Wierzba japońska(Salix integra)'Hakuro Nishiki' -uprawa, cięcie

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Całą noc i do 11.00 padał u mnie deszcz więc mogę przyciąć :D Zaraz biorę sekator do ręki i tniemy :P
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Hakuro musi być cięta kilka razy, ja swoją tnę 4 lub 5 razy, mszyce zawsze się znajdą, lubią te jaśniejsze gałązki. Obsychanie liści jest raczej spowodowane zbyt silnym słońcem.
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Deirde pisze:Hakuro musi być cięta kilka razy, ja swoją tnę 4 lub 5 razy, mszyce zawsze się znajdą, lubią te jaśniejsze gałązki. Obsychanie liści jest raczej spowodowane zbyt silnym słońcem.
Ja bym cięła .Swoje obcinam bardzo często od samego początku nie zważając na to czy jest w stanie kwitnienia czy nie .Moja jak była w takim stanie jak twoja to była cięta jeszcze częściej niż pozostałe . Gosiu ale to ja tak postępowałam .Niestety nie jestem fachowcem .
Tak czy inaczej mojej to wyszło tylko na dobre dziś wygląda pięknie . :)
Pozdrawiam - Iwona
Mój mały ogródek
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Ta wierzba przycięta bardzo silnie wypuści młode pędy nawet z głównych , grubych konarów :D
Mocno i często cięta wierzba przybiera kulisty kształt z masą kolorowych, promieniście ułożonych młodych przyrostów.
To stanowi o jej uroku tak naprawdę :D
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Na tej wierzbie możesz ćwiczyć cięcie do woli, ona to zniesie i odwdzięczy się pięknym wyglądem :D :wink:
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Post »

ja dzisiaj idę ciąć, ale nie żeby ładnie wyglądała, tylko na sadzonki do szkółki :)
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
Mania
500p
500p
Posty: 770
Od: 18 lut 2008, o 22:35
Lokalizacja: Wlkp.

Post »

Przez 2 lata cięłam "do woli" uzyskując piękną, bardzo zagęszczoną, kulista koronę. W tym roku niestety chyba zbyt wcześnie ją przycięłam (okolice marca) i niestety - do teraz tylko na końcach są listki a środek niczym wiklinowe koło - puste. Chyba mrozy dały jej w kość - a zdawałoby się, że to roślina "nie do zajechania". Druga wierzba - nie ruszana (bo mniejsza) jest w idealnym stanie.
Awatar użytkownika
sylwik
500p
500p
Posty: 681
Od: 22 lip 2006, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Ja swoją przyciełam dzisiaj. Przycinam na kształt koła. Jeśli urosły juz troszke za duże to tne porządnie. Potem ładnie się zagęszczają i rosną szybko. Nie mam określonego terminu ich cięcia.
Pozdrawiam
agnieszka77
50p
50p
Posty: 59
Od: 13 wrz 2009, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Ratunku!!! Witam serdecznie, przycięłam ostro wierzbę japonską Hakuro.... Zrobiłam to dwa dni temu a dzisiaj przeczytałam ze przycina sie najpóźniej do połowy sierpnia. I co teraz bedzie? zmarznie? nie wypusci młodych pedów wiosną? Jestem poczatkujacą ogrodniczką bez żadnego doświadczenia- moze to mnie w jakims stopniu wytłumaczy :D
agnieszka77
50p
50p
Posty: 59
Od: 13 wrz 2009, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

ha! Dzięki! Mówisz- luzik... :D :D . Ale ja ją naprawde okropnie przycięłam, gałazki mają niewiele długosci, a teraz czytam, ze tnie sie 1/3. Była brzydka, sterczały jej kikuty...i się wkurzyłam, złapałam nozyczki i... Czy ja sie kiedys naucze najpierw pomyslec, poczytać, popytac :D a potem robic? :D Oby tak! :D Durna ja durna :D strasznie sie cieszę, że mi odpowiedziałes, buźka
Awatar użytkownika
teli
200p
200p
Posty: 284
Od: 17 paź 2008, o 10:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze.6b Płock między torami

Post »

Ja swoją przycinałam w tamtym tyg...już odbija , nic się nie martw , :D
Carpe Diem...
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Post »

wierzby dobrze regenerują, więc nawet jeśli podmarznie, to powinna odbić.
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
chemiczek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 12 sie 2009, o 17:14
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

Moi drodzy, a czy Salix sepulcralis 'Erythroflexuosa' też może być tak mocno cięta?
Słyszałem że ona wolniej rośnie.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”