Żołądź - siew dębu

Drzewa ozdobne
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Post »

wsadź to do jakiejś doniczki{ew woreczka foliowego z wilgotną ziemią} i gdzieś na dworze wkop do ziemi :idea: :wink:
Awatar użytkownika
Basieńka
200p
200p
Posty: 409
Od: 1 mar 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

A do samej ziemi na dworze nie mogę wsadzić? Czy też na balkonie pozostawić?
Awatar użytkownika
Fi
100p
100p
Posty: 133
Od: 18 kwie 2009, o 19:46
Lokalizacja: Pomorze Zachodnie

Post »

Widzę, że są tam żołędzie dębu czerwonego. Osobiście, zawsze kiedy natknę się na jego siewkę w lesie, wyrywam ją. To u nas chwast drzewny. W lesie z dębów czerwonych nie ma prawie w ogóle podszytu i runa - liście trudno się rozkładają, uniemożliwiając życie innym roślinom. A wśród naszych dębów mogą rosnąć.
Tutaj jest Polska i mówimy po polsku.
Dość informacji, kreacji, kontekstów, decyzji, stretchingu...!
Awatar użytkownika
Basieńka
200p
200p
Posty: 409
Od: 1 mar 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

To nie przeszkodzi by go zasiać :D
Alice
200p
200p
Posty: 269
Od: 28 mar 2009, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Post »

Basiu to gdzie chcesz trzymać drzewko ? Niestety jak nie masz ogrodu to z dębu nic nie będzie.
Drzewo nie przyzwyczai się do doniczki i zmarnieje. A poza tym cały urok w takich drzewach to to ,że rosną takie wielkie i majestatyczne :wink:
Awatar użytkownika
Basieńka
200p
200p
Posty: 409
Od: 1 mar 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Drzewko chce wyhodowaź w doniczce, by móc je potem dać do gruntu. A resztę żołędzi od razu wsadzić w grunt - takie dwa małe eksperymenty :D
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Post »

Basieńka pisze:Drzewko chce wyhodowaź w doniczce, by móc je potem dać do gruntu. A resztę żołędzi od razu wsadzić w grunt - takie dwa małe eksperymenty :D



Powodzenia :D :D
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Post »

Można wsadzić żołędzie od razu do gruntu ale raz ze mogą się nim i zainteresować nornice,myszy czy co tam u Ciebie na działce ze zwierzyny jest ;:109 (krety nie-bo te są owadożerne} a po wtóre czasami nie bardzo pamiętamy po kilku miesiacach gdzieśmy co wetknęli- wtedy doniczka nam daje znać ze to tu ;:224
Alice
200p
200p
Posty: 269
Od: 28 mar 2009, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Post »

Aha Bo już myślałam ,że chcesz dąb z doniczce trzymać. Mam 2 stare dęby w ogrodzie i jakoś nie mogłam sobie wyobrazić 100 letniego dębu na balkonie no chyba ,że jako bonsai ale nie wiem ,czy można go wyhodować ze znanych mi gatunków dębu.
Awatar użytkownika
Basieńka
200p
200p
Posty: 409
Od: 1 mar 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Na razie chyba nici z siewu. Z żołędzi wylazły glisty musiałam to wywalić. Nie zdążyłam nawet posiać do gruntu. :cry: Bonsai ciekawa sprawa, ale ja nie umiem tej sztuki, a ciekawe jakby grubosza tak uformować.
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Post »

Basieńka pisze:Na razie chyba nici z siewu. Z żołędzi wylazły glisty musiałam to wywalić. Nie zdążyłam nawet posiać do gruntu. :cry: Bonsai ciekawa sprawa, ale ja nie umiem tej sztuki, a ciekawe jakby grubosza tak uformować.


Umiesz tylko o tym jeszcze nie wiesz :D :D .

Wszystko można zrobić.Zawsze coś wyjdzie lepiej czy gorzej ale własnymi rękami a to już jest satysfakcja.
Awatar użytkownika
Ewadz34
200p
200p
Posty: 405
Od: 10 lut 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin, Lubartów, lubelskie

Re: Żołądź - siew dębu

Post »

Mam pytanie odnośnie tych żołędzi na fotce: które z nich są z dębu czerwonego: te bardziej okrągłe?
Wysiałam 2 tygodnie temu żołędzie zebrane w lesie, takie właśnie bardziej okrągłe. I postawiłam na parapecie. A tu czytam o stratyfikacji. czyli co - skrzynki trzeba wystawić na balkon? czy lepiej wycciągnąć żołędzie i wysadzić je do ogrodu?
W żar epoki użyczą wam chłodu
Tylko drzewa, tylko liście...
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Re: Żołądź - siew dębu

Post »

Nasiona powinny być w chłodzie czyli na dworze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”