Hortensja(Hydrangea) - którą wybrać?

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
masaka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 17 maja 2010, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Niebieska hortensja - którą wybrać?

Post »

Piękna ta niebieska :roll: takich mi brakuje w ogrodzie i marzą mi się takie:) a moich hortensji nie trzymam w domu tylko w garażu, tam jest chłodniej ale nie ma minusowych temperatur i czasami je podlewam. Przynajmniej wiem, że mi zakwitną w następnym roku:) dziś z ciekawości liczyłam ile mają kwiatów i a na jednej naliczyłam aż 52 !!! :)
Monika
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Niebieska hortensja - którą wybrać?

Post »

masaka przepiękny kącik wypoczynkowy, przepiękny ;:63 ;:63 ;:63
Ja również zaczynam uprawę hortensji ogrodowych w pojemnikach, bo w ogrodzie mi wymarzają.

A może założyła byś wątek ogrodowy? Po tych kilku zdjęciach widzę, ze miała byś trochę do pokazania :D
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Niebieska hortensja - którą wybrać?

Post »

DiRom pisze:Jest pewna odmiana hortensji typowo niebieskiej :twisted: aby na nią trafić to jest rzadkość. poza tym jest choroba bardzo droga bo... "Nowość" i dlatego ;D jak się dowiem konkretów to napiszę coś na ten temat. Widziałem taką, macałem :twisted: i ma inne całkiem liście niż ta zwykła ogrodowa, z takim delikatnym meszkiem a poza tym rośnie do góry jakby w formie drzewka, bo nie miała żadnej odnogi krzew o wys. 50cm. Ale najgorsze jest że kwiatu nie widziałem.
To ja sobie pozwolę się wtrącić, to pewnie nie ta ale spróbować warto - widziałem ją na żywo (sam zrobiłem fotkę) i mnie tez zaskoczyła swoją "innością".

Obrazek

Niestety też nie mam pojęcia jaka to odmiana.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Niebieska hortensja - którą wybrać?

Post »

To Hortensja kosmata 'Macrophylla' :D
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Niebieska hortensja - którą wybrać?

Post »

Zaraz zaraz ... Macrophylla oznacza Ogrodowa, czyli to nie jest odmiana. Czyli co to jest hortensja Ogrodowa odmiana Kosmata ?? Bo się pogubiłem, tak dziwnie to jest napisane - taki zapis mi sugeruje, że to jest hortensja Kosmata odmiany "Macrophylla" ale to coś nie tak ??
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Niebieska hortensja - którą wybrać?

Post »

Witaj Sylwku ja również gubię się w tych wszystkich oznaczeniach, dlatego kiedy kupię roślinkę, biorę etykietkę, siadam do komputera i próbuje rozgryźć, co to za "ptica" :D może i Tobie pomoże zdjęcie etykietki w rozwiązaniu problemu.Pochodzi ona od takiej hortensji, jak pokazana przez Ciebie na zdjęciu. Pozdrawiam i życzę owocnej pracy ;:7

Obrazek
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
pomidorzynka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 28 maja 2008, o 09:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niebieska hortensja - którą wybrać?

Post »

Heliofitko chylę czoła przed niebieskością Twoich hortensji. Są przepiękne! Czy możesz nam zdradzić w jaki sposób uzyskać taką piękną barwę kwiatów? Ja od zeszłego roku używam nawozu Niebieska hostensja firmy Agreecol. W tym roku pierwsze kwiaty były prawie niebieskie a teraz już zaczynaja przechodzić coraz bardziej w róż. Zawsze też zastanawiało mnie dawkowanie tego nawozu- na opakowaniu jest napisane tylko żeby podlewać co 2 tygodnie do uzyskania pożądanej wilgotności czy coś takiego. Może tu popełniam błąd? Zwykle leję 10l na krzaczek, ale być może to za mało by uzyskać ten piękny niebieski kolor.
pozdrawiam serdecznie :)
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Niebieska hortensja - którą wybrać?

Post »

witaj pomidorzynko czy mogłabym poznać Twoje imię ? bo z odmianą nicku mogą być problemy :D jeżeli chodzi o moje niebieskie cudo, to jest to, tegoroczny nabytek ;:108 dlatego nie wiem, jak będzie u niego z utrzymaniem niebieskiej barwy. Na razie zrobiłam to co możliwe, aby zapewnić hortensji potrzebny kwaśny odczyn gleby (torf, kora), dopiero w przyszłym roku okaże się, czy nie będę musiała jeszcze jej pomóc w uzyskaniu zadowalającego mnie koloru :D kiedyś stosowałam nawóz, o którym wspominasz, ale na moją różową w ogóle on nie działał :evil: myślę, że jest ktoś na forum, kto obecnie go stosuje i pomoże rozwiać Twoje wątpliwości :D pozdrawiam
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Niebieska hortensja - którą wybrać?

Post »

heliofitka pisze:Witaj Sylwku ja również gubię się w tych wszystkich oznaczeniach, dlatego kiedy kupię roślinkę, biorę etykietkę, siadam do komputera i próbuje rozgryźć, co to za "ptica" :D może i Tobie pomoże zdjęcie etykietki w rozwiązaniu problemu.Pochodzi ona od takiej hortensji, jak pokazana przez Ciebie na zdjęciu. Pozdrawiam i życzę owocnej pracy ;:7
Ja też zwykle siadam do Internetu i próbuję rozwikłać swoją wątpliwość ale w tym przypadku to tylko jeszcze bardziej się zagmatwało .. ale lepiej już nie drążmy sprawy bo to nie jest temat wątku i szkoda go zaśmiecać.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Niebieska hortensja - którą wybrać?

Post »

Bzdura na etykiecie! Hydrangea aspera to hortensja kosmata, Hydrangea macrophylla to hortensja ogrodowa - dwa różne gatunki.
Hydrangea aspera ' Macrophylla' to hortensja kosmata odmiany 'Macrophylla' i to ona jest na zdjęciu Sylwka.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Safoya
500p
500p
Posty: 886
Od: 3 sie 2010, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Niebieska hortensja - którą wybrać?

Post »

Witam
Ja rowniez zachorowalam na niebieskie hortensje.
Dzisiaj dostalam dwie odmiany i bardzo sie ciesze bo sa ipiekne ;:138 Jedna z etykietka nowosc to Lavbla a druga Bavaria. Kupilam tez nawoz, ktory ma im pomoc utrzymac taki kolor.
Oto one:
Obrazek
malgoska141
500p
500p
Posty: 522
Od: 5 mar 2011, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kańczugi, Podkarpackie

Re: Niebieska hortensja - którą wybrać?

Post »

Piękne te hortensje ja zakupiłam sobie w auchanie niebieska i jestem ciekawa czym j dokarmi aby dalej taka była
ania-maria
50p
50p
Posty: 79
Od: 30 maja 2010, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Niebieska hortensja - którą wybrać?

Post »

przepiękne są Twoje hortensje...
ja mam w ogrodzie kilka różnych gatunków i co roku staram się im nadać fioletowy i niebieski kolor - niestety z różnym, raczej marnym skutkiem.
W zeszłym roku kupiłam nawóz do niebieskich hortensji Agrecol - niestety na początku robiłam zbyt małe stężenie w konewce i niektóre krzaki były w połowie różowe, w połowie fioletowe, ale jakoś niebieskie - wcale :/ ja wiem że różowe się przebarwiają na niebiesko a czerwone na fioletowo - ale jakoś w moim ogrodzie to się nie sprawdza :) (a oryginalnie kupiłam te krzaki w centrach ogrodniczych jako niebieskie i fioletowe).
W tym roku zamierzam regularnie co dwa tygodnie nawozić tym agrecolem w odpowiednim stężeniu wszystkie krzewy - tak jak jest podane na opakowaniu. Zaczęłam prawie miesiąc temu i liczę że moja wytrwałość przyniesie w tym roku efekty w postaci intensywnie przebarwionych kwiatostanów.
Poza tym rosna na lesnej działce, są posadzone w torfowej ziemi, wyściółkowane korą sosnową, a nadal się jakoś nie stosują do moich upodobań...
trzymajcie za mnie kciuki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”