Brzoza - dyskusje ogólne

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Brzoza - dyskusje ogólne

Post »

Nawarona pisze: - uporządkowany ogród nie jest moim typem ogrodu...bajzel mi nie przeszkadza :wink:
No to z pewnością brzoza pomoże Ci w tym "bajzlu" :wink: Brzoza to straszny śmieciarz. Wiem co mówię bo po sąsiedzku za płotem mam trzy takie wyrośnięte cho... Śmietnik w moim ogrodzie mam zagwarantowany przez 10 miesięcy w roku, nawet wczesną zimą. Pyłki, nasiona, małe gałązki, liście - w każdej ilości. Wiatr niesie to na odległość kilkudziesięciu metrów. Masakra.
Nawarona pisze: - sąsiad alergik wyraził zgodę - w okolicy jest tyle brzóz, że i tak musi brak leki w sezonie
Hmm, czyli żaden z niego alergik. A w ogóle to wiedząc, że sąsiad ma alergię na brzozę, ja nie poszedłbym do niego pytać czy mogę posadzić kolejną brzozę. Jakoś tak trochę mało empatycznie, nie uważasz?
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
mlodystary
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 9 maja 2023, o 06:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Brzoza chińska

Post »

Witam serdecznie.

Wsadziłem brzozę w marcu, posiadała pięknę pąki uśpione.
Do dzisiaj (18maja) nie wypuściła liści.

Czy ktoś wie kiedy ona zaczyna wegetację ? Bo nie wiem czy już ją wykopać, czy dać jej jeszcze szansę.

Wiem że są drzewa, które wypuszczają liście dopiero w połowie czerwca ( albicja), więc nie chcę popełnić błędu.
grvby
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 20 maja 2023, o 13:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Brzoza - dyskusje ogólne

Post »

Obrazek
Obrazek

WItam, mam nadzieję, że zdjęcie jest wyraźne. Brzoza Youngi. Już drugi rok pąki zasychają pąki i nie wypuszczają liści. Problem w różnym nasileniu na całych dzrewach, Niektóre gałęzie całkowicie obumarłe. Przy okazji inwazja mszyc. Ktoś z Państwa zna przyczynę?
Pozdrawiam
Jacek kostka
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Brzoza - dyskusje ogólne

Post »

Jeśli brzoza do dziś nie "ruszyła" to raczej jest już po niej :(
Pozdrawiam Lucyna
iszyszka81
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 7 cze 2023, o 14:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Brzoza dorenbos

Post »

Witam. Mam problem z brzozą dorenbos. Nie wypuściła liści na głównym pędzie, tylko na bocznych, a teraz i te brązowieją i usychają. Jest systematycznie podlewana, ostatnio nawożona granulatem. Proszę o poradę, może to jakaś choroba i powinnam zrobić oprysk.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”