Hortensja( Hydrangea ) nie kwitnie.

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Lilu, masz jakieś zdjęcia tej swojej? Albo opisz co to oznacza, że dziwacznie się pnie. Jestem zaintrygowana, może to dziwaczek :lol:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

Jest pnąca,pamiętam,że w którymś z numerów działkowca była opisana łącznie ze zdjęciami.Pisało tam,o ile pamiętam,że aby uzyskać kolor niebieski,nalezy dodawać do wody(ziemi?) ałunu.Ale to pewnie metody naszych babć,bo teraz potrzebne "dopalacze" znajdują się(?) w nawozach..
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21718
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Jurku
-trzeba zakupić oddzielny produkt,wyłącznie do wybarwiania ale nie ma z tym problemu jest to substancja podobna do soli dostępna we wszystkich marketach a u mnie nawet w kwiaciarni.
Chcąc uzyskać kolor trzeba podsypywanie zacząć już jesienią.
I jeszcze jedno - na niebiesko wybarwiają się ponoć tylko hortensje ogrodowe o
różowym i czerwonym zabarwieniu.Inne ponoć nie chwytają koloru :lol: :lol: :lol:
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

Nie siedzę w temacie hortensji,nigdy nie miałem tej rośliny,stąd ta wzmianka o ałunie :D
Ale dobrze wiedzieć,może kiedyś sie przyda ta informacja o wybarwiaczach.Ciekawe,czy nie są one właśnie na bazie ałunu?
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21718
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Tak to prawda,ałun jest czynnikiem wybarwiającym. :D
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Też to czytałam, choć jeszcze nie wypróbowałam, bo jeszcze nie mam hortensji. Ale drzewiasta będzie moja, howgh!!!

A czytaliście o Citrosepcie do podlewania jakiejś rośliny w ogrodzie. Nie pamiętam jakiej, ale sam fakt użycia tego "ludzkiego" środka był godny zapamiętania :lol:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
alka
200p
200p
Posty: 375
Od: 3 paź 2006, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Południe Gdańska

Post »

Pięknie przebarwia się jesienią hortensja dębolistna i jeszcze jedna, której nazwy nie znam. Zdjęcia zrobione w listopadzie. Obrazek Obrazek

a tą ogrodową kupiłam rok temu, temtej zimy przemarzła, teraz okryta czeka na wiosnę, może zakwitnie w tym roku. Obrazek
Pozdrawiam, Ala
Mój ogród - Alka
Awatar użytkownika
mora1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 579
Od: 31 mar 2006, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post »

Przygarnęłam jesienią dwie hortensje ogrodowe w stanie totalnego przycięcia, nie wiem czy u nas na dzikim wschodzie (choć na razie nie ma mrozów) coś z nich będzie. Przeczytałam Wasze porady i czekam na wiosnę. Nawet nie wiem jaki mają mieć kolor. Też słyszałam teorie aby przycinać po kwitnieniu, moje przez to są w fatalnym stanie, poprzedni właściciel chciał je "zlikwidować". Może znacie jakieś specjalne nawozy do hortensji tak bardzo zniszczonych. Ziemie im zakwasiłam, podlewam obficie, jak je uratować? Zależy mi na nich bardzo.
Domicjana

Post »

Jeśli nie wiesz jakie to są - zresztą u ciebie to na wselki wypadek wszystkie rodzaje - najlepiej całe zasyp trocinami. Jak nie masz to obsyp podstawę krzewu najwyżej jak możesz. Jeśli są krótko przycięte i pod warstwą ziemi możesz ich wiosną nie znaleźć to połóż na nich włókninę i przysyp zostawiając jeden wystający róg jako znacznik.
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Mora posłuchaj rady jak wyżej.
Już na pewno okryj te które kwitną na różowo.
Awatar użytkownika
mora1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 579
Od: 31 mar 2006, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post »

Tzn. wszystkie dwie :) . Ja nie wiem jakiego one są koloru , szansa na przeżycie 1 do 100, trafiły do mnie totalnie zdewastowane ale zobaczymy, jestem dobrej myśli :)
dachasia
50p
50p
Posty: 81
Od: 5 paź 2006, o 21:44
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Ja mam pnącą hortensję. Nie jest duża ma dopiero 2 lata. Jej kwiaty są niepozorne. Pnie sie po drzewie ( tu akurat ścieta czereśnia która zmarzła) wytwarzając jakby maleńkie korzonki czepne na gałęziach


Zdjęcia zostały usunięte z hostingu.
bab...
Pozdrowienia Nina
Awatar użytkownika
gosik
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 4 paź 2006, o 17:04
Lokalizacja: Książenice-Śląsk

Post »

Skorzystam z okazji i zapytam o radę. Mam hortensję ogrodową od zeszłej wiosny, w lecie zakwitła i wszystko byłoby super, ale posadziliśmy ją za blisko ściany domu - ma za sucho (ciepło) - latem trzeba było podlewać kilka razy dziennie. Chcemy ją przesadzić i tu moje pytanie - kiedy to zrobić - już teraz czy jeszcze poczekać? :?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”