Barbula

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Barbula

Post »

Nie martw się, co będzie to będzie 8-) Jedną miałam i padła w zimie a teraz jeszcze mam drugą :roll:
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Barbula

Post »

Trzeba wybierać dla niej zaciszne miejsca, lubi mieć 'plecki', czyli jakąś ścianę, drewniane ogrodzenie z szerokich desek itp.Wtedy nie potrzebuje nawet okrycia.
Awatar użytkownika
anesse81
200p
200p
Posty: 420
Od: 2 lut 2011, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Barbula

Post »

Jeśli przeżyje to obiecuje, że jej nawet płot postawie, żeby lepiej rosła ;:112
Pozdrawiam cieplutko AGA :)
POLE AGI
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Barbula

Post »

Witam serdecznie,Kupilam dzisiaj barbule "dark knigh".Czy ktos z Was wie w jak duzej donicy powina byc posadzona?Bedzie rosla na poludniowym balkonie.Dziekuje za ew.informacje.Pozdrowienia.Alex
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
jarko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 685
Od: 1 cze 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Barbula

Post »

Nie zapominaj, że jest to jednak krzew. Na 2-3 lata proponuję 35 l., nie mniejszą. Obowiązkowo na zimę dobrze zabezpieczyć, a najlepiej wkopać całą donicę do gruntu i przysypać korą na 30 cm. Balkon? chyba, że bardzo szeroki, bo krzew już w pierwszym roku powinien mieć ok.1m. szerokości.
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Barbula

Post »

Dzięki,35 l.nie ma sprawy,balkon 4mx4,5m.Niestety nie zakopie w ogrodku,bo w/w nie posiadam, mimo,ze moj mezczyzna obiecje od lat.Pozdrowienia.alex
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
santia
500p
500p
Posty: 937
Od: 16 mar 2011, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Barbula

Post »

jarko pisze:Mam trzy egz. 4 letnie. Rosną na otwartym i wietrznym, przepuszczalnym, słonecznym stanowisku. Co roku jak pojawiają się pierwsze stałe mrozy obsypuję nasadę krzewów korą na wysokość ok. 30 cm i to w zupełności zabezpiecza przed mrozami. Ponadto corocznie wczesną wiosną (bez względu na to czy pędy przemarzły czy nie) ścinam krzewy na wys. ok. 30 cm.(po części w ten sposób odmładzam krzewy), i co roku pięknie odbijają osiągając wysokość nawet większą niż gdyby nie były cięte. Pytanie czy warto sadzić jest trochę retoryczne, bo dla niebiesko-fioletowej barbuli, o tej tak póżnej porze kwitnienia, po prostu nie ma żadnej podobnej alternatywy. Moim zdaniem, uprawa barbuli (przy minimalnym wkładzie pracy) w naszym klimacie jest możliwa i nieskomplikowana. Osobiście lubię po deszczu jej odparowujący korzenny zapach, piękny kolor kwiatów oglądanych z bliska, masa pszczół na kwiatach tak zajęta jest zbieraniem nektaru, że na obserwatora w ogóle nie zwracają uwagi. Pozdrawiam. Jarko
:D :D :D :D ;:136 ;:136
Niedługo całą skrzynkę browarów zarobisz na forum ;) Dzięęęęki!
Mnie właśnie interesuje ta późna odmiana, a dokładnie kaledońska "Heavenly Blue"
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Barbula

Post »

No to znowu nie mam barbuliiiiii ;:223
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Barbula

Post »

Swoją wczoraj wykopałam i postanowiłam już więcej nie sadzić, głównie z powodu jej krótkowieczności.To była jej czwarta zima, odbiła w tym roku już tylko 1/4 krzewu, reszta silnie zdrewniała i sucha.Zachowuje się podobnie jak budleja, im starsza tym słabiej odbija i kwitnie słabiej, ma mniejsze kwiatostany.Trzeba odnawiać, robić sadzonki, u mnie się tez wysiewała, ale młode marzły.Trzeba by je przesadzać do doniczek i zimować w pomieszczeniu.
Awatar użytkownika
santia
500p
500p
Posty: 937
Od: 16 mar 2011, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Barbula

Post »

Izaziem: przykro to czytać...

Czuję się skutecznie zniechęcona...
Moje ulubione rośliny są... garbodajne ;/
izaziem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4178
Od: 22 sty 2008, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kaszuby

Re: Barbula

Post »

Ale do trzech razy sztuka 8-)
Awatar użytkownika
santia
500p
500p
Posty: 937
Od: 16 mar 2011, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Barbula

Post »

Ja bym nie miała tyle cierpliwości. Podziwiam.
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Barbula

Post »

Moja barbula ruszyła dopiero 2 dni temu. Łodygę ma pękniętą w dwóch miejscach, mimo to ruszyła, a też myślałam by ją wyrzucić. Niestety, na tą roślinę trzeba długo czekać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”