanille Fraise i prawdopodobnie, Grandiflorę, i nie polecam żadnej z nich. O ile Vanille fraise wyglądała jak dotąd cudnie, Przyszła burza z obfitym deszczem, i hortensja cała leżała..
Podejrzewam że Pinky Winky jest sztywna i trzyma fason po deszczu, muszę ją nabyć.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Hortensja(Hydrangea) - którą wybrać?

Post »

Pinky Winky ma luźniejszy typ kwiatostanów, z reguły są bardziej sztywne i nie wylegają.Ja kupiłam w tym roku Sundae Fraise i niestety po deszczach ma pobrązowiałe kwiatostany, no i niestety leżała, musiałam podwiązać :? To podwiązywanie jeszcze bym zniosła, ale nie brązowienie ;:185
Nad Grandiflorą się zastanawiałam, ale chyba nie będę jej sadzić, bo z miejscem kiepsko, a wolałabym je zarezerwować dla odmiany mniej wykładającej się po deszczu.Jakie odmiany polecacie? Mam Limelight i Phantom, ale już dość stare, chciałabym coś nowego ;:173
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Hortensja(Hydrangea) - którą wybrać?

Post »

Pinky Winky rzeczywiście nie pokłada się po deszczu. Mnie w tym roku zawiodła. Mocno ją przycięłam , by uzyskać duże kwiaty, ale niewiele to zmieniło. Są takie same jak zawsze, tyle , że krzak mniejszy...
Ja zaś szukam odmiany h.bukietowej, która udaje się na miejscach dość słonecznych. Szczególnie białej, której nie brązowieją kwiaty na słońcu. Jest taka?
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensja(Hydrangea) - którą wybrać?

Post »

:wit

Doradzi mi ktoś może hortensję bukietową o białych kwiatach? Tzn taką nieprzebarwiającą się, jest taka w ogóle?

Mam dwie Vanille Fraise i nie mogę na nie patrzec jak zaczynają się przebarwiać. Tzn jak robią się lekko różowe od dołu, to są jeszcze ładne, ale jak ten róż staje się mocniejszy, to już mnie to razi i mam ochotę wszystkie te kwiaty powycinać :lol:
A najbardziej pasowałaby mi cała biała, lub taka, która najdłużej trzyma odcień bieli. Wysokość i szerokość obojętna :)
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Hortensja(Hydrangea) - którą wybrać?

Post »

White Lady, Silver Dollar, Limelight różowieje u mnie w niewielkim stopniu.
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensja(Hydrangea) - którą wybrać?

Post »

Limelight mam i bardzo mi się podoba :)

Dzięki, kupię sobie Silver Dollar i White Lady :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”