Ziemia pod iglaki,Jaka,jakie pH itd.

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
krismiszcz
500p
500p
Posty: 578
Od: 20 cze 2011, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Lublin

Re: Ziemia pod iglaki

Post »

Jak czytam to dokładnie ;-)
Rośliny nawożone jesienią azotem mają przedłużony okres wegetacyjny dzięki czemu mróz je załatwi. Ale jeśli nawozimy nawozem typu "jesienny" bez azotu to zabezpieczymy rośline przed przemarzaniem.

A Twój kilku letni obornik już dawno utracił azot, ponieważ w formie amonowej jest dosyć lotny co dzięki czemu masz spore pokłady fosforu i potasu.
elusial
50p
50p
Posty: 62
Od: 30 kwie 2012, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziemia pod iglaki

Post »

I wszytko jasne :) Pięknie dziękuję. Ogrodnik ze mnie kiepski i mało oczytany ale obiecuję poprawę:)
grzegorz04
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 22 sie 2012, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ziemia pod iglaki

Post »

WITAM wszystkich forumowiczów,chciałbym się dowiedziec w jakiej ilości dodaje się do torfu siarczanu do jego zakwaszenia , mam baloty po 250l to średnio ile muszę dodac tego nawozu na jeden balot.Czy jest ktoś w stanie mi pomóc? :?:Jest to torf od 5,5-6,5pH a potrzebuje uzyskac 3,5-4,5 pH wiem ze można kupic torf z takim pH ale się pośpieszylem z zakupem i zle kupiłem.
Awatar użytkownika
Bartosz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 1 mar 2008, o 12:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ziemia pod iglaki

Post »

Ale co niektórzy cudują z ziemią i nawożeniem pod iglaki.Jedne z ładniejszych okazów tuji jakie widziałem rosną na cmentarzu w Będzinie koło Sosnowca.Ziemia jest tam glinista,zbita i bardzo kamienista z wapieniami więc z pewnością nie kwaśna i nikt tam ich nie nawozi a rosną znakomicie :) .
elusial
50p
50p
Posty: 62
Od: 30 kwie 2012, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziemia pod iglaki

Post »

Tak jak napisałam oborniczek z koziej obórki niedziałającej już z 10 lat. Wcześniej konsultowałam to w tym wątku kilka postów wyżej. Poza tym niczym innym nie nawoziłam.
Teraz tak myślę, że może to przez podlewanie? Podlewana była świeżo zasiana trawa i ze zraszacza kropelki leciały też na drzewka.
Awatar użytkownika
krismiszcz
500p
500p
Posty: 578
Od: 20 cze 2011, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Lublin

Re: Ziemia pod iglaki

Post »

Zacznij od dolistnego Mg co 3 dni a na wiosnę podyspywać siarczanem magnezu.
elusial
50p
50p
Posty: 62
Od: 30 kwie 2012, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziemia pod iglaki

Post »

No dobra. Znowu seria pewnie głupich pytań ale czy przez Mg masz na myśli też siarczan magnezu? Byłam w Castoramie i patrzyłam trochę na nawozy i powiem szczerze, że nie wiedziałam co kupić. Samego Mg się nie dostanie. Są tam gotowe nawozy a wśród nich różne mieszanki zawierające MgO np. :
1. 25% K2O, 12% MgO,19% S
2. 5%P2O5,13%K2O,15%MgO,0,02 B, 0,02% Cu, 0,14% Fe, 0,04% Mn, 0,004% Mo, 0,015% Zn
3. 16% MgO, 32% S
4. 6% K2O, 14%MgO

Na żadnym jednak nie jest napisane, że można stosować do nawożenia dolistnego. A jeżeli jednak można to w jakim stężeniu to zrobić?
No i który wybrać?
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Ziemia pod iglaki

Post »

Nic nie rób !!! Nie kombinuj.
Podsyp byle jakim nawozem aby tylko nie zawierał azotu.One się przyjmują.W tym sezonie już i tak nie przyrosną itp.Daj im żyć bo zagłaskasz.Podlej i zapomnij!!! Bedzie dobrze.
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
elusial
50p
50p
Posty: 62
Od: 30 kwie 2012, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ziemia pod iglaki

Post »

Chciałam tylko zameldować, że moje tuje przeżyły zimę. Może innych którzy będą w podobnej sytuacji do mojej to pocieszy. Strasznie panikowałam bo z czasem zrobiły się całe rdzawe i już myślałam, że z nimi koniec. Wyglądały na prawdę marnie. Nic nie robiłam a teraz jak na nie patrze to aż mi dech zapiera bo niektóre mają oszałamiające ok 40 cm przyrosty i wszystkie są pięknie zielone a wciąż nic nie robię, nawet nie podlewam :) Dzięki za rady. Wychodzi na to że się po prostu przyjmowały i mroźny wiatr trochę je wysmagał.
Horta
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 21 sie 2015, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Gleba pod tuje

Post »

Witam,
Wiem, że temat jest oklepany i dlatego mnie samą dziwi mój problem. Chcę posadzić tuję szmaragdową w szpalerze, ponad 50 sztuk. Szukałam informacji na temat gleby pod te właśnie tuje i znalazłam totalnie skrajne informacje. Jedni piszą, że gleba dla iglaków czyli pH lekko kwaśne lub kwaśne. Inni, że gleba wapienna czyli zasadowa. Skąd takie rozbieżności? Świerk serbski jest iglakiem a gleby potrzebuje zasadowej. Czyżby z tują szmaragdową było podobnie? Jakiego pH gleby potrzebuje Tuja szmaragdowa, żeby zdrowo rosnąć? Błagam o pomoc, bo sezon tuż tuż...
spoon
50p
50p
Posty: 52
Od: 2 lut 2013, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kutno

Re: Ziemia pod iglaki

Post »

Tuja szmaragd urośnie na kwaśnej i na zasadowej, na piachu i na glinie, nad morzem i w górach ;) To nie jest wymagająca roślina, największym zagrożeniem dla niej jest ogrodnik z nawozem i oczekiwaniem szybkich efektów.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3729
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Ziemia pod iglaki

Post »

Na piachu niestety urośnie bardzo słabo i raczej wyschnie :wink: ... Aby ładnie rosła potrzebuje na start dobrego podłoża. Wystarczy uniwersalne, można mieszać kompost z ziemią ogrodową, torfową, ale nie jest prawdą, że potrzebuje sam kwaśny torf. O wilgotność też trzeba dbać.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”