Hortensja( Hydrangea ) nie kwitnie.

Drzewa ozdobne
albercik
200p
200p
Posty: 269
Od: 4 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zaleszany, pow. stalowowolski, Podkarpackie

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

monberka hehe to moja jest przyspieszona bo zimowała w piwnicy dlatego wcześnie wystartowała z wegetacją i wcześnie kwitnie :)
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Ja swoich ogrodówek nie dam rady wykopać jesienią , jak Albercik zrobił... w związku z tym kwiatów nie będzie (ona corocznie przemarza)... tylko znów masa liściorów. Pogodziłam sie z tym... ;:174 Taka masa liści robi ładne tło dla hortensji Grandiflory , ta kwitnie niezawodnie, co roku :;230
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Ewuś - wydaje mi się,że dzięki łagodnej zimie H. ogrodowe wyjątkowo dobrze się zapowiadają . U mnie nic nie przemarzło - wszystkie krzewy będą kwitły ;:108
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
SLIMI
200p
200p
Posty: 240
Od: 21 kwie 2010, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

U mnie chyba też po raz pierwszy w życiu nic na Hortensjach nie przemarzło... Puszcza nawet z samych czubków zeszłorocznych...
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

U mnie z dwóch kilkuletnich H.ogrodowych 'Intermedia' (z różnych źródeł) rosnących obok siebie jedna (rok starsza) uschła :? Czy one są jakieś nietrwałe ? :roll: Okrywałam tylko dopóki były małe, a w zeszłym roku nie okrywane obie pięknie kwitły.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Kochane mam do Was pytanie.Moja hortensja ogrodowa nigdy nie zakwitła ,bo ciągle przemarzała.W tamtym roku ją przesadziłam w inne miejsce w typową ziemię od ogrodnika,zabezpieczyłam a,dodatkowo miała osłonę od psiej budy.Pędy zeszłoroczne są żywe,puszczają po bokach z oczek ,ale wierzchołkowe są suche,być może za bardzo dotykała je agrowłuknina.Czy z bocznych oczek pędów dwuletnich można się spodziewać kwiatów?Krzak rośnie u mnie 6 rok i ani razu nie doczekałam sie kwitnienia.Obiecałam sobie ,że jak w tym roku nic z tego nie będzie to ją wyrzucę,bo szkoda miejsca....
SLIMI
200p
200p
Posty: 240
Od: 21 kwie 2010, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Nie jestem znawcą hortensji ale wydaje mi się że po takiej lekkiej zimie jak ta to na pewno zakwitnie. Mi czasem kwitła nawet jak cała góra przemarzła...
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Czyli jest nadzieja :D jak co roku :wink: Może tym razem się uda zobaczyć jak kwitnie...
Iga33
100p
100p
Posty: 183
Od: 25 sty 2013, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

A ja mam takie pytanie.... W zeszłym roku rozmnożyłam sobie hortensje ogrodowe i mam takie maluszki (niektóre z pąkiem kwiatowym) i czy mogę już je wsadzić do gruntu, czy muszę czekać? I dopiero w maju do gruntu? Jak to z nimi jest? ;:173
baderka
50p
50p
Posty: 52
Od: 1 cze 2010, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Piła

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Z ogrodowymi niestety nie pomogę.

Jestem za to pełna nadziei, bo moje piłkowane Bluebird i Preziosa posadzone w zeszłym roku jesienią mają całą masę pączków ;:138
Już się nie mogę doczekać ich kwitnienia!
SLIMI
200p
200p
Posty: 240
Od: 21 kwie 2010, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Trochę zdjęć mojej niebieskiej przekwitającej...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
baxiowa
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 19 sty 2014, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Mam hortensje ogrodową nie chce kwitnąć najprawdopodobniej dlatego że przemarza i tu moje pytanie jakbym zrobiła szczepki posadziłabym w donice a potem wynosiła je do ogrodu na lato jesienią chowała tak żeby nie przemarzły czy zdałoby to egzamin?
Oddam sprzedam wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=79960" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Hortensja nie kwitnie.

Post »

Idą przymrozki zatem szykuję włókninę do okrycia. Moje hortensje się rozhartowały i mają pierwsze listki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”