Magnolia wiosną

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Poziomkowa
100p
100p
Posty: 118
Od: 18 mar 2013, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: magnolia a wiosna- proszę o pomoc.

Post »

jps33 - dziękuję bardzo za pomoc, jutro sadzę. Liści jeszcze nie ma, czyli sobie wymyśliłam to rozhartowanie :oops: jak na przewrażliwioną kobietę przystało :lol:

bogdanm - piękna, zazdroszczę :)
jps33
---
Posty: 224
Od: 14 gru 2014, o 15:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: magnolia a wiosna- proszę o pomoc.

Post »

Nie powinno się za bardzo rozpieszczać roślin bo przywykną do tego. A nawet jeśli jakaś gałązka podmarznie to przecież spowoduje tylko rozgałęzienie się rośliny bez zbędnego cięcia.
Ja ciągle przywożę rośliny z zagranicy o każdej porze roku. Dopóki nie widać oznak wzrostu zimą idą do gruntu.
Bea2012
100p
100p
Posty: 100
Od: 17 lip 2012, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice W-wy

Re: magnolia a wiosna- proszę o pomoc.

Post »

:wit
No, moją nową odmianą Genie troszkę się jednak zajęłam tz. owinęłam agro-ma być dzisiaj w nocy mróz.A później przy sadzeniu troszkę kwaśnego torfu i kompostu.Na wierzch kora.
pozdrawiam,Beata
jps33
---
Posty: 224
Od: 14 gru 2014, o 15:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: magnolia a wiosna- proszę o pomoc.

Post »

Moja mama ma w zwyczaju owijać magnolie włókniną i przez to wiele pąków jest zniszczonych. Zakazałem i jest dużo lepiej
Awatar użytkownika
Pawel42
500p
500p
Posty: 522
Od: 6 maja 2014, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Magnolia wiosną

Post »

Witam serdecznie w wątku.Pokusiłem się w minionym roku o dwie różne odmiany magnolii więc wyglądało wszystko na to się ukorzeniły w minionym roku i na szczęście zima nie była ciężka więc mam nadzieję że w tym roku ładnie odbiją naturalnie okryłem je na zimę ale jeszcze nic nie ruszałem bo chyba za wcześnie by z tych roczniaków zdejmować osłony?
Paweł
Wiele tracimy wskutek tego że przedwcześnie uznajemy coś za stracone /Johann Wolfgang von Goethe/
jps33
---
Posty: 224
Od: 14 gru 2014, o 15:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia wiosną

Post »

Zależy czym okryłeś. Włóknina czy mata słomiana mogą zostać bo są przewiewne i nie spowodują przegrzania rośliny. No zależy tez jak gruba jest okrywa.
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Magnolia wiosną

Post »

Magnolie maja bardzowrażliwy system korzeniowy (bo płytko posadowiony) . pamiętaj, by po odkryciu podsypac kwasnego torfu to ładnie wystartują
Awatar użytkownika
Poziomkowa
100p
100p
Posty: 118
Od: 18 mar 2013, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Magnolia wiosną

Post »

I posadziłam swoją magnolię w czwartek. Ziemię wymieszałam z workiem kwaśnego torfu. Starałam się jak najdelikatniej, żeby nie uszkodzić korzeni. Przykryłam tylko ziemię w okół korzeni igliwiem. Jak zakwitnie to się pochwalę.

Pytanie mam jeszcze co do nawożenia. Kiedy zacząć, czym i czy w ogóle? :) Mam siarczan amonu i Florovit do rododendronów.
jps33
---
Posty: 224
Od: 14 gru 2014, o 15:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia wiosną

Post »

Nawożenie? W przyszłym roku. Daj roślinie się ukorzenić, niech sama poszuka jedzenia. A co do nawozów to się nie znam i nie wypowiadam. U mnie w ogrodzie tylko ptasie kupy stosuję.
Mazowszanka09
100p
100p
Posty: 166
Od: 26 lis 2009, o 16:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa, pd. - wsch. Mazowsze

Re: Magnolia wiosną

Post »

Magnolie tracące liście na zimę to nie palmy. Przymrozek o tej porze, gdy jeszcze nie mają liści ani kwiatów, im nie zaszkodzi, mozna je spokojnie odkryć (dwudziestopniowych mrozów o tej porze już przecież nie będzie). Susan rośnie w moim ogrodzie, w zacisznym miejscu od 13 lat. Owijałam ją agrowłokniną tylko przez pierwsze 3-4 zimy i zawsze odkrywałam w ostatniej dekadzie marca. Teraz już tylko podsypuję grubszą warstwą kory przed zimą. Zniosła bez uszczerbku zimę 2005/2006, gdy mróz był ponad 30 stopni oraz zabójczą dla wielu roślin zimę 2011/2012; kwitnie co roku. Podobnie zachowuje się magnolia Siebolda.
Pozdrawiam
Basia B.
Awatar użytkownika
kitcar
100p
100p
Posty: 134
Od: 3 sie 2014, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Magnolia wiosną

Post »

Tak czytam o owijaniu na zimę magnoli i......ciekawe jak by wyglądało moje cudo owinięte na zimę?Zdjęcia oczywiście z ubiegłego roku
http://screenshooter.net/7462046/evmbnfl
http://screenshooter.net/7462046/mlounxp
Pozdrawiam Paweł
W niebie mnie nie chcą,w piekle boją się że nim zawładnę.
Dlatego jestem na tym forum.
Mazowszanka09
100p
100p
Posty: 166
Od: 26 lis 2009, o 16:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa, pd. - wsch. Mazowsze

Re: Magnolia wiosną

Post »

Rzeczywiście, cudo! Piękne drzewo! i na pewno nie potrzebuje owijania. A tak na serio, zaleca się owijać tylko malutkie magnolie, podobnie jak i różne drzewka i krzewy z innych kontynentów lub stref klimatycznych; niektóre właściwie tak na wszelki wypadek, ponieważ nie wiadomo dokładnie jak zareagują zimą na nasz przejściowy klimat. Wiele z nich tak naprawdę wytrzymuje nasze zimy, nawet gdy są bardzo małe. Mam w ogrodzie m.in. obielę i kolkwicję chińską, obydwa krzewy posadzone w 2002 r., których nigdy nie zabezpieczałam przed zimą, poniewaz o tym nie wiedziałam. Znoisły wszystkie zimy, wyrosły na duże krzewy, kwitną co roku.
Pozdrawiam
Basia B.
Awatar użytkownika
kitcar
100p
100p
Posty: 134
Od: 3 sie 2014, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Magnolia wiosną

Post »

I jak co roku mnóstwo pąków :D
Czekamy ;:65 na więcej ciepełka aby rozwinąć sie w pełnej krasie
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Paweł
W niebie mnie nie chcą,w piekle boją się że nim zawładnę.
Dlatego jestem na tym forum.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”