Wiciokrzew - Lonicera - Suchodrzew

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Wiciokrzew - Lonicera - Suchodrzew

Post »

Na obecną porę roku wystarczy, ale przy wysokich mrozach owinęłabym dodatkowo np. starą firanką. W ten sposób okrywam winorośl przy pergoli - świerszczyna dołem, górą przyszyta do pergoli podwójna warstwa firanki. Sosna schnąc będzie gubiła igiełki, aa te rozkładając się w glebie, mogą ją nadmiernie zakwasić, więc na wiosnę podsyp pnącza granulowanym obornikiem, popiołem drzewnym albo odrobiną wapna.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1855
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiciokrzew - Lonicera - Suchodrzew

Post »

Dzięki za radę - tak zrobię.
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Wiciokrzew - Lonicera - Suchodrzew

Post »

Uwielbiam kształt ich kwiatów

Obrazek
Ewao4
500p
500p
Posty: 839
Od: 2 mar 2014, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wiciokrzew - Lonicera - Suchodrzew

Post »

Mam wiciokrzew Serotina a chciałabym mieć jeszcze jeden.Dlatego pytanie,jak można go rozmnożyć??
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2161
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Wiciokrzew - Lonicera - Suchodrzew

Post »

Pobierz zraz na pół zdrewniały i możesz go ukorzenić. Teraz jest odpowiednia pora.
Ewao4
500p
500p
Posty: 839
Od: 2 mar 2014, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wiciokrzew - Lonicera - Suchodrzew

Post »

Ale ukorzenić w ziemi czy w wodzie??
Pozdrawiam Ewa
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2075
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Wiciokrzew - Lonicera - Suchodrzew

Post »

Najłatwiej będzie położyć pęd na ziemi i przysypać ziemią, tzw. odkład poziomy, czasami pokładające się na ziemi pędy ukorzeniają się samoistnie.
Ewao4
500p
500p
Posty: 839
Od: 2 mar 2014, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wiciokrzew - Lonicera - Suchodrzew

Post »

Mam taki jeden pęd pokładający się ale leży można powiedzieć,że na skale, nie na ziemi bo deszczu to nie było już bardzo dawno..spróbuję obsypać go w kilku miejscach kupioną ziemią z worka.Dzięki za info :wit
Pozdrawiam Ewa
majalomza
50p
50p
Posty: 75
Od: 1 kwie 2011, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie Łomża

Re: Wiciokrzew - Lonicera - Suchodrzew

Post »

Witam. Dostałam wiciokrzew japoński jako gratis do zakupów jakieś 4 lata temu. Został posadzony obok wysokiej tuji i do tej wiosny tam był. Co roku po zimie odbijał od korzeni i rósł max 30 cm. W tym roku na wiosnę przesadziłam go na siatkę w cieplejsze miejsce i tak samo. Wiem że mogą mieć długie przyrosty nie wiem co robię nie tak ,zastanawiam się zeby go po prostu wykopać i zrobić miejsce innej roślince. Ale cały czas mam nadzieję na te piękne kwiaty. Ktoś coś doradzi?
Pozdrawiam. Maja.
majka111
100p
100p
Posty: 156
Od: 28 mar 2014, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wiciokrzew - Lonicera - Suchodrzew

Post »

Pomóżcie Kochani :wit Mam od trzech lat wiciokrzew serotina, taki z różowo kremowymi kwiatami. Strasznie boję się drastycznie ciąć żeby krzywdy nie zrobić :) I jest tak. Wiciokrzew kwitnie obficie na samej górze ( około 2 metry od ziemi), a na dole są trzy grube, łyse nogi :( Oglądam teraz filmy na YT o wiciokrzewach ale o serotinie nie ma. Jestem już głupia....ciąć, nie ciąć? Jak, kiedy? Co mam zrobić w tym sezonie by kwitł i zagęścił się od dołu? Wdzięczna będę za każdą poradę bo te łyse nogi wyglądają żałośnie :oops: :oops: :oops:
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Wiciokrzew - Lonicera - Suchodrzew

Post »

Obejrzyj ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=xqKe4sfx1wk
tu pan Marczyński daje dokładne instrukcje, również Serotina i jemu podobne.Musisz uzbroić się w cierpliwość, Serotina puszcza młode pędy od podstawy w nieco starszym wieku, u mnie przynajmniej tak było.Na filmie też to widać, pokazany egzemplarz ma tam na moje oko 7-8 lat i widać od dołu kolejne 'piętro' pędów.Można wtedy coś z góry usunąć, ale ogólnie młodych jak Twoje 3 letnich się nie tnie.Trzeba zrozumieć specyfikę kwitnących pnączy, jak najszybciej w górę do słońca, bo to potrzebne do wydania kwiatów, potem 'będziemy się martwić 'o rozrost :)
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Wiciokrzew - Lonicera - Suchodrzew

Post »

Wiciokrzew serotina jeż nie mam bo mi ją kaczki oskórowały i nie dała rady przeżyć :roll:
majka111 jeśli chcesz mieć kaskadę kwiatów to się z nią nie ceregiel. Tak jak w filmie mówią, kwitnie na wypuszczonych zeszłorocznych pędach.W czasie gdy kwitnie to wypuszcza też nowe przyrosty jak bicze długie. Skracaj je o połowę lub jak tam Ci wygodnie aby była zwarta i nie pokładała się potem pod ciężarem kwiatów. Z tych biczów znów będą nowe gałązki które można na końcu uszczykiwać gdzieś tak do połowy sierpnia. Potem już nie bo młode przed zimą muszą trochę zdrewnieć. Wiosenne gałązki mogą już zakwitnąć ponownie jesienią jak pogoda spasuje. Ładnie sie wtedy komponują czerwone owoce z kwiatami. Jeśli masz dzieci to owocostany obrywaj bo ponoć są trujące. Sukcesywnie wycinaj gałązki które wyschły bo potem jest tego za dużo i zbyt czasu pochłania oczyszczenie krzewu który wydaje sie gesty a tak naprawdę może mieć dużo suchych poskręcanych gałęzi. Taka dyskretna pielęgnacja sprawia ze praktycznie kwiaty pokazują sie przez cały sezon. :D Powodzenia.
Ja podobnie pielęgnuję Wiciokrzew Tellmanna
majka111
100p
100p
Posty: 156
Od: 28 mar 2014, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wiciokrzew - Lonicera - Suchodrzew

Post »

Dziękuję Wam Kochane ;:167 Trochę rozjaśniłyście mi w głowie :) A te suche , cienkie gałązki mogę już teraz powycinać czy lepiej zaczekać jak noce będą cieplejsze?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”