Budleja z nasion

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
Sunrise
200p
200p
Posty: 227
Od: 25 sty 2010, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Budleja

Post »

yes, yes, yes :heja umiem wklejać zdjęcia. Okazało się to całkiem proste, a Ja myślałam, że to jakaś strasznie skomplikowana operacja. Zmniejszać rozmiar na szczęście umiałam już wcześniej.

Berberysy Ja tez mam poziomki do wysiana. :D Daj znać jak wysiejesz budleję.
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Budleja

Post »

Super ! Nasionka widać, teraz wyglądać tylko kiełkowania. A potem pikowanie i w okolicy lata do gruntu!!
berberysy
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 24 sty 2010, o 23:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Budleja

Post »

No pięknie!A nie przysypałaś nasionek ziemią?No i ciekawe, podlewasz konewką czy spryskujesz? Sunrise, ale ty już wysiewaj poziomki, na opakowaniu jak byk napisane luty, początek marca.
I trochę z innej beczki-dzisiaj odkryłam sklep nasienniczy u siebie w miasteczku z prawdziwego zdarzenia-moc nasion, ceny naprawdę niskie.Zaszalałam-kupiłam nasiona roślin na suche bukiety-termin wysiewów też przeważnie luty.Pozdrawiam :D -Anka
Awatar użytkownika
Sunrise
200p
200p
Posty: 227
Od: 25 sty 2010, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Budleja

Post »

judyta pisze:Super ! Nasionka widać, teraz wyglądać tylko kiełkowania. A potem pikowanie i w okolicy lata do gruntu!!
Judyto Ja godzinę po zasiewie sprawdzałam czy juz coś się dzieje :roll: Jak tylko będzie zmiana zrobię zdjęcie :D
Berberysy - Aniu Przed wysianiem mocno nawilżyłam podłoże i teraz jeszcze niczym nie podlewam bo by nasionka odpłynęły w siną dal... Pod przykryciem ziemia jest jeszcze wilgotna. A później podlewać siewki będę tylko spryskiwaczem, zawsze tak robię przy produkcji rozsad, żeby nie uszkodzić roślinek. Nie przysypywałam ziemią bo nasionka są tak maleńkie, że ziemia mogłaby by je przytłoczyć.
Poziomki dziś wysieję, mam Rugię podobno to bardzo smaczna odmiana jest :D
A co do sklepów ogrodniczych...Ja już byłam... To dziwne jak człowiek głupieje na widok tych kolorowyh paczuszek. Z wypiekami na twarzy ładowłam do koszyka nasiona warzyw, kwiatów trochę traw też i na suche bukiety też. Otrzeźwienie przyszło przy kasie, ale hardo zapłaciłam, mając przed oczami wizję kolorowych łanów w ogródku. :D Także w tym roku siać będę sporo, zobaczę co się uda a co trochę mniej.
berberysy
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 24 sty 2010, o 23:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Budleja

Post »

Sunrise, co taka cisza?Jak nasionka, dzieje się coś? Na budleję czekam dalej,a to co wysiałam na razie nie wykiełkowało, tylko nasiona bazylii zmieniły kolor i bardzo spęczniały.No i cały czas obmyślam plan działań ogrodowych na ten sezon...
:wit A.
berberysy
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 24 sty 2010, o 23:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Budleja

Post »

http://images.google.pl/imgres?imgurl=h ... 0%26um%3D1

Ciekawy artykuł o wysiewie roślin + obrazki.Polecam
Awatar użytkownika
Sunrise
200p
200p
Posty: 227
Od: 25 sty 2010, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Budleja

Post »

Berberysku faktycznie fajna stronka, zapisałam sobie do ulubionych i będę zaglądać.
Moje budlejki jeszcze się nie zaczeły przepoczwarzać :D Jedynie szałwia trójbarwna też mi spęczniała i ładnie kiełkuje, a tego się po niej nie spodziewałam bo nasiona mam sprzed dwóch lat, wysiałam na próbę.
Ja też ciągle obmyślam, nawet w nocy czasem przyjdzie mi jakaś genialna myśl (np dziś, gdzie posadzę łubin, rącznik i astry). Planuję też warzywnik z dokładnością co koło czego będzie rosło. Mam jeszcze praktycznie cały ogród do zagospodarowania.
Nie mogę doczekać się wiosny, cały czas zaglądam przez okno czy stopniał już śnieg, a wczoraj jeszcze dopadało :roll:
berberysy
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 24 sty 2010, o 23:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Budleja

Post »

Donoszę, ze moja budleja wysiana! Już na starcie szczęście jej sprzyjało.Otóż wysiałam jeszcze trzy kuwetki innych nasion, przyszła moja kocica, powąchała, popatrzyła,a ponieważ nie była zainteresowana, uznałam, ze wszystko ok.Kiedy ponownie zajrzałam do nasionek, siedziała tyłkiem w pojemniku z bazylią i wyglądała przez okno. Reszta rozgrzebana, ale pojemniczek z budleją nietknięty, jak zaczarowany.Teraz tylko czekać wschodów (ze wszystkich kuwetek).A kocica powinna dostać ;:14 , ale ja ją tak kocham...
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Re: Budleja

Post »

budleje wschodzą bez problemów - pamietam ze jak pierwszy raz miałem siać nasionka to wsadziłem je do foliowej torebki , potem się okazało ze tam był odrobina wody i nasionka namokły i powschodziły w tej torebce całkiem bez ziemi- musiałem je przekładać do doniczek z ziemią :) oczywiscie siejemy na powierzchnię gleby i nie przysypujemy niczym nasion- dobrze jest wszystko wsadzić do foliowej torebki albo jak kto chce to do takiej mini-szklarenki (http://exoflora.pl/sklep/images/miniszk ... 200841.JPG ) - cel wiadomy -podniesienie wilgotności powietrza- w takich warunkach powinny powschodzić w ciągu tygodnia :)
emmi53
200p
200p
Posty: 434
Od: 20 sty 2010, o 21:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Budleja

Post »

Witam. Zachęciliście mnie do posiania budlejek. Jutro poszukam w sklepach ogrodniczych nasion. Może mi sie uda coś kupić i wyhodować z nich roślinki :D
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Budleja

Post »

Budleje wysiałam dwa lata temu, nasion było bardzo dużo podzieliłam na dwie doniczki. Chyba wszystkie zeszły, miałam problem z posadzeniem w ogrodzie, miejsca mi zbrakło. Niczym nie przykrywałam, nasiona wgniotłam w ziemię, nie przysypywałam ziemią. Wszystko zraszałam, doniczki stały na wschodnim parapecie, jak się pokazały siewki postawiłam na południowym parapecie.
Podpatrzyłam :shock: zamiast szklarenki, forumki wysiały w pojemniki w których pakowane jest ciasto w cukierni, w tym roku mam zamiar wysiać nasiona w takie pojemniki. Nie bójcie się na pewno wszystkie nasiona zejdą :P
Awatar użytkownika
Sunrise
200p
200p
Posty: 227
Od: 25 sty 2010, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Budleja

Post »

Tak, te przeźroczyste jednorazowe pojemniczki sa świetne, dodatkowo maja przykrywkę, więc na czas kiełkowania zamykam wieczko i nasionka mają świetne warunki, używam te pojemniki od dłuższego czasu, zaopatrzyłam się w nie w Makro.

Co do moich wysianych wcześniej budlei... Niestety spotkał je dramat, moje dzieci bawiąc się w domu piłką :evil: zrzuciły mi pojemnik z siewkami. Byłam wściekła, ale zamknęłam oczy, policzyłam do 10, zabrałam piłkę i zagoniłam do czytania książek (dzieci, nie siewki). Na szczęście miałam jeszcze jedną paczkę nasion i wczoraj posiałam jeszcze raz.
berberysy
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 24 sty 2010, o 23:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Budleja

Post »

Moje nasiona wysiane 15 lutego bardzo słabo wschodzą.Pokazało się dosłownie kilka sztuk, właściwie ledwo je widać. Może nasiona były stare, albo słabej jakości? Pocieszam się,ze inne roślinki ładnie wschodzą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”