Dawidia chińska

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
jjdj

Re: Dawidia chińska

Post »

Nie tak po prostu szczepione. 'Sonoma' to odmiana wyselekcjonowana, charakteryzująca się większymi rozmiarami liści i podsadek. Można zaszczepić inną, już kwitnącą dawidię i nie będzie to 'Sonoma', jednak nie trzeba będzie czekać pół życia na kwitnienie.
evik_evkasz
50p
50p
Posty: 86
Od: 16 lip 2015, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dawidia chińska

Post »

Witam,

Mam pytanie czy należy przyciąć któryś z przyrostów ze zdjecia oraz ewentualnie czy to ten czas na wykonanie tej operacji? Informacyjnie dodam, że nr 2 to główny przewodnik do czasu aż go nie omroziło. Na ta chwila on przestał rosnąć i stąd pojawiły się nr 1 i 3. Zatem czy zostawić to tak jak jest, cyz należy dokonać korekty.
ObrazekObrazek

Przepraszam za jakość przekazu,ale grafikiem nie jestem...
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Dawidia chińska

Post »

A te wspaniałe drzewo a właściwie kilka ich rośnie to Dawidie z Krakowa.
Za każdym razem o nich zapominam i muszę w końcu tam pojechać kiedy mają kwiaty a podobno wyglądają zjawiskowo.
Kwiaty Dawidii już widziałem chociażby we Wrocławiu czy Berlinie ale nigdy na takim wielkim drzewie.
Obrazek
Awatar użytkownika
vinetou80
200p
200p
Posty: 395
Od: 7 lut 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tenczynek 20km od Krakowa USDA 6b

Re: Dawidia chińska

Post »

W Krakowie?Gdzie,nigdzie nie widziałem a w tym roku polowałem na kwitnącą paulownię bo nie widziałem na żywo i się nie udało:(
LEGENDS NEVER DIE
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Dawidia chińska

Post »

Pytasz o Dawidię czy Paulownie bo to jest różnica ale mam rozwiązanie problemu a mianowicie wizyta w OB Kraków. Tam rosną oba gatunki i oba są na tyle dorodne aby prezentować swoje wspaniałe kwiaty :-)
Awatar użytkownika
vinetou80
200p
200p
Posty: 395
Od: 7 lut 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tenczynek 20km od Krakowa USDA 6b

Re: Dawidia chińska

Post »

Musiałem gdzieś pominąć Davidię,bywam w ogrodzie przynajmniej raz do roku...nawet nie wiedziałem,że tam rośnie,jest kilka egzemplaży których tam nie widziałem a inne ogrody mają...
Co do Paulownii to nie sposób jej nie zauważyć:)
LEGENDS NEVER DIE
homo novus
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 20 lip 2011, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dawidia chińska

Post »

A mnie po zimie dawidia - duży, dobrze zadomowiony, ok 15 letni egzemplarz. nie wznowiła wegetacji, wygląda na uschnięty :( ., Nie miałam czasu aby mu się lepiej przyjrzeć. I tak się zastanawiam co go zabiło - przemarzł (miał już taki epizod ale ładnie odbił), choroba grzybowa, gryzonie? Drugi, w nieco innym miejscu ma się dobrze.
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Dawidia chińska

Post »

vinetou80 pisze:Musiałem gdzieś pominąć Davidię,bywam w ogrodzie przynajmniej raz do roku...nawet nie wiedziałem,że tam rośnie,jest kilka egzemplaży których tam nie widziałem a inne ogrody mają...
Co do Paulownii to nie sposób jej nie zauważyć:)
Paulownia rośnie koło terenu gospodarczego. Jak mamy za sobą słynny Miłorząb po prawej wiekowy dąb a po lewej toalety. Idziemy wzdłuż ogrodzenia i jak ono się kończy to one tam rosną jakby za żywopłotem tuż przy Leszczynowcu :-) A Paulownia istotnie rośnie w miejscu bardzo widocznym :-)
Jezowka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 1 lut 2018, o 08:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dawidia chińska

Post »

Witam wszystkich serdecznie. Czy ktoś ma doświadczenie z mikoryzowaniem korzenia dawidii ? Mam już zamówioną Lady Sunshine w szkółce i przed posadzeniem chciałabym zastosować ten zabieg. Kiedyś udało mi się uratować właśnie mikoryzą 3-metrowy cyprysik nutkajski z mocno uszkodzonym korzeniem i od tej pory do większości nasadzeń - głównie drzew i krzewów staram się używać mikoryzy, ale dawidia to wyższa liga ...
Awatar użytkownika
vinetou80
200p
200p
Posty: 395
Od: 7 lut 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tenczynek 20km od Krakowa USDA 6b

Re: Dawidia chińska

Post »

Jezowka nie wiem co mam napisać o mikoryzowaniu. Większość kupnej mikoryzy jest martwa zaraz po opuszczeniu miejsca jej produkcji,ale to wiedzą ci co mają wiedzieć.Ja bym się martwił przemarzaniem tej rośliny a nie systemem korzeniowym.Pewnie roślinka nie była tania sądząc po sklepie w którego ofercie to jest.W sumie to nie wiedziałem,że jest odmiana pstrolistna :)
LEGENDS NEVER DIE
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Dawidia chińska

Post »

Ładne liście ma ta odmiana, ale z moich doświadczeń wynika, że im bardziej dana roślina ,,odmianowa" tym na ogół wrażliwsza (i droższa :roll: ).
U mnie rośnie Davidia involucrata var. vilmoriniana nabyta jako niewielka sadzonka za bodajże 15 zł.
Dotychczas nie było z nią żadnych problemów, ważne jest, aby drzewo rosło w miejscu osłoniętym, w którym jest dobrze chronione od późnowiosennych przymrozków.
Nigdy nie używałam żadnych preparatów typu mikoryza, zresztą mam na ten temat podobne zdanie , co poprzednik.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
vinetou80
200p
200p
Posty: 395
Od: 7 lut 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tenczynek 20km od Krakowa USDA 6b

Re: Dawidia chińska

Post »

Przesadziłem dawidię w inne miejsce,zobaczymy jak nie ruszy to już po niej.Przy okazji odwiedzania Wojsławic/Wrocławia zdałem sobie sprawę ,że to drzewo rośnie duże a ja to blisko domu miałem.Może nie rosła bo tam sięgały korzenie thuji?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
LEGENDS NEVER DIE
Awatar użytkownika
zygmor
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 510
Od: 27 wrz 2005, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z kniei
Kontakt:

Re: Dawidia chińska

Post »

Co najmniej 20 lat!!!!
Pozdrawiam, zygmor
--------------------------------
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”