Sadzenie budlei

Drzewa ozdobne
Jolcia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 13 sie 2007, o 16:55
Lokalizacja: miły zakątek Polski

Sadzenie budlei

Post »

Witam wszystkich miłośników kwiatów i zieleni!. Jestem tu dzisiaj po raz pierwszy. Zakupiłam właśnie budleję fioletową w doniczce. Zachwyciła mnie swym wyglądem, więc mam ją już w ogrodzie, ale nie wiem, co dalej. Jeszcze jej nie wysadziłam, nadal rośnie w doniczce. Nie jestem jeszcze zdecydowana, gdzie ją wsadzić, gdyż jesienią będę zmieniać układ ogrodu, i szkoda byłoby nowego krzaczka, bo mógłby się zniszczyć. Jeśli macie doświadczenie z budleją, to proszę, poradźcie, czy można ją wsadzić do dużej donicy z ziemią z ogrodu i przez zimę przechować w komórce. Życzę wszystkim miłych chwil pośród kochanych roślinek. :)
dobroć powraca
Awatar użytkownika
flowers
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3838
Od: 17 cze 2007, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Witam Cię Jolciu, myślę, że lepiej zakopać w większej donicy w ogrodzie.

Pozdrawiam :)
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witaj Jolciu na forum ;:100

Pozwolę się podpiąć do tematu ... Czy mowa o Budlei Dawida, tej co wabi rzesze motyli ?
Zamierzam też sobie ją sprowadzić do ogrodu .. Czy ona nie zimuje w gruncie ?
Bo piszesz Flowers, żeby posadzić z donicą.. :wink:
Awatar użytkownika
flowers
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3838
Od: 17 cze 2007, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Aniu, napisałam tak dlatego, że Jolcia ma zamiar zmieniać układ ogrodu jesienią. Myślę, że do czasu podjęcia ostatecznej decyzji odnośnie miejsca jej posadzenia, może ją tak przechować.

Pozdrawiam :)
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Dzięki, dzięki ... już poczytałam - tylko nie wiem , na którą się zdecydować ? Jest trochę tych odmian ( 8 ) :shock:

http://www.pinus.net.pl/p.php?p=katalog
Jolcia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 13 sie 2007, o 16:55
Lokalizacja: miły zakątek Polski

Post »

Dzięki wielkie za podpowiedź. Kupiłam też czerwonego berberysa, czy z nim też mogę tak postąpić?
dobroć powraca
Awatar użytkownika
flowers
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3838
Od: 17 cze 2007, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Postąpiłabym tak samo. Przed wsadzeniem krzewów możesz z donicami postawić na miejscach, w których planujesz wsadzić i przed ostatecznym wkopaniem sprawdzić jak to będzie wyglądało.

Pozdrawiam :)
Jolcia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 13 sie 2007, o 16:55
Lokalizacja: miły zakątek Polski

Post »

Świetny pomysł, grunt, to dobra rada - tak właśnie zrobię. Gdybym jeszcze mogła otrzymać info, jaki nawóz jej podrzucić, będę wdzięczna, azofoska czy do kwitnących.
dobroć powraca
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

Myślę że najlepiej ją zadołować jak dziewczyny radzą, ale nie wykopuj jej na zimę, powinna pozostać w ziemi, jeśli nie możesz się zdecydować to nawet zostaw w donicy. Na jesień pędy zaczną obsychać obetnij je wtedy przy ziemi. W przyszłym roku pięknie zakwitnie i będzie większa niż teraz :) Ja niczy nie nawoże, ale mam dobrą ziemię.
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

budleja Dawida jest chwastem któremu naprawdę trudno zaszkodzić..w Niemczech iwdziałem rosnące przy torach kolejowych...swoją,kilkuletnią ponad dwumetrową przesadzałem w tamtym roku.Pozbawiłem ją większej czesci korzeni,ściąłem kilkanaście centymetrów nad ziemią a mimo to w tym roku odrosła i zakwitła..u mnie nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych...
Jolcia
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 13 sie 2007, o 16:55
Lokalizacja: miły zakątek Polski

Post »

Bardzo Wam dziękuję za praktyczne rady Życzę pięknych roślinek i ... miłych chwil
dobroć powraca
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Józef pisze:budleja Dawida jest chwastem któremu naprawdę trudno zaszkodzić..w Niemczech iwdziałem rosnące przy torach kolejowych...swoją,kilkuletnią ponad dwumetrową przesadzałem w tamtym roku.Pozbawiłem ją większej czesci korzeni,ściąłem kilkanaście centymetrów nad ziemią a mimo to w tym roku odrosła i zakwitła..u mnie nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych...
Bardzo przydatna dla mnie wiadomość. Dzięki Józefie ;:180

Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Józef pisze:budleja Dawida jest chwastem któremu naprawdę trudno zaszkodzić..w Niemczech iwdziałem rosnące przy torach kolejowych...swoją,kilkuletnią ponad dwumetrową przesadzałem w tamtym roku.Pozbawiłem ją większej czesci korzeni,ściąłem kilkanaście centymetrów nad ziemią a mimo to w tym roku odrosła i zakwitła..u mnie nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych...
A jak z zimowaniem? Czy nie opatulasz jej na zimę? U znajomej poprzedniej mroźnej zimy wymarzła.
Waleria
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”