Wiciokrzew - Lonicera - Suchodrzew

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Wiciokrzew - Lonicera - Suchodrzew

Post »

To może być wiciokrzew japoński albo wiciokrzew wyniosły. Ja na wszelki wypadek okryłabym pnącze, gdy nadejdą silniejsze mrozy z temperaturami poniżej -15 st. C. Kwiaty pachną w dzień czy tylko wieczorem?
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiciokrzew - Lonicera - Suchodrzew

Post »

To mnie zastrzeliłaś tym pytaniem - szczerze mówiąc nawet nie zwracałam uwagi na porę dnia, gdy je "obwąchiwałam" - ale sprawdzę na pewno. Dzięki za info odnośnie okrycia - właśnie nad tym się zastanawiałam - a będę miała czym okryć, bo od czwartkowych opadów śniegu a właściwie jego ciężaru, złamała mi się gałąź sosny - myślę, że chyba się nada na ten cel.
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Wiciokrzew - Lonicera - Suchodrzew

Post »

Na obecną porę roku wystarczy, ale przy wysokich mrozach owinęłabym dodatkowo np. starą firanką. W ten sposób okrywam winorośl przy pergoli - świerszczyna dołem, górą przyszyta do pergoli podwójna warstwa firanki. Sosna schnąc będzie gubiła igiełki, aa te rozkładając się w glebie, mogą ją nadmiernie zakwasić, więc na wiosnę podsyp pnącza granulowanym obornikiem, popiołem drzewnym albo odrobiną wapna.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiciokrzew - Lonicera - Suchodrzew

Post »

Dzięki za radę - tak zrobię.
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Wiciokrzew - Lonicera - Suchodrzew

Post »

Uwielbiam kształt ich kwiatów

Obrazek
Ewao4
500p
500p
Posty: 840
Od: 2 mar 2014, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wiciokrzew - Lonicera - Suchodrzew

Post »

Mam wiciokrzew Serotina a chciałabym mieć jeszcze jeden.Dlatego pytanie,jak można go rozmnożyć??
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Wiciokrzew - Lonicera - Suchodrzew

Post »

Pobierz zraz na pół zdrewniały i możesz go ukorzenić. Teraz jest odpowiednia pora.
Ewao4
500p
500p
Posty: 840
Od: 2 mar 2014, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wiciokrzew - Lonicera - Suchodrzew

Post »

Ale ukorzenić w ziemi czy w wodzie??
Pozdrawiam Ewa
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Wiciokrzew - Lonicera - Suchodrzew

Post »

Najłatwiej będzie położyć pęd na ziemi i przysypać ziemią, tzw. odkład poziomy, czasami pokładające się na ziemi pędy ukorzeniają się samoistnie.
Ewao4
500p
500p
Posty: 840
Od: 2 mar 2014, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wiciokrzew - Lonicera - Suchodrzew

Post »

Mam taki jeden pęd pokładający się ale leży można powiedzieć,że na skale, nie na ziemi bo deszczu to nie było już bardzo dawno..spróbuję obsypać go w kilku miejscach kupioną ziemią z worka.Dzięki za info :wit
Pozdrawiam Ewa
majalomza
50p
50p
Posty: 75
Od: 1 kwie 2011, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie Łomża

Re: Wiciokrzew - Lonicera - Suchodrzew

Post »

Witam. Dostałam wiciokrzew japoński jako gratis do zakupów jakieś 4 lata temu. Został posadzony obok wysokiej tuji i do tej wiosny tam był. Co roku po zimie odbijał od korzeni i rósł max 30 cm. W tym roku na wiosnę przesadziłam go na siatkę w cieplejsze miejsce i tak samo. Wiem że mogą mieć długie przyrosty nie wiem co robię nie tak ,zastanawiam się zeby go po prostu wykopać i zrobić miejsce innej roślince. Ale cały czas mam nadzieję na te piękne kwiaty. Ktoś coś doradzi?
Pozdrawiam. Maja.
majka111
100p
100p
Posty: 156
Od: 28 mar 2014, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wiciokrzew - Lonicera - Suchodrzew

Post »

Pomóżcie Kochani :wit Mam od trzech lat wiciokrzew serotina, taki z różowo kremowymi kwiatami. Strasznie boję się drastycznie ciąć żeby krzywdy nie zrobić :) I jest tak. Wiciokrzew kwitnie obficie na samej górze ( około 2 metry od ziemi), a na dole są trzy grube, łyse nogi :( Oglądam teraz filmy na YT o wiciokrzewach ale o serotinie nie ma. Jestem już głupia....ciąć, nie ciąć? Jak, kiedy? Co mam zrobić w tym sezonie by kwitł i zagęścił się od dołu? Wdzięczna będę za każdą poradę bo te łyse nogi wyglądają żałośnie :oops: :oops: :oops:
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Wiciokrzew - Lonicera - Suchodrzew

Post »

Obejrzyj ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=xqKe4sfx1wk
tu pan Marczyński daje dokładne instrukcje, również Serotina i jemu podobne.Musisz uzbroić się w cierpliwość, Serotina puszcza młode pędy od podstawy w nieco starszym wieku, u mnie przynajmniej tak było.Na filmie też to widać, pokazany egzemplarz ma tam na moje oko 7-8 lat i widać od dołu kolejne 'piętro' pędów.Można wtedy coś z góry usunąć, ale ogólnie młodych jak Twoje 3 letnich się nie tnie.Trzeba zrozumieć specyfikę kwitnących pnączy, jak najszybciej w górę do słońca, bo to potrzebne do wydania kwiatów, potem 'będziemy się martwić 'o rozrost :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”