Miłorząb dwuklapowy,m.chiński,m.japoński (Ginkgo biloba)

Drzewa ozdobne
x-M-k
---
Posty: 371
Od: 23 maja 2014, o 23:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

MIŁORZĄB

Post »

Witam, ;:7
to mój pierwszy post na forum. Ja też mam miłorząb od 2 lat. Baaaaaaaaardzo wolno rośnie ;:204 , ale mi to nie przeszkadza. W tym roku zaczął wypuszczać listki, ale zauważyłam, że część pąków, z których rozwijały się liście zbrązowiała i wypuściła jakieś zniekształcone, albo wcale. Czy to objaw jakiejś choroby, czy one po prostu zmarzły? ;:219

-- 23 maja 2014, o 23:39 --

Jak zwykle namieszałam, chciałam to pyt. dodać do wątku o miłorzębie, jeżeli moderator byłby na tyle uprzejmy, to będę wdzięczna.
krzychw
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 1 mar 2011, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: MIŁORZĄB

Post »

Niestety majowy przymrozek nocny go przykosił
trzeba poczekać zregeneruje się za jakiś czas
trochę cierpliwości
kambos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 15 mar 2014, o 13:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: MIŁORZĄB

Post »

Obrazek

miłorząb na zdjęciu ma ponad miesiąc a zanim coś tam wyrosło to przez ponad dwa miesiące podlewałem ziemię do której wsadziłem ponad 20 nasion przywiezionych z Francji. Tylko dwa nasionka pękły ale z jedno wykiełkowało. Pozostałe były twarde i wcale się nie otworzyły.
Marcin P
100p
100p
Posty: 191
Od: 29 sty 2013, o 21:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Miłorząb - czy warto mieć na działce?

Post »

A Ja próbuje go ukorzenić. (ZIELONĄ GAŁĄZKĘ ) Umoczyłem w ukorzeniaczu wsadziłem do doniczki i zrobiłem klosz z plastikowej butelki. ( obecnie jest to na zewnątrz i stoi na parapecie (północne okno ) Jest to już jakiś tydzień i chyba rośnie bo listki nie więdną. Jeśli miłorząb wolno rośnie to go nawozić :D Mnie w tamtym roku sporo podrósł 80 cm bo mierzyłem (przewodnik) pozostałe gałązki nieznacznie jakieś 5 cm. W Tym roku rośnie odwrotnie w pędy boczne a nie w przewodnik. Ciekawe drzewko
grapes
200p
200p
Posty: 270
Od: 26 cze 2012, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 6a

Re: Miłorząb - czy warto mieć na działce?

Post »

Mój miłorząb ma jakieś 6 lat i ok 2 m wysokości i ok 60cm szerokości. Nigdy nie był przycinany a ma gałązki już ok 40 cm nad ziemią.

Kiedy i jak go przyciąć? Cięcia przy samym przewodniku czy w pewnej odległości?

tak ładnie wygląda że szkoda go w ogóle przycinać ale mam mało miejsca i chyba będę musiał bo te dolne gałązki zapewne kiedyś urosną i będą przeszkadzać.

Pozdrawiam
Marcin P
100p
100p
Posty: 191
Od: 29 sty 2013, o 21:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Miłorząb - czy warto mieć na działce?

Post »

Najlepiej na wiosnę to robić. Ale jeśli ma być to niewielkie cięcie ( delikatna korekta ) to można i teraz. Najlepiej wybrać deszczowy lub pochmurny dzień. ( nie upał )
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Miłorząb - czy warto mieć na działce?

Post »

grapes- tnij przy samym przewodniku, bo potem on zacznie na tych pozostawionych kawałeczkach dawać odrosty. Na dzisiaj obetnij najniższy rząd liści - nic mu nie będzie, słowo :) . Zajrzyj do mnie, jest zdjęcie kilkunastoletniego drzewa. Gałęzie potrafią rozrostać się poziomo na 2 m z każdej strony, chyba, że masz odmianę, gdzie gałęzie rosną w górę. :wit
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
grapes
200p
200p
Posty: 270
Od: 26 cze 2012, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 6a

Re: Miłorząb - czy warto mieć na działce?

Post »

Marcin P pisze:Najlepiej na wiosnę to robić. Ale jeśli ma być to niewielkie cięcie ( delikatna korekta ) to można i teraz. Najlepiej wybrać deszczowy lub pochmurny dzień. ( nie upał )
Zatem może dzisiaj przytnę bo padało.

Pulpa222 pisze: grapes- tnij przy samym przewodniku, bo potem on zacznie na tych pozostawionych kawałeczkach dawać odrosty. Na dzisiaj obetnij najniższy rząd liści - nic mu nie będzie, słowo :) . Zajrzyj do mnie, jest zdjęcie kilkunastoletniego drzewa. Gałęzie potrafią rozrostać się poziomo na 2 m z każdej strony, chyba, że masz odmianę, gdzie gałęzie rosną w górę. :wit
Rozumiem że 3 dolne gałęzie do usunięcia a co z krótkimi odrostami od przewodnika zaznaczonymi na niebiesko. Też usunąć?
Brak zdjęcia
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Miłorząb - czy warto mieć na działce?

Post »

Nie wiem czy to coś da.Mój sąsiad ogołocił jesienią przewodnik podobnej wielkości drzewka zostawiając 3 badylki na czubku, na koronę.Wiosną i latem drzewko na całej długości przewodnika ponownie się zazieleniło i znów puszcza poziomo rosnące gałązki.Nie wiem czy miłorząb da się prowadzić na pień i koronę.Moim zdaniem ładnie wygląda naturalne, z poziomymi 'piętrami'.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miłorząb - czy warto mieć na działce?

Post »

Wypuści nowe, bo się broni. Naturalny odruch. W sumie inteligentnie i to bardzo, a nie, że człowiekowi się chce :;230
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Miłorząb - czy warto mieć na działce?

Post »

Te niebieskie też wytnij. One 'powracają' - to prawda, ale, jak będziesz obrywał zaczątki liści, to po jakimś czasie już nie wyrosną. Mój miłorząb ma jakieś 6m, ja prawie 180cm. Musiałam go podciąć, bo nie byłoby jak go obchodzić ;:185 . Da się prowadzić jak zwykłe drzewo, bo ma genetycznie tzw. strzałę. Jest to zresztą iglak. Poza tym, jak pisałam, boczne konary układają się poziomo i każdy dzisiaj ma ponad 2 m, albo i więcej. Jest pięknym drzewem, ale daj mu rosnąć w górę. To prawda, fajnie mieć takie 'zarośnięte' na całym pniu drzewko, ale zerknij u mnie, co się dzieje po latach.
Są odmiany szczepione na pniu,rosnące, jak kulki, rosnące na boki, karłowe (mam jedno), z biało-zielonymi liśćmi, z zółtymi końcówkami, ale Ty masz normalne drzewo i niech tak zostanie ;:63 . W wolnej chwili obfotografuję swoje drzewo i podrzucę Ci zdjęcia, jeśli pozwolisz. Ono ma ze 20 lat, ale wydaje mi się, że czym starsze, tym szybciej rośnie, już sam nie wiem ;:174 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Miłorząb - czy warto mieć na działce?

Post »

Zrobiłam kilka zdjęć. Zrobisz, jak uważasz. Ja pokazuję, co ja musiałam zrobić, bowiem sadząc kiedyś drzewa uważałam, że odległość 3 m jest wystarczająca. Wyszło, że nie jest ;:185 .
Obrazek
zobacz, jak po prawej, gałąź poszła daleko.Te niższe też tak szły, obcinałam do połowy, bo liście są bardzo masywne i cieżkie i gałęzie zwisały do dołu.
Obrazek
pień 20-letniego drzewa
Obrazek
takie odrosty wychodzą co jakiś czas - ja wycinam; drzewu to nie zaszkodzi na pewno
Obrazek
drzewo w całej okazałości
Życzę radości z drzewa, szczególnie jesienią. Cudo! :wit .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
szkutnik
100p
100p
Posty: 143
Od: 6 kwie 2012, o 14:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska/śląsk
Kontakt:

Re: Miłorząb - czy warto mieć na działce?

Post »

Ma ktoś może jakieś informacje na temat odmiany "ginkgo biloba leiden". Nic nie mogę znaleźć, a ostatnio takiego kupiłem i chciałbym się coś o nim dowiedzieć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”