Hortensja( Hydrangea ) nie kwitnie.

Drzewa ozdobne
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Gayaruthiel pisze:Czym rozni sie hortensja ogrodowa od domowej, poza rozmiarami?

W tutejszych kwiaciarniach sprzedaja male hortensje w doniczkach, zazwyczaj z dwoma pieknymi kulami w pelnym rozkwicie. Niestety, po przekwitnieciu cala roslina zaczyna marniec i usychac. Co robie nie tak?

Może one są "pędzone' ( zasilane dużymi dawkami nawozów, aby szybko zakwitały) i hodowane tylko na kwiat ?
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Jestem tego samego zdania co miki Tak samo jest z miniaturowymi różami.Kwitną pięknie jak je kupujemy,stawiamy na parapecie i...padają kwiaty ,potem liście,ale wystarczy przeczekać ,,kryzys,,i przesadzić roślinke do nowej ziemi wytrzepując starą wraz z nawozem jaki jest między korzeniami,postawić w chłodnym miejscu i roślinka dojdzie do siebie.Spróbuj,może i z hortensją też tak będzie....
mkrakus
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 11 maja 2015, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Moja hortensja także nie kwitnie. Posadziłem ją 2 lata temu, gdy miała kwiaty, teraz rozrasta się ale nie kwitnie. Jest to hortensja bukietowa Limelight. Posiadam dwie takie i obie nie kwitną, obok rośnie także jedna hortensja innego sortu, nie pamiętam nazwy ale także nie kwitnie. Pomoże ktoś?! Miały to być moje oczka w głowie a na razie jest nudno, chciałbym by hortensje ożywiły trochę mój ogród.
Awatar użytkownika
alka
200p
200p
Posty: 375
Od: 3 paź 2006, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Południe Gdańska

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

goldenka5 pisze:Alka widzę,że cudnie u Ciebie kwitną hortensje ;:138 . Mam pytanie-czy one stoją cały czas pod takim zadaszeniem? Wiem,że nie potrzebują miejsca bardzo nasłonecznionego.Drugie pytanie czy donice masz bardzo duże?

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, nie zauważyłam postu.

Tak, moje hortensje stoją cały czas w podcieniu, na dodatek jest to północna strona. Próbowałam kiedyś postawić kilka doniczek od zachodu, ale się przypalały podczas upalnego, słonecznego lata. Hortensje nie mają dużego systemu korzeniowego i nie muszą być jakieś olbrzymie doniczki, w tym roku niektóre przesadziłam do większych, bo przykro było patrzeć na wielkie krzaki w małych doniczkach.
Pozdrawiam, Ala
Mój ogród - Alka
Awatar użytkownika
hania5
200p
200p
Posty: 230
Od: 18 paź 2009, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

hortensja nie kwitnie

Post »

Albercik napisał Co roku mi przemarzała i nie kwitła, więc się wycwaniłem i ją wykopałem i wsadziłem do piwnicy, teraz wygląda tak:
Witam Albercik kiedy przesadzałeś hortensje do donicy,czy latem,żeby się jeszcze ukorzeniła w donicy,czy na jesieni i od razu do piwnicy.
Pozdrawiam Hania
Mój ogródek
Awatar użytkownika
waga65
200p
200p
Posty: 230
Od: 15 cze 2015, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Mkrakus a czy na wiosnę jej obciełeś zeszłoroczne kwiaty,bo hortensja bukietowa kwitnie na nowych pędach.
waga65
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

mkrakus pisze:Moja hortensja także nie kwitnie. Posadziłem ją 2 lata temu, gdy miała kwiaty, teraz rozrasta się ale nie kwitnie. Jest to hortensja bukietowa Limelight. Posiadam dwie takie i obie nie kwitną, obok rośnie także jedna hortensja innego sortu, nie pamiętam nazwy ale także nie kwitnie. Pomoże ktoś?! Miały to być moje oczka w głowie a na razie jest nudno, chciałbym by hortensje ożywiły trochę mój ogród.
Może przycinałeś mocniej te bukietowe? Młodych nie należy zbyt nisko ciąć, rozrastają się wtedy, ale mogą nie zakwitnąć w roku tego silnego cięcia.
mkrakus
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 11 maja 2015, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Tak przycięte były, nie wydaje mi się, że były przycięte za nisko. Cięcie było na wysokości 40 cm od ziemi.
washka
100p
100p
Posty: 179
Od: 6 wrz 2010, o 08:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Ktoś pytał o hortensje 'YOU & ME' - ja nie polecam, u mnie nie kwitną pomimo okrywania na zimę i nawożenia. Nakupiłam sporo krzaczków kilka lat temu i zastanawiam się nad wymianą na pospolitsze, sprawdzone. Chyba żeby tak do donic z nimi ... ;:oj
majka2103
100p
100p
Posty: 139
Od: 9 mar 2011, o 21:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów Małopolska- Polski Biegun Ciepła

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Moja Passion kwitnie co roku, mam ją dwa lata jestem zadowolona, jest piękna. Rośnie w zacisznym miejscu, osłonięta przez kule bukszpanu, na zimę lekko okrywam, cięcie tylko korekcyjne wiosną.
Druska
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 27 lip 2015, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Ja też mam Y&M, tylko nie pamiętam, z której serii, pogubiły mi się kartki :wink: Po zakupie jedną wkopałam do ziemi a dwie zimowały w pojemnikach. Efekt jest taki, że pojemnikowe kwitną zdecydowanie lepiej, ta która zimowała w gruncie ma aż jeden kwiat.
Awatar użytkownika
anika2
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 22 cze 2015, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodnia Polska

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Jesienią posadziłam małe Annabelle z własnego ukorzeniania, wiosną wypuściły listki, ładnie się rozrosły jednak żadna nie zakwitła :( dlaczego?
Pozdrawiam Ania
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Za młoda, zakwita dopiero w drugim roku od sadzonkowania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”