Klon (Acer ) dyskusje ogólne

Drzewa ozdobne
Tomek_MM
500p
500p
Posty: 528
Od: 6 mar 2009, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: klon globosum czy to normalne

Post »

Wiesz jak ma dużo pączków to się nie martw tym, jak przytniesz to i tak pewnie tak mocno ci wybuja że będziesz zadowolony a i roślinie będzie lżej trochę jeśli była sadzona niedawno.
jacula
200p
200p
Posty: 369
Od: 28 lip 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: klon globosum czy to normalne

Post »

Czyli teraz 30 kwietnia mogę ją przyciąć :roll: i się nic nie stanie ..choć było posadzone około miesiąc temu ? Tak?
edytaitomek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 26 kwie 2011, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie
Kontakt:

Re: klon globosum czy to normalne

Post »

Jasne że możesz przyciąć nic się nie stanie :D
Zapraszam do mnie:
Ogród Edzi-zapraszam
jacula
200p
200p
Posty: 369
Od: 28 lip 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: klon globosum czy to normalne

Post »

TAK przyciąłem już te odstająćę badyle ..tyle że nie które musiałem obciąć niżej niż pozostałe ? bo tak pączków już nie miały ...czy to nic nie w płynie na kształt korony?? tego klonika :?:
Tomek_MM
500p
500p
Posty: 528
Od: 6 mar 2009, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: klon globosum czy to normalne

Post »

Wpłynie ale w stopniu nie przekraczającym błędu pomiarowego że tak powiem. Nie zauważysz różnicy
jacula
200p
200p
Posty: 369
Od: 28 lip 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: klon globosum czy to normalne

Post »

To co byś mi polecił teraz z nim zrobić? Obciąć pozostałe to tej samej długości?
tombog
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 10 maja 2012, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Klon pospolity zmienił na wiosnę kolor

Post »

Witam. To mój pierwszy post na forum, moja pierwsza działka i moje pierwsze problemy z roślinami, więc bardzo proszę o wyrozumiałość :).

Przywiozłem na nową działkę kilka klonów z zupełnie innej części kraju, z innej działki rodzinnej, dobrze zadrzewionej i zakrzewionej. Oto klon zasadzony kilka dni temu na nowej działce:
Obrazek

Jesienią natomiast z tego samego miejsca przywiozłem i zasadziłem identyczne klony, które wyglądają teraz (08.05.2012) tak:
Obrazek
Obrazek

W niczym nie przypominają pięknych drzewek, które przywiozłem jesienią. Czy te klony mogą mieć jakiś problem z aklimatyzacją na nowej glebie ? Czy powinienem je jakoś specjalnie "dokarmiać" na początku ? Czy w końcu zaraziły się jakąś lokalną chorobą i powinienem sięgnąć po jakieś środki ochronne ?
Arkady
100p
100p
Posty: 178
Od: 5 kwie 2012, o 15:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Klon pospolity zmienił na wiosnę kolor

Post »

Być może chodzi o zakwaszenie gleby niektóre kwiaty zmieniają kolor bo jest inny odczyn ziemi
artbor1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 lip 2012, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Klony - co roku ten sam problem

Post »

Obrazek

Witam
Proszę o informację - co może dolegać moim klonom, po okresie mocnego wiosennego wzrostu, liście wyglądają jak na załączonym zdjęciu.
Z góry dziękuje za pomoc.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4206
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Klony - co roku ten sam problem

Post »

Korzenie pracują niewystarczająco w stosunku do potrzeb, jakie mają liście. Brzmi to ogólnie, ale trzeba im pomóc się rozwijać(na pewno nie podlewaniem) np. szczepionka mikoryzowa lub poprawa odczynu. Albo cieniować lub trochę zmniejszyć koronę- bo zwiększyć wilgotności powietrza to się chyba nie uda...
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
zywik
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 kwie 2011, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: klon globosum czy to normalne

Post »

Jacula, jak twój klon? Czy masz zdjęcia jak wygląda w chwili obecnej?
Ministerstwo Książki
Tomek_MM
500p
500p
Posty: 528
Od: 6 mar 2009, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: klon globosum czy to normalne

Post »

Przejrzałem ten wątek jeszcze raz i obejrzałem zdjęcia. I dzisiaj bym powiedział że to nie jest Globosum. Widziałem wiele sztuk tej odmiany i nawet długo trzymane w tunelu nie wykształcały aż takich pędów bez zagęszczania się w kulę.
Layila
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 27 sie 2010, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Klon pospolity 'Golden Globe'

Post »

Mam podobny problem - potrzebuję niewielkiego, najlepiej kulistego drzewka o zółtozielonym ulistnieniu.
Stanowisko jest od strony południowej, ale zacienia je zadaszona wernada sąsiada, co powoduje że słońce pojawia się w tym miejscu dopiero po godzinie 13-14. Im drzewko będzie wyższe, tym więcej tych promyków będzie do niego docierało.

Czy Golden Globe dałby radę w takich warunkach? Zależy mi też na tym, żeby klon bardzo nie zzieleniał - obok rośnie śliwa Pissardi i chciałam mieć dla niej kontrastowe towarzystwo w tym zacienionym zakątku. Wiem, że Princeton Gold się nie przypala, ale on rośnie do 30 metrów, a ja nie chce przestawiać sasiadom domu ;) Wymiary Golden Globe są dla mnie idealne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”